KATEGORİLER
Kripto Al Sat

X’te aldatıcı videolara son: Topluluk Notları geldi

X Te Aldatici Videolara Son Topluluk Notlari Geldi168545 0 Evvelden Twitter olarak bilinen platform X, kitle kaynaklı doğruluk denetimi yapan Topluluk Notları özelliğini, videoları doğrudan etiketleyecek ve bu notları eşleşen görüntülere otomatik olarak ekleyecek formda güncelledi. Tıpkı etiketleme kısa bir müddet evvel Topluluk Notları ile görsellere de eklenmiş ve geçen hafta platform, her bir doğruluk denetimi için geçerli olan eşleşen görsellerin sayısını görme özelliğini faal hale getirmişti.

X’te aldatıcı görüntülere son

Artık, onaylanmış Topluluk Notları, işaretlenmiş bir görüntü her yayınlandığında yahut yine paylaşıldığında otomatik olarak görünecek. Platform, bunun yapay zeka tarafından oluşturulan görüntülere ve aldatıcı görüntü düzenlemelerine ek bağlam eklemek için “yüksek ölçeklenebilir bir yol” olduğunu söylüyor. Kısaca topluluk, fark ettiği aldatıcı içeriği işaretleyerek yayılmasının önüne geçiyor ve başka kullanıcılara “bu içerik aldatıcı olabilir” tüyosu veriyor. Örneğin bir patlama olayıyla iligili bir görüntü bundan yıllar öncesine, alakasız bir olaya aitse bu durum Topluluk Notları aracılığıyla gönderinin alt tarafına eklenecek.

Öte yandan X’in kitle kaynaklı moderasyon gayretleri her vakit başarılı sonuç vermedi. Sonuçta bunu topluluk yanı beşerler yapıyor ve kusurların olması yahut taraflı bir yaklaşımın uygulanması her vakit mümkündür. Lakin yeniden de Topluluk Notları, X özelinde en uygun özelliklerden birisi.

Topluluk Notları, gönderildikten sonra istekli moderasyon programındaki öbür kullanıcılar tarafından doğruluk açısından bedellendiriliyor. X’in yönergelerine nazaran, bir Topluluk Notu kâfi sayıda kullanıcı tarafından faydalı olarak değerlendirildiğinde, direkt ilgili gönderide gösteriliyor.

İçerik
Çin yapay zekâ mühendislerine servet ödüyor

Ağır ABD ambargolarına karşın Çin’de yapay zekâ teknolojilerine büyük bir yöneliş var ve hükümet milyarlarca1

1 dk. 6 Okundu
İçerik
Meta’nın Metaverse hayali suya düştü. Büyük işten çıkarma

Metaverse konseptini herkesin erişebileceği bir dünya haline getirmek sloganıyla yola çıkan Meta, heba olan milyarlarca1

1 dk. 4 Okundu
İçerik
Xiaomi Redmi Note 8 Pro İnceleme

Xiaomi hayatımıza hızlı bir giriş yaptı ve kısa süre içerisinde adından bahsettirmeyi başardı. Son zamanlar1

2 dk. 18 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.