KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Xiaomi’ye Finlandiya’da şok: Operatörler anlaşmaları feshetti

Xiaomi Satislarina Darbe168986 0 Ukrayna savaşı sebebiyle ABD ve Avrupa başta olmak üzere pek çok Batılı devlet ambargo uygulamaya başlamıştı. Ne var ki Çin ambargo konusuna pek sıcak bakmıyor ve devletler düzeyinde bağları geliştirmeye çalışıyor.

Finlandiya’dan Xiaomi’ye şok

Pek çok teknoloji devi Rusya’daki faaliyetlerini askıya alır yahut azaltırken Xiaomi ise bilakis ülkedeki pazar hissesini büyütüyor. Ukrayna tarafından savaşı desteklemekle suçlanan Xiaomi’ye Finlandiya’dan yaptırım geldi.

Finlandiya’nın 2 büyük operatörü Telia ve DNA, Xiaomi telefonların satışını durdurdu. Yalnızca stokta kalan telefonların satışı sürecek. Öbür büyük operatör Elisa ise model sayısında azaltmaya gitti. AB genelinde bir yasak olmadığı için Gigantti ve Verkkokauppa perakendecileri ise kısıtlı satışa devam edecek.

Rusya’ya karşı antipatinin en yüksek olduğu ülkelerden Finlandiya’da savaş başladığından bu yana perakende bölümünün karşı önlemleri devam ediyor. Pek çok perakendeci satışı durdurdu ya da kısıtlı model satışı yapıyor.

İçerik
Microsoft’un yapay zeka ekibi 38 TB’lık veriyi yanlışlıkla sızdırdı

Üretken yapay zeka modellerinin eğitimi, birçok geliştirici ortasında uyum ve iş birliği gerektiriyor. Bu iş1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Starfield yükselişini sürdürüyor, mod araçları seneye

Son yılların en çok beklenen oyunları ortasında yer alan Starfield hakettiği ilgiyi görmeye devam ediyor.1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Cyberpunk 2077’nin toplam maliyeti açıklandı: Dudak uçuklatıyor

2020 yılında sorunlu bir çıkış yapan Cyberpunk 2077, geçtiğimiz haftalarda yayınlanan 2.0 ve Phantom Liberty genişlemesi1

2 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.