KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Starfield’a beklenen DLSS 3 modu geldi

Starfield A Beklenen Dlss 3 Modu Geldi168443 0 Bethesda’nın açık dünya RPG oyunu Starfield, modcuların da takviyesiyle tam manasıyla eksiksiz ve güçlü bir oyun olmaya gerçek şimdiden ilerliyor. Şimdi oyun tam çıkışını yapmamış olsa da Starfield için mod dayanağının güçlü olacağını iddia edebiliyoruz. Son olarak ise oyunu Nvidia’nın RTX 4000 serisi ekran kartlarında oynarken büyük bir performans artışı sağlayan DLSS 3 Frame Generation modu yayınlandı.

Starfield’a DLSS 3 geldi

PureDark tarafından oyun piyasaya sürülmeden evvel kelam verilen mod, şu anda sadece Patreon abonelerine açık ve kimi sistem yapılandırmalarında çökmeye neden olabilecek küçük birtakım meselelerle birlikte geliyor, lakin aşağıdaki görüntülerde vurgulandığı üzere genel olarak epey güzel çalışıyor üzere görünüyor. Bunun yanında DLSS 3 modu değerli bir performans artışı sağlıyor.

DLSS 3, Nvidia’nın RTX 40 serisi ekran kartlarında mevcut olsa da, buna sahip olmayanlar bile gelecekte Starfield’da tüm ekran kartlarında yüksek kare suratları elde edebilecek öbür bir mod ile uzayın keyfine erişebilir. Elbette AMD’nin yaklaşan FSR 3.0’ünden bahsediyoruz. AMD’nin FSR 3’ü Nvidia dahil AMD kartlarla birlikte çalışabiliyor.

Starfield’da şimdilik yalnızca AMD’nin FSR 2 teknolojisi bulunuyor lakin FSR 3.0 çıktığında resmi bir güncelleme ile oyuna dahil edilip edilmeyeceği şimdi doğrulanmış değil. Bilindiği üzere AMD ve Bethesda’nın Starfield için bir iştiraki bulunuyor. Ek olarak ureDark, AMD’nin FSR 3.0 SDK‘sını yayınlaması halinde bunu oyuna uygulayacaklarını da doğruladı.

Starfield Nvidia DLSS 3 Frame Generation modu, Bethesda tarafından geliştirilen oyun için halihazırda yayınlanmış olan birçok moddan sadece biri pozisyonunda. Şimdiye kadar tecrübesi güzelleştirecek birçok mod çıkmış durumda. Starfield şu anda oyunun Premium ve Constellation sürümlerini satın alanlar için PC, Xbox Series X ve Xbox Series S’te Erken Erişim’de mevcut. Oyun öteki herkes için bu hafta, 6 Eylül’de piyasaya sürülecek. Oyunun PC fiyatı ise 899 TL ve Game Pass‘te birinci günden mevcut olacak.

Aşağıdaki videomuzdan Starfield’ın beklentileri karşılayıp karşılayamadığını öğrenebilirsiniz.

İçerik
NASA, Ay’da veri depolamak için blockchain kullanmayı planlıyor

Uzay ajansı NASA, bilgisayar teşebbüsü Lonestar ve Man Adası yeni bir data depolama tahliline öncülük1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
GeForce Now zamlandı: İşte yeni fiyatlar

Nvidia’nın ülkemizde Turkcell iştirakiyle birlikte sunduğu bulut tabanlı oyun hizmeti GeForce Now fiyatı zamlandı. GeForce1

1 dk. 6 Okundu
İçerik
Eski Mac’lere macOS Sonoma’yı getiren program çıktı

MacOS 14 Sonoma güncellemesi 2017 ve sonrasında çıkan MacBook ve daha yeni modellere yüklenebiliyor. Lakin,1

1 dk. 8 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.