KATEGORİLER
Kripto Al Sat

WhatsApp’ta engellendiğimi nasıl anlarım? İşte 5 hızlı yol (2023)

Birisini WhatsApp’ta engellemek, o kişinin sizi aramasını yahut bildiri göndermesini durdurmanın en uygun yoludur. Pekala ya engellenen kişi sizseniz? WhatsApp’ta engellendiğinizi nasıl anlarsınız? Twitter ve öteki toplumsal ağlarda olduğu üzere WhatsApp’ta sizi engelleyeni görmenin direkt bir yolu yok fakat anlamanın birkaç yolu var. İşte “WhatsApp’ta engellendiğimi nasıl anlarım?” diyenler için ipuçları burada.

WhatsApp’ta birine bildiri gönderirken sorun yaşıyorsanız, o kişinin sizi engelleyip engellemediğini merak ediyor olabilirsiniz. WhatsApp, kullanıcıların son görülme ve çevrimiçi durumunu gizleme üzere seçenekler sunduğundan, sizi engellediğini düşündüğünüz birinin aslında kapalılığını sağlamış olması mümkündür.

WhatsApp’ta bildiri atmadan engellendiğini nasıl anlarım 🧐

Whatsapp Ta Engellendigimi Nasil Anlarim168985 0 WhatsApp’ta birinin beni engellediğini nereden anlarım? diyorsanız, birinci bakmanız gereken yer kişinin profil resmi ve durumu olmalıdır. WhatsApp’ta engellendikten sonra artık o kişinin profil fotoğrafını ve yeni durumunu göremezsiniz.

WhatsApp’ta size engellediğinizi direkt söyleyecek bir program olmasa da birinin sizi engellemiş olabileceğini gösteren birkaç işaret vardır. WhatsApp’ta engellendiğini nasıl anlarsın? sorusunun cevabını arayanlar için WhatsApp engelleme nasıl anlaşılır adım adım görelim 👇  

  • Kişinin son görülme durumunu göremezsiniz.
  • Kişinin profil fotoğrafında yahut durumunda rastgele bir değişiklik göremezsiniz.
  • En son ne vakit çevrimiçi olduğunu göremezsiniz.
  • Mesajlarınız ve aramalarınız iletilmez.
  • Sizi engelleyen kişiyi bir gruba ekleyemezsiniz.

WhatsApp’ın en tanınan özelliklerinden biri “son görülme” fonksiyonudur. Bu, aslında kişinin en son ne vakit etkin olduğunu gösteren bir ibaredir fakat kaybolursa bu, engellendiğinizin muhtemel bir işareti olabilir. Ne de olsa birini engellediğinizde çevrimiçi olduğunuzu bilmesini istemezsiniz. Öte yandan bu özellik devre dışı bırakılabildiğinden kişi sırf son görülme vaktini kapatmış da olabilir.

Whatsapp Ta Engellendigimi Nasil Anlarim168985 1 WhatsApp’ta sizi engelleyen birine mesaj gönderemez ve arama yapamazsınız. Fakat bundan daha fazlası var. WhatsApp’ta birine ileti gönderdiğinizde bir dizi onay işareti bildirinin teslim durumunu gösterir. Tek tik, bildirinin gönderildiği lakin alınmadığı manasına gelir. İki tik, iletinin alındığı fakat okunmadığı manasına gelir. İki mavi tik, iletinizin okunduğu manasına gelir. Engellenirseniz, bildiriniz hiçbir vakit birinci kademeyi aşamaz, aramalar da otomatik olarak sonlandırılır. Fakat bu, WhatsApp’ta engellendiğinizi anlamanın kesin bir yolu değildir. Zira ileti attığınız kişi o anda internete bağlı olmayabilir, iletileriniz bu yüzden iletilmiyor olabilir. Lakin, bu durum tüm gün sürüyorsa yüksek ihtimal engellenmişsinizdir.

