KATEGORİLER
Kripto Al Sat

ABD ordusu, Microsoft Hololens kaskları için sonraki aşamaya geçiyor

Abd Ordusu Hololens Kasklari Icin Sonraki Asamaya Geciyor168590 0 Temmuz ayında Microsoft’un ABD ordusuna artırılmış gerçeklik tabanlı geliştirilmiş IVAS (Integrated Visual Augmentation System) aygıtlarından oluşan bir teslimat yapacağı ortaya çıkmıştı. Bu eserler Microsoft’un HoloLens teknolojisine dayanıyor ve askerlere durumsal farkındalık konusu başta olmak üzere çeşitli alanlarda ek özellikler sağlıyor.

ABD, Hololens gözlüklerinde ilerliyor

Abd Ordusu Hololens Kasklari Icin Sonraki Asamaya Geciyor168590 1 Elde edilen bilgilere nazaran ABD ordusu IVAS değerlendirmesinin ikinci aşamasına geçilmesini onaylamış durumda. İkinci kademeden neyin kastedildiği tam olarak belirli değil lakin kuvvetle mümkündür ki Microsoft, önümüzdeki aylarda ABD ordusu için bu HoloLens tabanlı aygıtlardan daha fazlasını geliştirmeye başlayacak.

Paylaşılan raporda 20 adet IVAS prototipinin ağustos ayında bir küme piyade tarafından kullanıldığı belirtiliyor. Rapora nazaran IVAS’lar “silah uyumluluğu, navigasyon araçları ve vazife planlama çalışmaları” için test edildi. Testte ayrıyeten başlıkların konforu ve çalışma seviyeleri de değerlendirildi. IVAS programının bir sonraki etabında ABD ordusunun, başlıkları daha uygun fiyatlı hale getirmek için Microsoft ile birlikte çalışması bekleniyor.

Testler devam edecek

Abd Ordusu Hololens Kasklari Icin Sonraki Asamaya Geciyor168590 2 Microsoft daha evvel bu çeşit başlıkları orduya teslim etmek üzere 10 yıllık büyük bir mukavele imzalamıştı. Mukavele, 121.000 adet başlık ve 21.9 milyar dolar kıymetindeydi lakin Microsoft’un 2021 yılında AR kulaklıklarının birinci versiyonlarını orduya göndermesinin akabinde, alandaki askerler tarafından kullanımının hantal olduğu, fonksiyonel olmadığı ve sıhhat problemlerine neden olduğu görüldü.

Microsoft ise birinci sürümlerdeki problemleri tespit ederek gelişmiş IVAS sistemleri hazırlayarak başlığın form faktöründe kimi değişiklikler yaptı. Form faktörde yapılan değişiklikler hem kablolamayı hem de konfor değişikliklerini içeriyor. Aktarılanlara nazaran ABD ordusunun bir sonraki değerlendirme etabı 18 ay kadar sürecek. Bu müddet zarfında da geliştirmeler yapılabilecek. Her şey yolunda giderse ABD, IVAS başlıklarının seri üretimine 2025 yılında başlayabilir.

İçerik
Güneş enerjisi ve enerji depolama fiyatları radikal ölçüde düştü

Berlin merkezli iklim araştırma enstitüsü Mercator Global Müşterekler ve İklim Değişikliği Araştırma Enstitüsü (MCC), son1

3 dk. 1 Okundu
İçerik
Galaxy S24 serisi Galaxy S23’ten yüzde 50 daha hızlı olabilir!

Samsung Galaxy S24 serisi muhakkak pazarlarda Snapdragon 8 Gen 3 for Galaxy yongasıyla birlikte gelirken1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
X kullanıcıları “shadowban” uyarısı görmeye başlayacak

X, kullanıcılara hesaplarının "gölge yasaklı" olup olmadığını bildirecek olan ve uzun vakittir kelamını verdiği ihtar1

3 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.