KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Apple yanıtladı: iPhone 12 için radyasyon endişeleri sona eriyor

Apple Yanitladi Iphone 12 Icin Radyasyon Endiseleri Sona Eriyor168871 0 Bildiğiniz gibi Apple, yakın vakitte düzenlenen Wonderlust aktifliği kapsamında merakla beklenen iPhone 15 ve 15 Pro modellerini duyurdu. Fakat tıpkı gün Fransa tarafından iPhone 12’ye yönelik önemli bir karar alındı. O denli ki serinin satışları radyasyon tehlikesi nedeniyle yasaklandı. Artık de teknoloji devi, yeni bir yazılım güncellemesi ile durumu hafifletmeyi planlıyor.

iPhone 12 için yeni bir güncelleme yolda

Bilmeyenler için Fransa Ulusal Frekans Ajansı (ANFR) yapılan SAR testlerinde iPhone 12’nin elde ya da pantolon cebinde tutulması sırasında kilogram başına 5.74 watt elektromanyetik dalga yaydığı tespit edilmişti. Bu noktada iPhone 12, AB için belirlenen 4.0 watt sonunu aştığı için ülkede yasaklandı. Ancak Apple’dan karşılık gecikmedi diyebiliriz.

Cuma günü yaptığı açıklamada Cuppertino devi, Fransız düzenleyiciler tarafından kullanılan protokole ahenk sağlamak emeliyle Fransa’daki kullanıcılar için bir yazılım güncellemesi yayınlayacağız. iPhone 12’nin Fransa’da satışa sunulmaya devam etmesini dört gözle bekliyoruz” dedi. Lakin bu güncelleme için rastgele bir tarih paylaşılmadığını belirtelim.

Ayrıca Apple, Fransa komitesinin kararına katılmıyor. Öyle ki iPhone 12’nin tamamen inançlı olduğunu belirten şirket, 27 AB ülkesi ortasından 2020 yılından bu yana şikayette bulunan tek ülkenin Fransa olduğuna dikkat çekti. Bu noktada mevcut sıkıntıların, Fransız hükümetinin kullandığı belli bir test protokolünden kaynaklandığı beliritliyor.

İçerik
iPhone 15 Pro Max’in yeni periskop kamerasının özellikleri ortaya çıktı

iPhone 15 serisi bir haftadan daha kısa bir mühlet içerisinde Apple tarafından tanıtılacak. Tanıtım tarihi1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Intel Core Ultra 5 135H, AMD’yi geride bırakıyor: İşte performans sonuçları

Intel’in taşınabilir odaklı Meteor Lake işlemci ailesi için süreç işliyor. Yeni aile yaklaşırken birebir vakitte1

2 dk. 3 Okundu
İçerik
Uluslararası Uzay İstasyonu’nun mantar sorunu çözülmüş olabilir

Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki su geri kazanım sistemlerindeki tıkanıklıklar o kadar artmış durumda ki hortumların temizlenmesi1

2 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.