KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Balkon dekorasyonunda aksesuar kullanımı nasıl olmalı?

Havaların ısınmasıyla birlikte meskenlerin beğenilen alanı olan balkonlarda en çok vakit geçirdiğimiz alanların başında geliyor. Adeta bir nefes alma noktası olan balkonların dekorasyonunda hem fonksiyonel hem de şık aksesuarlara yer açabilirsiniz. Pekala balkon dekorasyonunda aksesuar kullanımı nasıl olmalı? Balkonlarda hangi aksesuarlar tercih edilmeli? İşte karşılıklar…

Yaz aylarının tatlı esintisi tüm doğayı tesiri altına alırken hayatımızın her alanında değişime kucak açıyoruz. Bu devirde uçuş uçuş yazlık elbiseler gardıroplarda kendine yer bulurken, mesken dokumacılık eserlerinde de ince ve desenli kumaşlar ön plana çıkıyor. Bilhassa konutta yapılan en büyük değişiklik ise çoklukla balkon ve bahçelerde oluyor. Sabah kahvaltılarından akşam yemeklerine, keyif kahvesinden beş çayına kadar vaktimizin büyük bir çoğunluğunu geçirdiğimiz balkonların dekorasyonunda dikkat çeken seçimlere yer verebiliriz. Şayet balkonlarınızı aksesuarlarla zenginleştirmek isterseniz sizler için olağanüstü tekliflerimiz var. Gelin, balkon dekorasyonunda aksesuar kullanımı hakkında bilinmesi gerekenleri birlikte adım adım öğrenelim.

BALKON DEKORASYONUNDA AKSESUAR KULLANIMI NASIL OLMALI?

Balkonları dekore ederken kullandığımız her modülün birbiriyle ahenk içerisinde olması epeyce kıymetli. Balkonun biçimi, boyutu ve aldığı güneş ölçüsüne nazaran mobilya seçimi ya da aksesuar kullanımına taraf verilebilir. Bilhassa yaz mevsiminin dokusunu yansıtacak renkler, desenler ve dokularla balkonlarınıza mükemmel bir bakış açısı kazandırabilirsiniz.

Balkon dekorasyonu

İster balkonlar için özel olarak üretilen dış yer mobilyaları ister paletlerden meskende kendiniz yapabileceğiniz oturma alanlarıyla balkonlarınıza şahsî zevklerinizi yansıtabilirsiniz. Öte yandan sadece büyük minder ve puflar kullanarak da hoş bir oturma alanı inşa edebilirsiniz.

Bkhzp 1654782880 552

Balkona uygun bir oturma alanı oluşturduktan çabucak sonra mesken dokuma eserleriyle yaz balkon dekorasyonunu yakalamak epeyce kolay. Birinci olarak sarı, pembe ve kırmızı üzere canlı renklerde kırlentler kullanabilir ya da deniz ve çiçek temalı desenlere yer verebilirsiniz.

Kzqdy 1654780762 8615

Balkon dekorasyonunda desen kullanımı

Balkonları hava karardıktan sonra dahi şık ve göz alıcı bir görünüme kavuşturan aydınlatmaları yanlışsız ve ölçülü bir biçimde kullanırsanız konuklarınızı meskeninize hayran bırakabilirsiniz. Bu noktada led ışıkları mobilyaların etraflarında ya da tavanda tercih ederek loş bir ambiyans elde edebilirsiniz.

Wlchx 1654781026 1834

Balkon dekorasyonunda led aydınlatma

Ayrıca hem aydınlatma hem de mis üzere bir koku için blok mumlarla tabanlara ışıltı katabilirsiniz. Bunun için büyük fenerler alarak şıklığı vurgulayabilirsiniz.

Kwm3K 1654781235 9405

Balkon dekorasyonunda mum kullanımı

Eğer balkonunuz ufak ve dar boyutlardaysa aksesuarlarınızı duvarlarda kullanabilirsiniz. Oturma kümenizi yerleştireceğiniz duvarın art kısmında tekli raflara yer vererek çeşit çeşit biblo, vazo ve fenerler tercih edebilirsiniz. 

Zy6T3 1654781853 3687

Duvarlarda sadece raf değil tıpkı vakitte tablo, çerçeve ve ayna üzere dekoratif eserlere de yer verebilirsiniz. Hatta son devirlerde epeyce moda olan hasır ve makrome ayrıntılar duvarlarınıza şıklık katabilir.

Sxprm 1654782284 3795

Balkon duvar dekorasyonunda aksesuar kullanımı

Alışılmışın dışında bir balkon dekorasyonuna sahip olmak isterseniz size son teklifimiz hamaklar olacaktır! Balkonunuzda gereğince alan varsa hamak kurarak hoş bir dinlenme köşesine sahip olabilir ve çeşitli aksesuarlarla güçlü bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Lzyho 1654782595 4223

Balkon dekorasyonunda hamak kullanımı

UNUTMAYIN HOŞ BİR MESKEN HUZURLU ADIMLARIN BAŞLANGICIDIR!

İçerik
Sihirli Annem’in Dudu Perisi Nevra Serezli’nin son hali herkesi şaşkına çevirdi!

7'den 70'e herkesin severek izlediği Sihirli Annem dizisiyle hafızalara kazınan oyuncu Nevra Serezli, yıllar sonra1

1 dk. 7 Okundu
İçerik
Yedikule Hisarı’na ünlü akını! Tarihe tanıklık ettiler

Sanat ve cemiyet hayatının ünlü isimleri İstanbul'un en eski açık hava müzesi olan Yedikule Hisarı2nı1

2 dk. 7 Okundu
İçerik
Sigara Markaları ve Nikotin Oranları

Sigara zaman zaman kısıtlamalara tabi tutulsa da her geçen gün daha fazla kişi tarafından kullanılmaktadır.1

2 dk. 22 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.