KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Göz Kuruluğuna Ne İyi Gelir?

İçindekiler

Göz rahatsızlıkları arasında bulunan göz kuruluğu, göz bölgesindeki nemlenmenin yeteri kadar sağlanamaması nedeniyle ortaya çıkan bir durumdur. Aslında göz yaşları gözü nemlendirme görevini üstlenmektedir. Ancak göz yaşları bazı sebeplerden dolayı bu görevi yerine getiremeyebilir. Bu durumda göz kuruluğuna ne iyi gelir? sorusuna yanıt vermek önem kazanacaktır.

Zeytinyağı

Zeytinyağı cilt bakımında bir nemlendirici olarak sıklıkla tercih edilmektedir. Zeytinyağının bu özelliği göz kuruluğuna etkili bir çözüm sunar. Günde 2 kez göz kapağına uygulanan az miktardaki zeytinyağı, gözün nem dengesini yeniden düzenleyecek ve kuruluk sorununu ortadan kaldıracaktır.

Rezene

Rezene bitkisinin tohumlarında A vitamini bulunmaktadır. A vitamini göz sağlığını doğrudan etkiler. Göz kuruluğu, göz tansiyonu gibi hastalıkları bulunan kişiler rezene çayı tüketerek rahatlayabilir. Arzu edilirse rezeneyi yağ formunda kullanmak mümkündür. Rezene yağını günde 2 kez göz kapaklarına sürmek yeterli olacaktır.

Lavanta Yağı

Lavanta yağı, stres ve gerginliği ortadan kaldırmak için tercih edilen bir üründür. Ayrıca göz sağlığına olumlu etkileri olduğu bilinmektedir. Az miktardaki lavanta yağını göz kapağınıza uygulayabilir, gözünüzün gerekli nemi almasını sağlayabilirsiniz.

Papatya

Göz kuruluğuna ne iyi gelir? diye düşünürken papatyayı es geçmemek gerekir. Papatya anti-bakteriyel özelliğe sahip bir bitkidir. Cildin dezenfekte edilmesini sağlar. Bunun yanı sıra gözdeki iltihap oluşumuna engel olur. Göz kuruluğuna karşı nemlendirici bir görev üstlenir. Papatya çayını pamuk yardımıyla göz kapaklarınıza sürerek yöntemi denemeye başlayabilirsiniz. Aynı yöntemi papatya yağı ile uygulayabilirsiniz.

Kuruyemişler

Ceviz, fındık, badem gibi kuruyemişlerin göz sağlığına karşı büyük etkileri bulunmaktadır. Özellikle göz kuruluğu sorunu yaşayan kişilerin günde bir avuç kadar kuruyemiş tüketmesi öneriliyor.

Omega-3 Yağları

Omega-3 yağları göz hastalıklarına karşı etkili bir silahtır. Gözün yağlanmasını sağlayan tabakalara destek olan Omega-3’ü somon balığı, soya fasulyesi, keten tohumu gibi gıdalardan vücudunuza alabilirsiniz.

Salatalık

Göz kuruluğuna ne iyi gelir? sorusunun cevaplarından biri de salatalıktır. Salatalık dilimleri gözün üstüne yerleştirilir ve bir süre beklemesi sağlanır. Yöntem günde birkaç kez denenebilir. Salatalık yoğun miktarda su ve çeşitli mineralleri içermektedir.

İçerik
ADD Burs Başvurusu

Ülkemizde öğrencilere yönelik olarak burs destekleri verilmeye devam ediliyor. Onlardan biri olarak ise karşımıza çıkanlar1

2 dk. 12 Okundu
İçerik
Tiramisu Tarifi – Tiramisu Nasıl Yapılır?

Kökeni İtalya’ya dayanan bu tatlı vazgeçilmez gündelik atıştırmalıklar arasında yerini koruyor. Kelime anlamı “Beni neşelendir1

2 dk. 9 Okundu
İçerik
Telefon Hoparlör Temizlemesi

Telefon Hoparlör Temizlemesi - Gün içerisinde birçok farklı ortamda bulunuruz ve sürekli yer değiştiririz. Tuvalet,1

2 dk. 12 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.