KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Apple, iPhone mini serisinin fişini çekebilir

Apple Iphone Mini Serisinin Fisini Cekebilir168652 0 Apple 2020’de iPhone 12 mini’yi ve bir yıl sonra da iPhone 13 mini’yi tanıttığında küçük telefon hayranları hayli mutlu olmuştu. Fakat son raporlara nazaran yaklaşık üç yıllık kullanılabilirliğin akabinde bu 5,4 inçlik aygıtlar için yolun sonuna gelinmiş üzere görünüyor. Çünkü Apple’ın iPhone küçük üretimini noktalandıracağı söyleniyor.

iPhone küçük üretimi kesiliyor

Bloomberg’den Mark Gurman’ın belirttiği üzere, iPhone 13 küçük stokları azalıyor ve süratli bir biçimde de stoklar güncellenmiyor. Bu kıtlık, Apple’ın yarın gerçekleştireceği “Wonderlust” etkinliğinde yeni iPhone’ları duyurmasının akabinde iPhone 13 küçük’ün üretiminin durdurulabileceğini gösteriyor.

Apple geçen yıl iPhone 14 küçük’ü piyasaya sürmedi, fakat iPhone 13 küçük’ü daha düşük maliyetli bir seçenek olarak ABD’de 599 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunmuştu. Apple’ın Salı günü iPhone 15 serisini tanıttıktan sonra aygıtın üretimini durdurması beklenen görünüyor. Apple’ın yeni serisi muhtemelen 6.1 inç iPhone 15, 6.7 inç iPhone 15 Plus, 6.1 inç iPhone 15 Pro, 6.7 inç iPhone 15 Pro Max, 4.7 inç iPhone SE ve 6.1 inç iPhone 13’ten oluşacak.

Bununla birlikte iPhone küçük serisi tamamen tarihe karışabilir. Çünkü daha küçük bir iPhone için bastırılmış bir talep olduğu düşünülüyordu fakat gerçek bilgiler iPhone küçük’ün başka iPhone modellerine nazaran düşük satışlara sahip olduğunu gösterdi. Nisan 2022’de araştırma firması CIRP, iPhone 13 küçük’ün o yılın birinci çeyreğinde ABD’deki toplam iPhone 13 satışlarının sadece yüzde 3’ünü oluşturduğunu kestirim etmişti. Bu durum global ölçekte de emsal. İleriye dönük olarak, Apple’dan küçük bir iPhone isteyen müşteriler giriş düzeyi iPhone SE ile yetinmek zorunda kalacak, fakat bu aygıtın bile önümüzdeki bir yahut iki yıl içinde daha büyük bir 6,1 inç ekranla güncelleneceği söyleniyor.

İçerik
Epic Games Store’da Eylül indirimleri başladı: İşte öne çıkan oyunlar

Bildiğiniz üzere oyuncuların en büyük ikinci kalesi olan Epic Games Store, Steam'e karşı sunduğu fiyatsız oyun1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Sonunda Apple: iPhone 15 ile batarya şarj döngüsü öğrenmek mümkün oldu

Birtakım kullanıcılar için batarya şarj döngüsünü öğrenmek hayli değerli. Apple, yeni iPhone 15 ve iPhone1

1 dk. 4 Okundu
İçerik
iPhone 15 ile yenilenen deri kılıfın renk seçenekleri ortaya çıktı

Apple’ın iPhone 15 serisinde “FineWoven” olarak isimlendirilen deri görünümünde yeni kılıfları piyasaya süreceği söyleniyor. Bu1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.