KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Apple’ın daha uygun fiyatlı Vision Pro versiyonu çok da ucuz olmayacak

Apple In Ucuz Vision Pro Versiyonu Cok Da Ucuz Olmayacak169796 0 Apple’ın uzunca bir ortadan sonra tanıttığı birinci donanımı olan Vision Pro VR / AR başlığı şimdi piyasaya girmiş değil fakat uzmanlar, teknoloji devinin daha uygun fiyatlı bir versiyon üzerinde çalıştığını belirtiyor. Piyasa analisti Mark Gurman’a nazaran Apple, Vision Pro’nun daha uygun fiyatlı versiyonunda “muhtemelen” dış ekrandan kurtularak 1.500 ila 2.500 dolar arasında bir fiyat noktasına ulaşmayı düşünüyor.

Daha uygun fiyatlı Vision Pro

Gurman ayrıyeten geçtiğimiz aylarda söylediklerini yineleyerek daha uygun fiyatlı versiyonun muhtemelen iPhone’larda kullanılan bir çip üzerinde çalışacağını, daha az kameraya sahip olacağını ve içinde daha düşük çözünürlüklü ekranlar olacağını söyledi. Dış ekrandan vazgeçmek, Apple’ın Vision Pro’nun en değerli özelliklerinden biri olan EyeSight’ı daha değerli versiyona özel kılacağı manasına geliyor. EyeSight, kullanıcıların gözlerini anında görmenizi sağlayan bir özellik; böylelikle siz onlarla konuşurken onlar da size “bakabiliyor” ve bir bakışta meşgul olup olmadıklarını ya da önlerindekini nitekim görüp görmediklerini anlayabiliyorsunuz.

Öte yandan Apple’ın üzerinde durduğu fiyat aralığını “daha uygun fiyatlı” olarak kabul edebiliriz lakin bu sayıların “ucuz” olduğunu söyleyemeyiz. Öteki yandan 1.500 dolar katiyetle daha makul, en azından mevcut modelin fiyatının 3.499 dolar olduğu düşünüldüğünde. Öte yandan 2.500 dolar bandı ise yeni modelin donanım kabiliyetiyle orantılı olarak kabul görebilir yahut görmeyebilir. Temelinde en temel sorun fiyat da değil. Halihazırda kullanıcılar, VR yahut AR başlıklara gereksinim duyup duymadıkları konusunda bir karar vermiş değil. Ve bu, yalnızca Apple’a mahsus bir sorun da değil.

İçerik
Türk Telekom’dan internet fiyatlarına zam!

Türk Telekom, taahhütsüz internet fiyatlarına 1 Ekim 2023 tarihinde artırım yapacağını duyuruldu. Taahhütsüz fiyatlarda yaklaşık1

2 dk. 6 Okundu
İçerik
Gmail, spam e-postalara karşı sert önlemler alıyor

E-posta tarihinin başlamasından bu yana spam var ve olmaya da devam ediyor. Lakin Google, yeni1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
Intel İnovasyon 2023’te yapay zeka ve yeni işlemci teknolojileri duyuruldu

Intel, yıllık Intel İnovasyon aktifliğinin üçüncüsünü 19-20 Eylül tarihlerinde düzenledi. Bu toplantıda, yapay zekayı her1

8 dk. 7 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.