KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Aile Toplum Kağıdı Nedir, Nereden Alınır?

İçindekiler

Aile toplum kağıdı nedir, nereden alınır? Aile toplum kağıdı (aile nüfus kayıt örneği), aile bireylerinin bulunduğu bir listedir. Bu liste içerisinde birinci dereceden akrabalarınız yer almaktadır. Birinci derece akrabalarınız ise; anne, baba ve kardeşinizdir. Sahip olduğunuz aile toplum kağıtları içerisinde birinci dereceden akrabaların yanı sıra doğum tarihleri ve yerleri gibi bilgiler de yer almaktadır. Günümüzde aile toplum kağıdı birçok işlemlerde talep edilmektedir. Özellikle miras, engelli maaşı, evde bakım maaşı gibi alanlarda istenen bu belge kişilerce E-Devlet ve Nüfus Müdürlükleri üzerinden talep edilebilmektedir.

Aile Toplum Kağıdı İçeriği Nedir?

Türkiye’de birçok aileye çeşitli alanlarda destek sağlanmaktadır. Bu desteklerden bazıları ise aile toplum kağıtları ile elde edilebilmektedir. Evde bakım maaşı gibi konular ise bu duruma örnektir. Evde bakım maaşı dışında miras, engelli maaşı gibi durumlarda da kişilerden aile toplum kağıtları talep edilmektedir. Aile toplum kağıtları içerisinde; maddi durum, ikamet yeri, doğum tarihi, doğum yeri, aile birey sayısı gibi bilgiler yer almaktadır. Bu bilgiler ise kişilerin birinci dereceden akrabalarına ait olmaktadır.

Aile Toplum Kağıdı Nasıl Alınır?

Aile toplum kağıdı, diğer adıyla aile nüfus kayıt örneği , kimler tarafından ve nasıl alınır? Öncelikle bu belgeye sahip olmak için kişilerin bizzat başvuramayacağı durumlar bulunmaktadır. Çeşitli durumlardan dolayı başvuru yapamayan kişilerin kendileri yerine vasileri belgeyi alabilmektedir. Şahsa ait vekillik belgelendikten sonra bu belge ile gidilerek şahsın adına aile toplum kağıdı alınabilmektedir.

Herhangi bir engel teşkil etmediği durumlarda kişilerin bizzat başvurup kendilerinin aile toplum kağıtlarını almaları gerekmektedir. Kendisi için başvuru yapan kişilerin herhangi bir belgeye ihtiyacı bulunmamaktadır. Aile toplum kağıdını E-Devlet üzerinden ya da Nüfus Müdürlükleri’nden elde edebilmektedirler. E-Devlet üzerinden aile toplum kağıdı almak isteyen kişilerin şu adımları izlemesi gerekmektedir:

https://www.turkiye.gov.tr/nvi-nufus-kayit-ornegi-belgesi-sorgulama

adresine giderek T.C kimliğiniz ve E-Devlet şifreniz ile sorgulama adresine giriş yapın. E-Devlet üzerinde herhangi bir kaydı bulunmayan kişilerin PTT şubelerinden az bir miktar para karşılığında E-Devlet şifreleri almaları gerekmektedir.

İçerik
Anadolu Vakfı Burs Başvurusu

Anadolu vakfı burs başvurusu her sene 1- Eylül arasında yapılmaktadır. Aynı zamanda burs başvuru işlemleri1

2 dk. 9 Okundu
Nedir
Boy Uzatması Nedir?

Boy Uzatması Nedir? - Boy genetiğe bağlı olarak süreklilik gösterse imkânlar dâhilinde yapılan bazı müdahaleler1

2 dk. 55 Okundu
Nedir
Kefalet Sözleşmesi Nedir?

Kişinin ya da borçlunun sözleşmedeki şartlardan doğan borcunu ödeyeceğini alacaklıya garanti ettiği sözleşmeler kefalet sözleşmesi1

3 dk. 9 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.