Son olarak sizi WhatsApp’ta engelleyen birini yeni bir küme sohbetine ekleyemezsiniz. Kişi, mevcut küme sohbetlerinde gözükmeye devam edebilir lakin yeni bir kümeye eklemeye çalıştığınızda WhatsApp, buna müsaade vermez; hatta bir ihtar bildirisiyle karşılaşırsınız. Sizi kümelere kimlerin ekleyebileceğini kısıtlamak mümkün olsa da bir kişinin kişi listesindeyseniz o kişi sizi bilhassa ekleyemeceğinizi belirtmediği sürece onu bir kümeye ekleyebilirsiniz. Bir kümeye ekleme, engellenip engellenmediğinizi test etmenin en kesin yoludur. Lakin, şayet engellenmediyseniz o şahsa durumu açıklamak da güç olacaktır.

WhatsApp’ta engelleyen kişi sizseniz çevrimiçi durumunu görme üzere birtakım merak ettiğiniz bahisler olabilir. Örneğin; WhatsApp’ta engellediğim kişinin çevrimiçi olduğunu ve durumunu görebilir miyim? sorusunu yanıtlayalım. Sohbet penceresinde ilgili kişinin son görülme vaktini ve çevrimiçi olup olmadığını göremezsiniz.

WhatsApp engellendiğimi nasıl anlarım uygulaması yoktur. WhatsApp block checker vb. uygulamaları telefonunuza katiyen indirmeyin, yüklemeyin, telefon numaranızı girmeyin.

WhatsApp mani kaldırma hilesi ❎

Whatsapp Ta Engellendigimi Nasil Anlarim168985 2 WhatsApp’ta mahzur kendi kendi kalmaz. Pekala, WhatsApp’ta beni engelleyenin mahzurunu nasıl kaldırabilirim? WhatsApp’ta engelinizi kaldırmanın birinci yolu hesabınızı silmektir. Hesabınızı sildikten sonra WhatsApp uygulamasını telefonunuzdan kaldırın ve aygıtınızı yine başlatın. WhatsApp’ı tekrar yükleyip numara doğrulama adımını geçtikten sonra daha evvel WhatsApp’ta engelleyen tüm şahısların mahzurunun kalktığını göreceksiniz.

WhatsApp’ta mahzur kaldırmanın başka yolu ortak bir arkadaşınızdan siz ve sizi engelleyen kişinin olduğu bir küme kurmasını istemek. Kümesi kuran kişi sonrasında kümeden ayrılabilir. Küme, engellendikten sonra bile sohbet edebilmenize yardımcı olacak. Lakin arama yapamazsınız.

WhatsApp, daima ve sık aralıkla güncellenen bir uygulama olduğundan, bu pürüz kaldırma yolları işe yaramayabilir.

WhatsApp’ta birine bildiri gönderdikten sonra cevap vermediğini fark edebilirsiniz. WhatsApp’ta birinin size neden karşılık vermediğine ait birkaç mümkünlük vardır; meşgul olabilir, artık WhatsApp kullanmıyor olabilir, WhatsApp hesabını büsbütün silmiş olabilir… Lakin sizi engellemiş olması da mümkündür. WhatsApp, engelleme durumunda bildirim göndermez, sizi engelleyenleri göstermez. Lakin, engellendiğiniz manasına gelen birkaç işaret vardır. Bu rehber yazıda “WhatsApp’ta engellendiğimi nasıl anlarım?” sorusunun karşılığını ayrıntılıca bulabilirsiniz.

İçerik
Microsoft’un Activision satın alımı İngiltere’den ön onay aldı!

Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasa Kurumu (CMA), Microsoft'un 69 milyar dolarlık Activision Blizzard anlaşmasına devam1

2 dk. 3 Okundu
İçerik
Intel’in sürdürülebilirlik ve sorumluluk konusundaki stratejileri neler? (Röportaj)

Intel, sürdürülebilirlik konusunda kıymetli atılımlar yapmaya devam ediyor. Teknolojik gelişmeler gerçekleştirirken doğayı müdafaayı ve gelecek1

5 dk. 2 Okundu
İçerik
Kendi kendini iyileştiren ekranlara sahip telefonlar geliyor

Analist şirketi CCS Insight, 2024 ve sonrası için en uygun teknoloji iddialarını derlediği raporunda, akıllı1

2 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.