KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Yandex Mobil Ads SDK 6. sürümü ile reklam seçenekleri ve avantajları artıyor

Yandex Mobil Ads Sdk 6 Surumu Ile Reklam Secenekleri Artiyor168735 0

Yandex’in tanıttığı Yandex Taşınabilir Ads SDK 6 sürümü yeni dijital uygulama fırsatları sunuyor. Bu SDK sürümünde yer alan yeni bir reklam formatı ve mevcut olanlarda da iyileştirmeler yapılması en değerli avantaj olarak dikkat çekiyor. Uygulamayı geliştirenler artık uygulama yükleme ekranına reklam ekleyebilir ve ek gelir elde edebilir. Bu format, reklam gösterimlerinin sıklığını denetim etmeye imkan tanımakla birlikte banner’ların hem uygulama açıldığında hem de öbür bir uygulamadan geçiş yapıldığında gösterimini de sağlar. App Open Ads, geliştiricilerin uygulamanın yükleme ekranına reklam eklemesine imkan tanıyor. Geliştiriciler, reklam gösterim sıklığını ve duyurunun görüntülenme parametrelerini bağımsız olarak ayarlayabiliyor. Sadece uygulamayı birinci açtıklarında ya da her başlangıçta bunu belirleyebilirler; hatta belli bir düzeye ulaşan yahut uygulamayı bir haftadan uzun müddettir kullanan kullanıcılar için hangi kullanıcı kategorisine reklam gösterileceğini de seçebilirler.

Yandex Taşınabilir Ads SDK 6 ile reklamlarda sürat ve uyum

SDK 6 sürümünde yapılan değişiklikler ödüllü reklam formatını da etkiledi. Klasik görüntü reklamlara ek olarak, metin-grafik ve çoklu reklam şablonları da kullanıma sunuldu. Kullanıcılar bu tıp reklamları ödül almadan kapatma seçeneğine de sahip. Ayrıyeten, iyileştirmeler sayesinde reklam yüklemesi hızlandırıldı ve boyutları otomatik olarak ayarlanarak banner’ların uygulamalara daha meselesiz bir biçimde entegre edilmesi sağlandı.

Yandex Divkit teknolojisiyle kullanıcıya özel algoritma

Yeni bir uygulama yayınlamasına gerek kalmadan reklam tertibini sunucu içinde otomatik olarak bir ortaya getiren Yandex DivKit teknolojisi, artık tüm reklam formatlarında destekleniyor. Algoritma sayesinde her kullanıcı için en cazip reklam öğeleri kümesi ve bunların reklamdaki yerleşimi seçilebilir. Böylelikle reklamları kullanıcılar için daha cazibeli ve fark edilir hale gelir; bu da dönüşüm mümkünlüğünü ve uygulamayı geliştirenlerin yararını artırır.

Boyut denetiminde kolaylık ve hız

Yeni SDK sürümüyle, her uygulamaya özel banner’lar için otomatik boyut uyarlaması geldi. Geliştiriciler bu özelliği iki usulle denetim edebiliyor: stickySize ve inlineSize. StickySize, ekran yüksekliğinin yüzde 15’inden fazlasını kaplamayan küçük şerit banner’lar için tasarlanan bir özellik olarak öne çıkarken, inlineSize içeriğe gömülü olarak uyarlanabilir banner’lar için kullanılabiliyor.

Yandex Mobile Ads SDK, Yandex Advertising Network aracılığıyla iOS ve Android platformlarındaki uygulamalardan gelir elde etmeye yardımcı olur. 10.000’den fazla uygulama Yandex’in gelir elde etme teknolojilerini kullanarak çıkar sağlıyor. Yandex Mobile Ads SDK reklam açık artırmasında 300.000’den fazla direkt reklam veren ve 80’den fazla DSP ağı bulunuyor. Yeni SDK sürümü hakkında daha fazla bilgiyi web sitesinde bulabilirsiniz.

İçerik
Ookla, speedtest sonuçlarını paylaştı: iPhone 15 Pro Max hız rekoru kırdı!

Ookla’nın son taşınabilir performans raporu, ABD’deki operatörleri sundukları indirme ve yükleme suratları, tutarlılık ve daha1

1 dk. 16 Okundu
İçerik
Xiaomi şimdi de 64 MP kameralı Redmi Note 13R Pro’yu çıkarmaya hazırlanıyor

Xiaomi hatırlayacağınız üzere geçen hafta üç model içeren Redmi Note 13 serisi akıllı telefonlarını tanıtmıştı.1

1 dk. 4 Okundu
İçerik
ARM halka arzı 50 milyar dolara ulaşabilir

Geçtiğimiz yıllarda Nvidia tarafından satın alma projesi düzenleyici kuruluşların itirazı nedeniyle suya düşen İngiliz yonga1

1 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.