KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Android 14 çıktı: İşte Android 14’e güncellenecek ilk telefonlar

Android 14 Cikti Iste Android 14 Alacak Ilk Telefonlar169443 0 Google, 4 Ekim’de düzenlediği aktiflikte yeni aygıtların tanıtımı sırasında Android işletim sisteminin en yeni sürümü olan Android 14’ü yayınladı ve Android 14 alacak birinci aygıtlar duyuruldu. Pixel 4A 5G üzeri modeller, Android 14 güncellemesini alacak birinci telefonlar olacak. Samsung, Nothing, OnePlus üzere üreticilerin telefonları bu yılın ilerleyen devirlerinde Android 14’e güncellenecek.

Android 14 ile gelen yenilikler

Android 14, daha derin geçiş anahtarı (passkey) takviyesi üzere yeni güvenlik özellikleri, kapalılık müdafaaları ve çok sayıda kullanıcı arayüzü, özelleştirme ve sıhhat güncellemesini beraberinde getiriyor.

Android 14 ile gelen dikkat cazip yeniliklerden biri yeni kilit ekranı özelleştirmeleri. Farklı saat tarzları ve biçimleri ortasında geçiş yaparak telefonun biçimini biraz daha şahsî hale getirebiliyorsunuz. Google, ayrıyeten yapay zeka dayanaklı duvar kağıdı oluşturucu da sunuyor. Lakin, bu özellik başlangıçta sırf Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’da kullanılabilir olacak.

Android’in yeni sürümü, üçüncü parti uygulamalarda giriş açmak için parmak izinizi kullanmanıza imkan tanıyan geçiş anahtarı dayanağı getiriyor. Öbür yeni özellikler ortasında daha güzel kamera uzantısı dayanağı, 10 bit HDR imaj desteği ve Apple Sıhhat uygulamasına emsal halde sıhhat ve fitness bilgilerini aygıtta depolayan yeni Health Connect özelliği yer alıyor. Pixel aygıtlar için Android 14 güncelleme notlarına bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Android 14 alacak birinci telefonlar

  • Google Pixel 4A
  • Google Pixel 5, Pixel 5A
  • Google Pixel 6, Pixel 6 Pro, Pixel 6A
  • Google Pixel 7, Pixel 7 Pro, Pixel 7A
  • Google Pixel 8, Pixel 8 Pro
  • Google Pixel Fold
  • Google Pixel Tablet
İçerik
TikTok’a Avrupa’dan rekor ceza: 345 milyon euro ödeyecek

Dünya çapında milyonlarca kullanıcıya mesken sahipliği yapan TikTok, yasaklama ve veri ihlali haberleri ile gündeme gelmeye devam ediyor. Artık de1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Apple Watch deri kordon sevenler için üzücü gelişme: Apple, üretimi durduruyor!

Apple Wonderlust aktifliği yaklaştıkça iPhone 15 ve aksesuarlarıyla birlikte söylentiler artmaya başladı. Apple’ın iPhone’lar için1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Adobe eski video ve GIF’lerin kalitesini artıran yapay zeka aracı geliştirdi: İşte performansı

Adobe, düşük çözünürlüklü GIF'lerin ve görüntülerin kalitesini büyük ölçüde artıran yapay zeka tabanlı deneysel bir1

1 dk. 5 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.