KATEGORİLER
Kripto Al Sat

ARM halka arzı 50 milyar dolara ulaşabilir

Arm Halka Arza Hazirlaniyor168492 0 Geçtiğimiz yıllarda Nvidia tarafından satın alma projesi düzenleyici kuruluşların itirazı nedeniyle suya düşen İngiliz yonga devi ARM halka açılmaya hazırlanıyor. Teknoloji devleri pay alımı için sıraya girdi.

ARM paylarına ağır ilgi

Sektörden gelen bilgilere nazaran ARM paylarının yüzde 10’u partner şirketler için ayrıldı. Bunlar ortasında Apple, Alphabet, Intel, AMD, Samsung, Nvidia üzere teknoloji devleri yer alıyor. Apple ve Nvidia’nın 25-100 milyon dolar ortasında pay alacağı konuşuluyor.

Yüzde 90 payın çatı firma Japon Softbank’ın elinde olduğu ARM halka açıldığında 50-55 milyar dolar ortasında bir bedele ulaşacak. Firmanın sonraki periyotta yapacağı ataklar ile bu bedelin daha da artması mümkün. Bilhassa yapay zekâ teknolojilerine ilginin arttığı bir devirde ARM da trendi daima takip edecektir.

İçerik
Ookla, speedtest sonuçlarını paylaştı: iPhone 15 Pro Max hız rekoru kırdı!

Ookla’nın son taşınabilir performans raporu, ABD’deki operatörleri sundukları indirme ve yükleme suratları, tutarlılık ve daha1

1 dk. 15 Okundu
İçerik
vivo iQOO 12 serisinin bir özelliği daha belli oldu: Kamerada rakipsiz olabilir

Akıllı telefon devi Vivo'nun alt markalarından iQOO, iQOO 11 serisinin halefi olacak iQOO 12 ve 12 Pro1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
Xiaomi 14 Ultra kamerasıyla büyüleyecek: Yeni nesil Sony sensörle geliyor

Xiaomi, akıllı telefonlarının kamera performansı konusundaki yeteneklerini bilhassa Ultra serisi ile gösteriyor. Bildiğiniz üzere mevcut1

1 dk. 5 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.