KATEGORİLER
Kripto Al Sat

ARM halka arzı 50 milyar dolara ulaşabilir

Arm Halka Arza Hazirlaniyor168492 0 Geçtiğimiz yıllarda Nvidia tarafından satın alma projesi düzenleyici kuruluşların itirazı nedeniyle suya düşen İngiliz yonga devi ARM halka açılmaya hazırlanıyor. Teknoloji devleri pay alımı için sıraya girdi.

ARM paylarına ağır ilgi

Sektörden gelen bilgilere nazaran ARM paylarının yüzde 10’u partner şirketler için ayrıldı. Bunlar ortasında Apple, Alphabet, Intel, AMD, Samsung, Nvidia üzere teknoloji devleri yer alıyor. Apple ve Nvidia’nın 25-100 milyon dolar ortasında pay alacağı konuşuluyor.

Yüzde 90 payın çatı firma Japon Softbank’ın elinde olduğu ARM halka açıldığında 50-55 milyar dolar ortasında bir bedele ulaşacak. Firmanın sonraki periyotta yapacağı ataklar ile bu bedelin daha da artması mümkün. Bilhassa yapay zekâ teknolojilerine ilginin arttığı bir devirde ARM da trendi daima takip edecektir.

İçerik
THY’deki güvenlik açığı Airbus’ın hassas bilgilerinin çalınmasına neden oldu

Siber akınlar ve bilgi hırsızlığı her geçen gün daha da kompleks hale geliyor. Artık siber1

3 dk. 1 Okundu
İçerik
Western Digital ile Kioxia birleşmeyi planlıyor

NAND bellek pazarının iki büyük oyuncusu birleşiyor. Western Digital NAND bellek işini Kioxia ile birleştiriyor. Western1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
Dünyaca ünlü 70’i aşkın astronot Türkiye’ye geliyor

Türkiye, Association of Space Explorers (Uzay Kaşifleri Derneği) tarafından düzenlenen Planetary Congress aktifliğine konut sahipliği1

2 dk. 5 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.