KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Xiaomi, MIUI 15 güncellemesini atlayabilir: MiOS geliyor

Xiaomi Miui 15 Guncellemesini Atlayabilir Mios Geliyor169582 0 Android ekosisteminin başında yer alan Google, 4 Ekim’de gerçekleştirdiği aktiflikte heyecanla beklenen Android 14‘ü vitrine çıkardı. Münasebetiyle üreticilerin güncelleme çalışmaları da sürat kazanmış durumda. Fakat bu isimler ortasından Xiaomi, yazılım kısmında ezberbozan bir değişikliğe hazırlanıyor. Yeni raporlara nazaran Çinli dev, yeni bir işletim sistemi lehine MIUI 15’i pas geçebilir.

Xiaomi MIUI 15’i atlayabilir

Bugün sağlam sızıntı kaynağı Digital Chat Station, MIUI 14’ün MIUI serisinin ‘‘son ana sürümü” olacağını bildirdi. Bunun yerini Çinli dev, büsbütün yeni bir işletim sistemi olan MiOS’a geçiş yapmayı planlıyor. Bu notkada DCS, “MIUI 14’ün temel tecrübesi aslında birinci sınıf lakin dinamik efektler hala geride kalıyor. Umarım yeni çalışma bu eksikliği büsbütün ortadan kaldırabilir. Ayrıyeten MIUI 15, MiOS olarak yine adlandırılmayacak.” dedi.

Bu MiOS’u birinci duyuşumuz değil. Daha evvelki raporlar, Xiaomi’nin AOSP (Android Açık Kaynak Projesi) ile uyumlu kendi işletim sistemi üzerinde çalıştığını belirtmişti. Ayrıca Xiaomi’nin Kasım 2022’de ”mios.cn” alan ismi için müracaatta bulunuduğunu belirtmekte yarar var. Fakat web sitesi şu anda 403 kusuru gösteriyor ve SSL sertifikası yok.

Dolayısıyla yeni işletim sistemi, kapalı kapılar ardında uzun müddettir geliştiriliyor olabilir. MiOS’un ortaya çıkıp çıkmayacağı yahut ne vakit tanıtılacağı ise şimdi bilinmiyor. Öte yandan birbiri gerisine gelen sızıntılar, Xiaomi’nin yazılım kısmında büyük bir değişiklik planladığını gösteriyor. Bu nedenle yakın gelecekte yeni gelişmelerin paylaşılacağını düşünüyoruz. 

İçerik
iPhone 15 kutusunda gizli filigran: Yalnızca morötesi ışıkla görülebiliyor!

Apple, dolandırıcılar için iPhone 15 kutularında ekstra tedbirler aldı. Perakende çalışanlarına ve tüketicilere telefonun gerçek1

1 dk. 9 Okundu
İçerik
Apple dev bir anlaşmaya çok yakın

Bugün içerik platformları standart çeşitteki içeriklerin yanı sıra çok izlenen spor turnuvalarının da peşine düştü.1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
Kamera canavarı: Vivo X100 Pro+ görüntüleri internete sızdı

Vivo X90 serisi ile kullanıcılar olumlu tenkitler almayı başaran Vivo, çok yakında Vivo X100 serisini1

2 dk. 8 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.