KATEGORİLER
Kripto Al Sat

iPad mini 7’de 120 Hz ProMotion ekran bekleyenlere kötü haber

Ipad Mini 7 De 120 Hz Promotion Ekran Bekleyenlere Kotu Haber169649 0

En son iPad’in çıkışının üzerinden uzun bir mühlet geçti. Apple yakında iPad Küçük 7‘yi tanıtarak bu sessizliği bozabilir. Aktarılan son bilgilere nazaran aygıt bu yılın sonlarında yahut gelecek yılın başlarında duyurulacak. Ayrıyeten yedinci jenerasyon iPad küçük hakkında başka detaylar da var.

Apple temalı MacRumors internet sitesi Tech_Reve isimli X (Twitter) kullanıcısının bir gönderisine dikkat çekti. Kaynağa bakılırsa yeni çıkacak iPad Küçük, 120 Hz ProMotion teknolojisine sahip bir ekranla gelmeyecek. Bu da aygıtın evvelki model üzere 60 Hz ekran içermeye devam edeceğini gösteriyor.

Yeni versiyonun selefinden temel farkı ise yeni bir A serisi çipe geçiş yapması olacak. Mevcut iPad küçük 2021’in iPhone 13’te de bulunan Apple A15 Bionic çiple donatıldığını hatırlatalım. Fakat ekran teknolojisinde rastgele bir değişiklik olmaması önemli manada eleştirilecek üzere gözüküyor.

Mevcut iPad’deki jöle tesiri can sıkmıştı

Daha evvel Apple’ın iPad Küçük 6’daki ekran sorunları nedeniyle bir sonraki iPad Küçük modelinde ProMotion teknolojisine geçeceği düşünülüyordu. Çünkü kullanıcılar iPad küçük 6’da ekranı kaydırırken ortaya çıkan “jöle etkisinden” şikayetçiydi.

Yedinci kuşak iPad mini’deki tek değerli değişiklik A16 Bionic çip olabilir. Tıpkı vakitte şirketin kameralar dahil olmak üzere öteki küçük iyileştirmeler yapması da mümkün. Firma, Photonic Engine üzere özellikleri iPad’e birinci sefer getirebilir. Apple her vakit olduğu üzere bu bahisteki planlarını bâtın tutuyor.

İçerik
Samsung’ta yaprak dökümü sürecek: Kazançların yüzde 80 düşmesi bekleniyor

Yılın başından bu yana gerçek olan bir şey var: Global çip bolluğu. Samsung Electronics'in adeta1

2 dk. 3 Okundu
İçerik
Paint uygulamasına Photoshop özelliği eklendi: Katmanlarla çalışma!

Yazılım devi Microsoft, Windows uygulamalarını geliştirmeye devam ediyor. Şirket son olarak Insider kullanıcılarına güncellenmiş bir1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Cougar soğutmalı oyuncu koltuklarını duyurdu

Oyuncu dünyasında koltuk eserleri de artık değerli bir yer tutmaya başladı. Ergonomiye ve aydınlatmaya ehemmiyet1

1 dk. 6 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.