KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Android 14 çıktı: İşte Android 14’e güncellenecek ilk telefonlar

Android 14 Cikti Iste Android 14 Alacak Ilk Telefonlar169443 0 Google, 4 Ekim’de düzenlediği aktiflikte yeni aygıtların tanıtımı sırasında Android işletim sisteminin en yeni sürümü olan Android 14’ü yayınladı ve Android 14 alacak birinci aygıtlar duyuruldu. Pixel 4A 5G üzeri modeller, Android 14 güncellemesini alacak birinci telefonlar olacak. Samsung, Nothing, OnePlus üzere üreticilerin telefonları bu yılın ilerleyen devirlerinde Android 14’e güncellenecek.

Android 14 ile gelen yenilikler

Android 14, daha derin geçiş anahtarı (passkey) takviyesi üzere yeni güvenlik özellikleri, kapalılık müdafaaları ve çok sayıda kullanıcı arayüzü, özelleştirme ve sıhhat güncellemesini beraberinde getiriyor.

Android 14 ile gelen dikkat cazip yeniliklerden biri yeni kilit ekranı özelleştirmeleri. Farklı saat tarzları ve biçimleri ortasında geçiş yaparak telefonun biçimini biraz daha şahsî hale getirebiliyorsunuz. Google, ayrıyeten yapay zeka dayanaklı duvar kağıdı oluşturucu da sunuyor. Lakin, bu özellik başlangıçta sırf Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’da kullanılabilir olacak.

Android’in yeni sürümü, üçüncü parti uygulamalarda giriş açmak için parmak izinizi kullanmanıza imkan tanıyan geçiş anahtarı dayanağı getiriyor. Öbür yeni özellikler ortasında daha güzel kamera uzantısı dayanağı, 10 bit HDR imaj desteği ve Apple Sıhhat uygulamasına emsal halde sıhhat ve fitness bilgilerini aygıtta depolayan yeni Health Connect özelliği yer alıyor. Pixel aygıtlar için Android 14 güncelleme notlarına bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Android 14 alacak birinci telefonlar

  • Google Pixel 4A
  • Google Pixel 5, Pixel 5A
  • Google Pixel 6, Pixel 6 Pro, Pixel 6A
  • Google Pixel 7, Pixel 7 Pro, Pixel 7A
  • Google Pixel 8, Pixel 8 Pro
  • Google Pixel Fold
  • Google Pixel Tablet
İçerik
Nvidia tonlarca H100 hızlandırıcı sevk ediyor

Küresel ekonomik krizin de tesiriyle yonga dalının düşüşe geçtiği bir periyotta adeta sihirli değnek değmiş1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
WhatsApp, aramalarda güvenliği artırıyor: İşte yeni özellik

WhatsApp, bilinmeyen aramaları sessize alma özelliğinin akabinde aramalarda IP adresinizi koruyacak yeni bir özelliği kullanıma1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
Haftaya A101 marketlerde akıllı televizyonlar var

Haftaya A101 perakende besin marketlerinde akıllı televizyonlardan akıllı telefonlara, kablosuz kulaklıklardan depolama eserlerine ve elektrikli1

1 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.