KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Yeni PS5 modeli resmen tanıtıldı: Daha hafif ve daha küçük

Yeni Playstation 5 Tanitildi Iste Fiyati Ve Ozellikleri169633 0 Sony, muhtemelen gayri resmi olarak “PS5 Slim” olarak adlandırılacak yeni PlayStation 5 modellerini duyurdu. Yeni modelin içinde birebir donanım yer alıyor fakat çıkarılabilir disk sürücüsü ve 1 TB dahili depolama alanını daha küçük bir form faktörüne sığdırıyor. Yeni PS5, mevcut modelden biraz daha ince ve kısa olmakla birlikte hem PS5 hem de PS5 Digital Edition’ın yerini alacak.

Karşınızda yeni PlayStation 5

Yeni Playstation 5 Tanitildi Iste Fiyati Ve Ozellikleri169633 1 Sony, yeni PS5’in yüzde 30 daha düşük hacme sahip olduğunu ve yükünün özgününden yüzde 18/yüzde 24 daha hafif olduğunu söylüyor. Yeni dizaynda dört kapak paneli kullanılıyor (üst kısım parlak, yanlar ise mat). Sony artık PS5’in yan tarafında disk şoförü için bir çıkıntıya yer veriyor ve bu modül çıkarılarak bir yan panel ile değiştirilebiliyor. Bununla birlikte temel PS5 Dijital sürümünü satın alırsanız Blu-ray disk şoförünü daha sonradan 80 dolar (120 euro) karşılığında satın alabileceksiniz.

Her iki modelde de yatay stant bulunurken tüm PS5 modelleriyle uyumlu olan yeni dikey stand 30 dolar (30 euro) karşılığında farklı olarak satılacak. Mevcut PS5’te bulunan tek USB-C ve USB-A irtibat noktaları yerine artık çift USB-C bağlantı noktası bulunacak. Her iki yeni PS5 modeli de artık mevcut PS5’te bulunan 825GB depolama alanı yerine 1TB depolama alanı içerecek.

PS5 Slim / Yeni PS5 fiyatı

Yeni PS5 modeli Kasım ayında ABD’de satışa çıkacak. Şoförsüz yeni PS5 Dijital versiyonun fiyatı 450 dolar, şoförlü versiyonun fiyatı ise 500 dolar olarak açıklandı. Avrupa için fiyatlar şoförsüz versiyon için 450 euro, sürücülü versiyon için 550 euro olacak.

Sony, ilerleyen aylarda yeni PS5’in global olarak satışa çıkacağını söyledi. Bununla birlikte mevcut PS5 modellerinde artık stoklar yenilenmeyecek, eski modeller bitince tek model olarak bu yeni tanıtılan PS5’ler satın alınabilecek.

İçerik
Yeni Turkcell CEO’su Bülent Aksu 11 gün sonra görevden ayrıldı

Turkcell’e 14 Eylül 2023 tarihinde Genel Müdür (CEO) olarak atanan Bülent Aksu’nun vazifesine son verildi.1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
Cyberpunk 2077’nin ücretsiz 2.0 güncellemesi için tarih verildi

2020 yılında hayli sorunlu bir çıkış yapan Cyberpunk 2077, oyuncuların CD Projekt Red’e olan inancını1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
ARM halka arzı 50 milyar dolara ulaşabilir

Geçtiğimiz yıllarda Nvidia tarafından satın alma projesi düzenleyici kuruluşların itirazı nedeniyle suya düşen İngiliz yonga1

1 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.