KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Apple’ın daha uygun fiyatlı Vision Pro versiyonu çok da ucuz olmayacak

Apple In Ucuz Vision Pro Versiyonu Cok Da Ucuz Olmayacak169796 0 Apple’ın uzunca bir ortadan sonra tanıttığı birinci donanımı olan Vision Pro VR / AR başlığı şimdi piyasaya girmiş değil fakat uzmanlar, teknoloji devinin daha uygun fiyatlı bir versiyon üzerinde çalıştığını belirtiyor. Piyasa analisti Mark Gurman’a nazaran Apple, Vision Pro’nun daha uygun fiyatlı versiyonunda “muhtemelen” dış ekrandan kurtularak 1.500 ila 2.500 dolar arasında bir fiyat noktasına ulaşmayı düşünüyor.

Daha uygun fiyatlı Vision Pro

Gurman ayrıyeten geçtiğimiz aylarda söylediklerini yineleyerek daha uygun fiyatlı versiyonun muhtemelen iPhone’larda kullanılan bir çip üzerinde çalışacağını, daha az kameraya sahip olacağını ve içinde daha düşük çözünürlüklü ekranlar olacağını söyledi. Dış ekrandan vazgeçmek, Apple’ın Vision Pro’nun en değerli özelliklerinden biri olan EyeSight’ı daha değerli versiyona özel kılacağı manasına geliyor. EyeSight, kullanıcıların gözlerini anında görmenizi sağlayan bir özellik; böylelikle siz onlarla konuşurken onlar da size “bakabiliyor” ve bir bakışta meşgul olup olmadıklarını ya da önlerindekini nitekim görüp görmediklerini anlayabiliyorsunuz.

Öte yandan Apple’ın üzerinde durduğu fiyat aralığını “daha uygun fiyatlı” olarak kabul edebiliriz lakin bu sayıların “ucuz” olduğunu söyleyemeyiz. Öteki yandan 1.500 dolar katiyetle daha makul, en azından mevcut modelin fiyatının 3.499 dolar olduğu düşünüldüğünde. Öte yandan 2.500 dolar bandı ise yeni modelin donanım kabiliyetiyle orantılı olarak kabul görebilir yahut görmeyebilir. Temelinde en temel sorun fiyat da değil. Halihazırda kullanıcılar, VR yahut AR başlıklara gereksinim duyup duymadıkları konusunda bir karar vermiş değil. Ve bu, yalnızca Apple’a mahsus bir sorun da değil.

İçerik
iPhone 15 Pro’ya çıkacak Resident Evil Village için tarih verildi

Bildiğiniz üzere Apple, yeni tanıtılan iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerinde şimdiye kadarki en güçlü1

1 dk. 5 Okundu
İçerik
Meta, yeni Ray-Ban akıllı gözlüğünü tanıttı: Canlı yayın, 12MP kamera ve fazlası

Meta, Ray-Ban işbirliğiyle birinci akıllı gözlüğünü 2021’de çıkarmıştı. 27 Eylül’de düzenlenen aktiflikte Ray-Ban Meta Smart1

2 dk. 3 Okundu
İçerik
Dünyanın ilk yüzde 100 hidrojen gaz türbini test edildi

Siemens Energy liderliğindeki bir Avrupa konsorsiyumu, saf hidrojen, doğal gaz ve bu ikisinin rastgele bir1

1 dk. 4 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.