KATEGORİLER
Kripto Al Sat

ABD ağırlığını kaybediyor, Çin gelişmiş yonga teknolojilerine erişim sağlıyor

Samsung Ve Sk Hynix Ozel Izinle Cin E Teknoloji Ihrac Edecek169634 0 Çin’in ulusal güvenlik sıkıntısı haline getirerek ağır ambargolar uygulayan ABD, küresel ekonomiyi de kökünden sarsıyor. Çin’e milyarlarca dolarlık yatırım yapan dal devlerinde artık bıçak kemiğe dayandı.

Çin istediğini aldı

Geçen yıldan bu yana Çin’in gelişmiş yonga ekipmanlarına erişimini engellemek için ABD bir onay süreci başlatmıştı. Çin’e ihracat yapmak isteyen yonga devleri şayet muhakkak bir oranda ABD ekipmanı kullanıyorsa ilgili kurumlardan onay almak zorundaydı. Bu da hayli uzun sürüyordu.

Özellikle Güney Kore hükümeti ve yonga şirketleri, bu kararın küresel yonga iktisadına büyük darbe vuracağını söyleyerek karşı çıkmıştı. Uzun süren pazarlıkların akabinde ABD ambargoyu gevşetmek zorunda kaldı.

Alınan yeni karar kapsamında Samsung ve SK hynix, Çin’de işlettikleri yonga tesislerine hassas üretim ekipmanlarını ek bir onaya gerek kalmadan ihraç edebilecekler. Dünyanın en büyük iki bellek tedarikçisi bir müddettir Çin’de Pazar hissesini arttırmaya ve rekabeti kırmaya çalışıyor. ABD’nin kısıtlama kararı bu açıdan büyük darbe vurmuştu. Güney Kore hükümeti alınan karardan epey şad.

İçerik
Steam beklenen özelliğe kavuşuyor: Kontrolcü desteği artacak

Valve imzalı tanınan oyun dağıtım platformu Steam, platformun denetimci tecrübesini artıracak yesyeni bir özellik üzerinde çalışıyor.1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
iPhone 15 Pro işlemcisi Apple A17 Pro tanıtıldı! Daha iyisi yok

Apple, geçtiğimiz saatlerde başlayan Wonderlust aktifliği kapsamında heyecan verici duyurularda bulundu. Bunlardan en değerlisi ise1

3 dk. 3 Okundu
İçerik
Call Of Duty oyunlarına büyük zam geldi!

Call of Duty oyunlara yakın dönmede büyük bir artırım geldi. Türk oyuncular tarafından epey sevilen1

1 dk. 26 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.