KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Xbox Cloud Gaming çok yakında Meta Quest 3’e geliyor

Xbox Cloud Gaming Cok Yakinda Meta Quest 3 E Geliyor169249 0 Xbox Cloud Gaming, Xbox konsollarında, cebinizdeki iPhone’da ve masanızdaki PC’de zati mevcut ve yakında öbür bir platformda daha mevcut olacak. Meta Connect aktifliğinin bir kesimi olarak şirket, Xbox’ın bulut oyun ağının bu Aralık ayında Meta Quest 3 için karma gerçeklikte kullanılabileceğini duyurdu.

Xbox Cloud Gaming, VR’a geliyor

Xbox’ın bulut oyun ağına ve Game Pass Ultimate’e abone olanlar, Halo Infinite, Forza Horizon 5 ve kısa müddet evvel piyasaya sürülen Starfield da dahil olmak üzere yüzlerce Xbox oyununu Meta Quest 3’te oynabilecek. Nasıl göründüğüne bir göz atmak için aşağıdaki görüntüye göz atın.

Meta Quest platformunda Xbox Cloud Gaming ve Xbox Game Pass dayanağının geleceği aslında 2022 yılında Meta Connect’te duyurulmuştu, lakin o vakit şirket bir çıkış tarihi paylaşmamıştı. Bu yılki aktiflik sırasında Meta CEO’su Mark Zuckerberg, oyun akış hizmetinin Aralık ayında Meta Quest 3’te kullanıma sunulacağını duyurdu. Xbox Cloud Gaming’i kullanmak için Game Pass Ultimate aboneliğinin yanı sıra uyumlu bir oyun kumandasına gereksiniminiz olacak. Ayrıyeten hizmetin sırf belli bölgelerdeki Quest’lerde kullanılabileceği belirtiliyor. Xbox Cloud Gaming’in Quest 2 ve Quest Pro’da sunulup sunulmayacağı ve ne vakit sunulacağı da muhakkak değil.

Microsoft yıllardır Xbox oyunlarını bulut sayesinde konsol ve PC dışında da erişilebilir kılıyor. Microsoft bu alanda daha da ilerlemek için özel bir akış aygıtı geliştiriyor, lakin aygıt şimdi resmi olarak tanıtılmadı. Tüm bunlar Microsoft’un 3 milyar oyuncuya ulaşma ve Xbox’ı daha fazla yere yayma planının bir kesimi. Bu ortada Meta Quest 3 başlığı Ekim ayında 128GB versiyonu için 500 dolar ve 512 GB versiyonu için 650 dolar fiyatla piyasaya sürülecek.

İçerik
Xiaomi 14 Ultra kamerasıyla büyüleyecek: Yeni nesil Sony sensörle geliyor

Xiaomi, akıllı telefonlarının kamera performansı konusundaki yeteneklerini bilhassa Ultra serisi ile gösteriyor. Bildiğiniz üzere mevcut1

1 dk. 4 Okundu
İçerik
Üst seviye AMD Radeon RX 8800 veya RX 8900 olmayabilir

AMD, RDNA 3 ekran kartlarıyla üst seviye performans savaşını bir sefer daha Nvidia’ya kaybetmiş oldu1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Ticaret Bakanlığı, ChatGPT ile oluşturulan reklamlara ceza kesti

Ticaret Bakanlığı’na bağlı Reklam Kurulu, yapay zeka tarafından oluşturulan reklamları birinci kere mercek altına aldı.1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.