KATEGORİLER
Kripto Al Sat

ARMA 8×8 zırhlı araç simülatörünü kullandık

Otokar’ın ARMA 8×8 Zırhlı Aracı’nı kullanacak şoför adaylarının eğitimi için geliştirdiği ARMA 8×8 Şoför Nişancı Eğitim Simülatörü’nde sürüş yaptık.           

Dünyanın en büyük dördüncü savunma sanayi fuarı IDEF’23’teki Otokar standında zırhlı kara araçlarına ek olarak ARMA 8×8 Şoför Nişancı Eğitim Simülatörü sergilendi. Otokar Finans ve Risk İdare Müdürü Hakan Karayel, simülatörün özelliklerini Cem Sünbül’e anlattı.

ARMA 8×8 Taktik Tekerlekli Zırhlı Aracı’nın kokpiti ile birebir tıpkı halde tasarlanan ve birebir menüye sahip kokpit üzerinden süreci adaylarına eğitim veriliyor. Adaylar, ARMA 8×8’in tüm işlevlerini farklı senaryolarda, farklı arazi kurallarında ve farklı iklimlerde dijital olarak test etme bahtı elde ediliyor. Teorik bilgiler, sanal ortamda pratiğe dönüştürülüyor.

Simülatör, şoförün neleri yanlışsız ve neleri yanlış yaptığını otomatik olarak tespit edip kayıt altına alıyor. Hazırlanan rapor ile öğrencinin sürüşü hakkındaki tüm sonuçlara ayrıntılı bir formda ulaşılıyor.

ARMA 8×8 Şoför Nişancı Eğitim Simülatörü sayesinde eğitim mühleti kısalıyor, eğitim maliyeti düşüyor ve şoför adaylarının yetenekleri geliştiriliyor.

İçerik
Nvidia tonlarca H100 hızlandırıcı sevk ediyor

Küresel ekonomik krizin de tesiriyle yonga dalının düşüşe geçtiği bir periyotta adeta sihirli değnek değmiş1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
SpaceX’in devasa Starship roketinin ikinci uçuş testi için geri sayım başladı

SpaceX'in bir sonraki Starship fırlatışı, bir ajans yetkilisi tarafından yapılan açıklamalara nazaran FAA'dan (ABD Federal1

3 dk. 2 Okundu
İçerik
Xbox Series S 1TB, yeni renk seçeneğiyle çıktı: İşte fiyatı

Microsoft, daha fazla depolama alanı isteyen ve siyah rengi sevenler için yeni Xbox Series S1

1 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.