KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Apple yanıtladı: iPhone 12 için radyasyon endişeleri sona eriyor

Apple Yanitladi Iphone 12 Icin Radyasyon Endiseleri Sona Eriyor168871 0 Bildiğiniz gibi Apple, yakın vakitte düzenlenen Wonderlust aktifliği kapsamında merakla beklenen iPhone 15 ve 15 Pro modellerini duyurdu. Fakat tıpkı gün Fransa tarafından iPhone 12’ye yönelik önemli bir karar alındı. O denli ki serinin satışları radyasyon tehlikesi nedeniyle yasaklandı. Artık de teknoloji devi, yeni bir yazılım güncellemesi ile durumu hafifletmeyi planlıyor.

iPhone 12 için yeni bir güncelleme yolda

Bilmeyenler için Fransa Ulusal Frekans Ajansı (ANFR) yapılan SAR testlerinde iPhone 12’nin elde ya da pantolon cebinde tutulması sırasında kilogram başına 5.74 watt elektromanyetik dalga yaydığı tespit edilmişti. Bu noktada iPhone 12, AB için belirlenen 4.0 watt sonunu aştığı için ülkede yasaklandı. Ancak Apple’dan karşılık gecikmedi diyebiliriz.

Cuma günü yaptığı açıklamada Cuppertino devi, Fransız düzenleyiciler tarafından kullanılan protokole ahenk sağlamak emeliyle Fransa’daki kullanıcılar için bir yazılım güncellemesi yayınlayacağız. iPhone 12’nin Fransa’da satışa sunulmaya devam etmesini dört gözle bekliyoruz” dedi. Lakin bu güncelleme için rastgele bir tarih paylaşılmadığını belirtelim.

Ayrıca Apple, Fransa komitesinin kararına katılmıyor. Öyle ki iPhone 12’nin tamamen inançlı olduğunu belirten şirket, 27 AB ülkesi ortasından 2020 yılından bu yana şikayette bulunan tek ülkenin Fransa olduğuna dikkat çekti. Bu noktada mevcut sıkıntıların, Fransız hükümetinin kullandığı belli bir test protokolünden kaynaklandığı beliritliyor.

İçerik
Lenovo Legion akıllı gözlükleri duyuruldu

Bu hafta oyunculara yönelik olarak tezli sistem ve ekipmanlar duyuran Lenovo’nun süprizi Lenovo Legion Glasses1

1 dk. 6 Okundu
İçerik
Oyunların ve ekran kartlarının geleceği DLSS ve FSR üzerinde şekillenecek

Nvidia'nın DLSS ve AMD'nin FSR gibi teknolojileri, yapay zeka ile piksel ve kare üreterek oyunların1

3 dk. 6 Okundu
İçerik
Eylül ayında Game Pass’ten ayrılan ve ayrılacak oyunlar

Microsoft'un Xbox ve PC kullanıcıları için sunduğu Xbox Game Pass abonelik servisinden ayrılan ve ayrılacak oyunlar belirli1

2 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.