KATEGORİLER
Kripto Al Sat

YouTube yakında yeşil perde efekti sunacak

Youtube Dream Screen Geliyor169022 0 Bir devir özel efektler için kullanılan yeşil perde teknolojisi bugün yayıncılar için vazgeçilmezler ortasına girdi. Yayıncılık dalının en büyük ismi pozisyonundaki YouTube kıymetli bir güncelleme hazırlıyor.

Dream Screen nedir?

Dream Screen adı verilen yeni teknoloji, yapay zekâyı kullanarak bir yeşil perde efekti uyguluyor. TikTok üzere platformlarda da gördüğümüz bu efekt, kullanıcının art planını AI ile oluşturulmuş görseller yahut görüntüler ile değiştirebiliyor. Dream Screen özelliği 2024 yılında YouTube Shorts kullanıcılarına sunulacak.

Diğer bir yenilik ise yapay zekânın içerik üreticilerine görüntü projeleri için tavsiyelerde bulunması ve şablon hazırlanmasına yardım etmesi. Tekrar kullanıcılar çeşitli komutlar vererek görüntüleri için en hakikat art plan müziğini bulabiliyor.

Yine daha evvel gündeme gelen yapay zekânın metin üzerinden çeviri yaparak görüntülere dublaj eklemesi ve taşınabilir aygıtlardan görüntüleri düzenlemeyi sağlayacak YouTube Create uygulaması duyurulan yenilikler ortasında.

Youtube Dream Screen Geliyor169022 1

İçerik
Hibrit motorlu zırhlı kara aracı FNSS Kaplan Hibrit tanıtıldı

FNSS, elektrikli ve dizel motora sahip Kaplan Hibrit'i tanıttı. Kaplan Hibrit, düşük güç tüketimi ve1

2 dk. 4 Okundu
İçerik
Ölmüş bir yıldız Güneş’in “yazgısını” ortaya koyuyor

Bilim insanları, Messier 37'deki gezegenimsi nebulayı, merkezindeki beyaz cüce yıldızın nasıl öldüğünü belirlemek için kozmik1

3 dk. 5 Okundu
İçerik
iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max’in neden ısındığı keşfedildi

Bildiğiniz üzere iPhone 15 serisi çıktığı günden bu yana tüm dünyanın gündeminde. O denli ki1

2 dk. 5 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.