KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Starfield’a beklenen DLSS 3 modu geldi

Starfield A Beklenen Dlss 3 Modu Geldi168443 0 Bethesda’nın açık dünya RPG oyunu Starfield, modcuların da takviyesiyle tam manasıyla eksiksiz ve güçlü bir oyun olmaya gerçek şimdiden ilerliyor. Şimdi oyun tam çıkışını yapmamış olsa da Starfield için mod dayanağının güçlü olacağını iddia edebiliyoruz. Son olarak ise oyunu Nvidia’nın RTX 4000 serisi ekran kartlarında oynarken büyük bir performans artışı sağlayan DLSS 3 Frame Generation modu yayınlandı.

Starfield’a DLSS 3 geldi

PureDark tarafından oyun piyasaya sürülmeden evvel kelam verilen mod, şu anda sadece Patreon abonelerine açık ve kimi sistem yapılandırmalarında çökmeye neden olabilecek küçük birtakım meselelerle birlikte geliyor, lakin aşağıdaki görüntülerde vurgulandığı üzere genel olarak epey güzel çalışıyor üzere görünüyor. Bunun yanında DLSS 3 modu değerli bir performans artışı sağlıyor.

DLSS 3, Nvidia’nın RTX 40 serisi ekran kartlarında mevcut olsa da, buna sahip olmayanlar bile gelecekte Starfield’da tüm ekran kartlarında yüksek kare suratları elde edebilecek öbür bir mod ile uzayın keyfine erişebilir. Elbette AMD’nin yaklaşan FSR 3.0’ünden bahsediyoruz. AMD’nin FSR 3’ü Nvidia dahil AMD kartlarla birlikte çalışabiliyor.

Starfield’da şimdilik yalnızca AMD’nin FSR 2 teknolojisi bulunuyor lakin FSR 3.0 çıktığında resmi bir güncelleme ile oyuna dahil edilip edilmeyeceği şimdi doğrulanmış değil. Bilindiği üzere AMD ve Bethesda’nın Starfield için bir iştiraki bulunuyor. Ek olarak ureDark, AMD’nin FSR 3.0 SDK‘sını yayınlaması halinde bunu oyuna uygulayacaklarını da doğruladı.

Starfield Nvidia DLSS 3 Frame Generation modu, Bethesda tarafından geliştirilen oyun için halihazırda yayınlanmış olan birçok moddan sadece biri pozisyonunda. Şimdiye kadar tecrübesi güzelleştirecek birçok mod çıkmış durumda. Starfield şu anda oyunun Premium ve Constellation sürümlerini satın alanlar için PC, Xbox Series X ve Xbox Series S’te Erken Erişim’de mevcut. Oyun öteki herkes için bu hafta, 6 Eylül’de piyasaya sürülecek. Oyunun PC fiyatı ise 899 TL ve Game Pass‘te birinci günden mevcut olacak.

Aşağıdaki videomuzdan Starfield’ın beklentileri karşılayıp karşılayamadığını öğrenebilirsiniz.

İçerik
Huawei’den yeni akıllı saat geliyor: 14 Eylül’de tanıtılacak

Huawei sürpriz bir biçimde önümüzdeki hafta bir aktiflik düzenleyeceğini duyurdu. Çinli teknoloji devi 14 Eylül'de1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Çin etkisi: Son altı yılda 500 şirket akıllı telefon pazarından çekildi

Pazar araştırmaları yapan Counterpoint, 2017'den başlayarak son altı yılda akıllı telefon markalarının sayısındaki değişime ait1

1 dk. 4 Okundu
İçerik
iPhone 15, yeni Qualcomm modemle daha hızlı 5G performansı sunuyor

Apple’ın iPhone 15 Pro modellerinde daha âlâ 5G performansı için Qualcomm’un yeni X70 modemine geçiş1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.