KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Yaz aylarında terletmeyen kumaşlar hangileridir? Terlemeyi önleyen kumaşlar…

Yaz aylarının yakıcı sıcak günlerini, hakikat kumaşlardan üretilen kıyafetlerle daha ferah ve tiril tiril geçirmek mümkün. Bu yüzden biz de moda severlerin rahat bir yaz devri geçirmeleri için terlemeyi önleyecek kumaşları araştırdık. İşte yaz aylarının kavurucu sıcağında terlemeyi önleyecek kumaş cinsleri.

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte kıyafetler güneş ışığı ve nem sebebiyle kolay kolay terleme yapabiliyor. Ekseriyetle üretilen kıyafetlerin kumaşları sentetik olduğunda kısa müddette terleme yapıp kokuya sebep oluyor. Bu durum sırf etrafımızdaki insanları değil bizi de rahatsız eder. Bunların yanı sıra sıcak aylarda terleme yapabilecek sentetik kumaşlar cilt hastalıklarının da ortaya çıkmasına yer hazırlar. Sentetik kumaşlar sık bir dokuya sahip olduğu için yapısında hava boşluklarına yer vermez. Münasebetiyle terlemeye ve kokuya sebep olabileceği üzere bilhassa sıcak havalarda cilt tahrişlerine de yol açar. Bu nedenle yaz ayları için en uygun kumaşları kullanarak, en şık kombine ulaşabilir ya da bu kesimlerden kendinize birbirinden şık kıyafetler diktirebilirsiniz. Pekala yaz aylarında terletmeyen kumaşlar hangileridir? Sizler için yazın terletmeyen 6 kumaşı ve bu kumaşların özelliklerini derledik. İşte yazın kullanılması gereken kumaş modelleri:

YAZIN TERLETMEYEN KUMAŞLAR

  • İpek kumaş;

Tpbvd 1592746612 1441

İpek kumaş

Yaz ayları için akla gelen birinci kumaş çeşidi, ipek kumaşlardır. Bilhassa elbiseler için tercih edilen bu kumaşları, yaz geceleri için giymeniz en doğrusudur. Zira gün ışığı, kumaşın saralmasına sebep olabilir. Isıya karşı hassas olmadığı için de üzerinde lekeler oluşabilir. Bu nedenle ipek, yaz aylarının gece kumaşıdır.

  • Krep kumaş;

Btdso 1592746693 1824

Krep kumaş

Elbiseler için en çok tercih edilen bir başka kumaş, krep kumaşlardır. Bu kumaşlar, yüksek bükümlü iplikler ve krep örgülerde dokunur. Gramajları hafiftir ve pamukludur. İşte bu nedenle, sıcak yaz günlerinde rahatlıkla tercih dilebilir.

  • Tülbent kumaş;

Cv25P 1592746766 6306

Tülbent kumaş

Aslında isminden da anlaşılacağı üzere tülbentler için üretilen bir kumaş cinsidir. Ama yaz aylarında bluz, etek, elbise üzere modüllerin üretiminde de tercih edilebilmektedir. Bunun sebebiyse, seyrek ve ince dokunmuş olması ve hafif, yumuşak ve pamuklu olmasıdır.

  • Pamuklu kumaş;

Pwjml 1592746914 7162

Pamuklu kumaş

Diğer kumaşların yapılarından da anlaşılacağı üzere, yaz ayları için en uygun kumaş yapısına sahiptir ve bu sebeple sıkça kullanılır. Doğal, bitkisel kökenli bir elyaf olan pamuklu kumaşlar, yaz aylarının en büyük sorunu olan terin, buharlaşıp havaya uçmasını sağlar. 

Serin tutan ve sıcak suda yıkanabilen bu kumaş çeşidi, bilhassa t-shirt, atlet ve iç çamaşırı üzere eserlerde tercih edilir. Sürtünmelere karşı da epey sağlamdır.

  • Keten kumaş;

Aftmb 1592746970 7336

Keten kumaş

Pamuklu kumaş dışında serin tutan bir öteki kumaş tipiyse keten kumaşlardır. Bu sebeple de tıpkı pamuklu kumaşlar üzere yazın sıkça tercih edilir. Gömlek, elbise, etek, ceket üzere modüllerde sıkça kullanılan bir kumaş cinsidir.

  • Şile bezi kumaş;

Vuitr 1654598735 2225

Şile bezi kumaş

Çoğunlukla elbise ve gömlekler için tercih edilen bir kumaş tipidir. Renk olarak beyaz ve krem tonları bulunmaktadır. Yaz dönemi için en ülkü kumaş cinsidir. Fakat farklı renklerde de üretilebilmektedir.

İçerik
Nike Air Force 1’in Hip-Hop’taki Kültürel Önemi

1980’lerde sokak modası, bilhassa New York City üzere büyük kentlerde genç, özgün ve sıradışı bir1

4 dk. 7 Okundu
İçerik
En güzel uzun tulum modelleri

Yüksek Topuklar grubu olarak, beden sınırlarınızı mükemmel gösterecek, girdiğiniz her ortamda beğeni toplamanızı sağlayacak tulum1

1 dk. 6 Okundu
İçerik
Levidor’un Şal Sanatı: Her Bir Parça Bir Tarz İfadesi ve Şıklık Kaynağı

Şık giyinmenin yalnızca bir kıyafet seçimiyle sonlu olmadığını hepimiz biliyoruz. Giydiğimiz aksesuarlar, takılar, ayakkabılar ve1

3 dk. 6 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.