KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Apple’ın bahsetmediği iPhone 15 özelliği ortaya çıktı: Pil şarjını sınırlama!

Iphone 15 Pil Sarjini Sinirlama Secenegiyle Geliyor168734 0 Yeni iPhone 15 serisi, Lightning yerine USB-C temas noktasını kullanıyor. Bu, kullanıcıların tüm Apple aygıtlarını tıpkı kabloyla şarj edebileceği manasına geliyor. Fakat, Apple’ın Wonderlust etkinliğinde bahsetmediği bir ayrıntı var; iPhone 15’in maksimum pil şarjını sınırlama seçeneğiyle geliyor.

Dün geliştiriciler için yayınlanan iOS 17 RC sürümdeki kodlar, Apple’ın kullanıcıların pil sıhhatini daha güzel korumak için azamî şarja sınırlama getirmesine imkan tanıyan yeni bir özellik geliştirdiğini ortaya çıkardı. Apple, bu seçeneğinde sunduğunda pil ayarları menüsünden erişilebilecek.

iPhone 15, belirlenen limitte şarj olacak

Bu özellik kapatıldığında, iPhone, aygıtın tam kapasite şarj olacağını belirten bir bildirim alacak. Özellik açıkken, iPhone, pilin belirlenen yüzde şarj edileceğini belirten bir bildirim gösterecek. Ayarlardan iPhone’un en son kullanıcı tarafından belirlenen limitte ne vakit şarj olduğu görülebilecek. Bu özellik, Uygunlaştırılmış Pil Şarjı’na misal biçimde çalışıyor fakat yeni seçenek, şarjı her vakit aşikâr bir pil düzeyiyle sınırlayacak.

iPhone 15, şimdi çıkmadığından bu özelliğin varsayılan olarak açık gelip gelmeyeceği bilinmiyor. Yeni seçenek, iOS 17 RC kodlarında bulunduğundan ve iPhone 14 modellerinde görülmediğinden USB-C’li iPhone 15 modelleriyle sonlu olacağı kestirim ediliyor. iOS 17 final sürümü, 18 Eylül’de yayınlanacak. iPhone 15 çıkış tarihi ise; 29 Eylül.

İçerik
Turkcell 14 Ekim Atık gününde, geri dönüşümle çocuklara eğitim desteği sağladı

Turkcell 14 Ekim atık gününde, geri dönüşümle çocuklara eğitim dayanağı sağladı. Turkcell'in 4 yıldır sürdürdüğü1

2 dk. 6 Okundu
İçerik
Oppo, ColorOS 14 çıkış tarihini duyurdu: İşte Android 14 alacak Oppo telefonlar

Google, geçtiğimiz hafta Android 14 final sürümünü yayınladı. Bunun akabinde üreticiler de Android 14 güncelleme1

2 dk. 3 Okundu
İçerik
En iyi ön kameralı telefon iPhone 15 Pro Max oldu

iPhone 15 Pro Max, DxOMark testlerinde 154 genel puanla epeyce güçlü bir kamera puanı elde1

2 dk. 8 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.