KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Whatsapp son güncellemesi ile ne yenilikler getirdi? Ne yenilikler yolda?

Whatsapp Son Guncellemesi Ile Ne Yenilikler Getirdi169759 0

Dünyanın en büyük anlık haberleşme uygulaması Whatsapp, iOS ve Android üzerinden test etmeye başladığı yabancılara karşı IP müdafaa özelliğini test etmeye başladı

Bu özellik şu formda çalışıyor; sesli davetlere odaklanıyor, faal edildiği vakit gelen davetler WhatsApp sunucuları üzerinden geçiriliyor. Davet kalitesi bir ölçü düşse de berbat niyetli bireylerin pozisyonunuzu bulmasını büyük oranda engelliyor.

Whatsapp bu özelliği herkese açık beta üzerinden test etmeye başladı.

WhatsApp için topluluk özelliğinin yanında bir “gizli kod” sistemi üzerine de çalışıyor. Bu “Sohbet Kilidi” merkezli yeni sistem için haberleşme devi, “Gizli kod, kilitli sohbetleri arama çubuğunda bulmanızı yahut kilitli sohbetlere hesaba bağlı öteki aygıtlarda erişmenizi sağlayacaktır.” açıklamasını yaptı. Şahısların bir söz ve emoji ile saklı kod oluşturmasını sağlayacak şirket, yakında kullanıcılarına sohbet kilitlerini tüm temaslı aygıtlarında kullanılabilecek.

Whatsapp’a yakında kullanıcı ismi alma özelliği de gelecek. Bu mevzuda testlere başlamaya hazırlanan firma, bu özellik ile şahıslara kapalılık sunmak istiyor. Bu kullanıcı isimleri tıpkı Telegram üzere iletileşme maksadıyla kullanılacak ve telefon numaranızı rahatlıkla gizlemenize yardımcı olacak.

WhatsApp, geçtiğimiz günlerde “kanallar”isimli özelliğini devreye aldı. Türkiye’de de erişime açılan bu özellik, büyük kuruluşların takipçilerine anlık bilgiler göndermesine yardımcı oluyor. Ortaya çıkan son testlerde ise WhatsApp Kanalları’nın kullanıcı yanıtlarına izin vereceği belirtildi.

Yeni bir rapora nazaran WhatsApp, Kanallar özelliğinin tecrübesini düzgünleştirmek için yeni bir güncelleme üzerinde çalışıyor. Buna nazaran kullanıcılar, kanal sahibi tarafından paylaşılan gönderilere yorum yapabilecek.

İçerik
AMD, Zen 4c tabanlı EPYC 8004 serisi işlemcilerini ve yeni soketini duyurdu

AMD EPYC Genoa, Genoa-X, Bergamo ve Sienna'nın ortak bir özelliği var: AMD Zen 4 mimarisinden1

5 dk. 2 Okundu
İçerik
Twitter (X), kan kaybediyor: İndirmeler ve kullanıcı sayısı hızla düşüyor!

Twitter, X marka değişikliğinin akabinde indirme sayısında son on yılın en düşük düzeyine ulaştı. 601

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Samsung, Galaxy S24 işlemcisi Exynos 2400’ü duyurdu: İşte resmi performansı

Bilindiği üzere Samsung, bu yıl Galaxy S23 serisiyle birlikte bir Exynos varyantı tanıtmadı. Hasebiyle Galaxy1

2 dk. 5 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.