KATEGORİLER
Kripto Al Sat

X’te (Twitter), gönderiler altındaki spam paylaşımlar bitiyor: İşte yeni özellik

X Gonderilerindeki Botlari Yok Edecek Yeni Ozellik Duyuruldu169603 0 X’te (Twitter) gönderiler altında spam paylaşımları durduracak yeni özellik duyuruldu ve enteresan olarak X Premium’a özel değil. Tüm kullanıcılar, gönderilerine yalnızca hesabı onaylanmış bireylerin cevap vermesi için yeni bir seçeneğe sahip.

Yeni karşılık sınırlama seçeneği herkese açıldı

Elon Musk, yeni denetim seçeneğinin spam botlara karşı çok yardımının olacağını söylüyor. Çabucak her gönderi altına gelen, hususla alakasız spam paylaşımları artık daha az göreceğiz üzere görünüyor.

Twitter, karşılıkları sınırlama denetimini birinci olarak 2020’de uygulamaya koymuştu. Kullanıcılar sadece takip ettikleri hesaplar yahut bahsettikleri hesaplarla diyaloğa girecek halde sınırlama getirebiliyordu. Fakat, o vakitler bu ayar sadece gönderiden evvel seçilebiliyordu. Bu özellik 2021’de gönderi paylaşıldıktan sonra da ayarlanacak biçimde değiştirildi.

Kötüye kullanılabilir

Yeni duyurulan özelliğin değerli bir dezavantajı var; yeni karşılık sınırlama özelliği yanlış bilgi yaymak için berbata kullanılabilir. Bir hesabın aldatıcı bilgiler içeren bir gönderi paylaşması ve sınırlamayı eklemesi durumunda doğrulanmış hesaplar cevaplarda bunu düzeltmeyecek. Alıntı yapmak mevcut olsa da cevapların görülme oranı daha yüksek.

İçerik
İşte yeni Microsoft Surface Laptop Studio 2: Hem tablet hem dizüstü!

Microsoft, New York'ta düzenlediği lansman etkinliğinde yeni üst seviye dönüştürülebilir dizüstü bilgisayarı Surface Laptop Studio1

3 dk. 4 Okundu
İçerik
Motorola Edge 40 Neo 5G tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

Günümüz akıllı telefon pazarında Lenovo çatısı altında varlık gösteren Motorola, ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Son olarak1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Galaxy A15 performans testinden geçti: Neler sunuyor?

Galaxy S24, S24 Plus ve S24 Ultra içinhazırlıklarını sürdüren Samsung, bir yandan giriş ve orta segment1

1 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.