KATEGORİLER
Kripto Al Sat

ARMA 8×8 zırhlı araç simülatörünü kullandık

Otokar’ın ARMA 8×8 Zırhlı Aracı’nı kullanacak şoför adaylarının eğitimi için geliştirdiği ARMA 8×8 Şoför Nişancı Eğitim Simülatörü’nde sürüş yaptık.           

Dünyanın en büyük dördüncü savunma sanayi fuarı IDEF’23’teki Otokar standında zırhlı kara araçlarına ek olarak ARMA 8×8 Şoför Nişancı Eğitim Simülatörü sergilendi. Otokar Finans ve Risk İdare Müdürü Hakan Karayel, simülatörün özelliklerini Cem Sünbül’e anlattı.

ARMA 8×8 Taktik Tekerlekli Zırhlı Aracı’nın kokpiti ile birebir tıpkı halde tasarlanan ve birebir menüye sahip kokpit üzerinden süreci adaylarına eğitim veriliyor. Adaylar, ARMA 8×8’in tüm işlevlerini farklı senaryolarda, farklı arazi kurallarında ve farklı iklimlerde dijital olarak test etme bahtı elde ediliyor. Teorik bilgiler, sanal ortamda pratiğe dönüştürülüyor.

Simülatör, şoförün neleri yanlışsız ve neleri yanlış yaptığını otomatik olarak tespit edip kayıt altına alıyor. Hazırlanan rapor ile öğrencinin sürüşü hakkındaki tüm sonuçlara ayrıntılı bir formda ulaşılıyor.

ARMA 8×8 Şoför Nişancı Eğitim Simülatörü sayesinde eğitim mühleti kısalıyor, eğitim maliyeti düşüyor ve şoför adaylarının yetenekleri geliştiriliyor.

İçerik
Logitech Loupedeck için Streamlabs eklentisi çıktı!

Logitech'in yakında vakitte çıkardığı konsolu için yeni bir eklentiyi duyurdu. İçerik üreticilerin işini kolaylaştıracak bu1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
Bir dönemin sonu: Windows 10 ve 11’e ücretsiz geçiş resmen sonlandı

Bildiğiniz üzere 2021 yılında çıkış yapan Windows 11, donanım ihtiyaçları başta olmak üzere beklentileri karşılamakta1

1 dk. 4 Okundu
İçerik
Microsoft, kendi yapay zeka işlemcisini tanıtmaya hazırlanıyor

Microsoft, kendi yapay zeka işlemcilerini üretme planlarını açıklamaya yaklaşıyor olabilir. Ortaya çıkan yeni rapor, açıklamanın1

2 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.