KATEGORİLER
Kripto Al Sat

JPMorgan, blockchain tabanlı ödeme sistemine odaklandı

Jpmorgan Blockchain Tabanli Odeme Sistemine Odaklandi168604 0 Dev bankacılık kuruluşu JPMorgan, blockchain tabanlı ödeme sistemleri için araştırma yapıyor. Bankacılık devinin, blockchain çalışmaları aracılığıyla süreçleri daha süratli ve daha ucuz hale getirmeyi amaçladığı bildirildi.

JPMorgan, dijital varlıklara ve blockchain teknolojisine yakın durmasıyla biliniyor. Dev bankanın planları ortasında, klâsik finans sisteminin blockchain ile entegrasyonu yer alıyor.

Bankacılık devi JPMorgan, blockchain tabanlı ödeme ve mutabakat sistemi üzerinde araştırmalarını sürdürüyor. Bloomberg’ün yapmış olduğu bir haberde, JPMorgan’ın blockchain teşebbüslerinde süreç suratına ve düşük maliyete odaklandığı tabir edildi.

JPMorgan, bu teşebbüsleri sonucunda dijital bir mevduat token’ı geliştirmeyi hedefliyor. Proje için gerekli altyapının büyük kısmı geliştirildi.

ABD’li düzenleyicilerin ağır bir halde bölüm üzerinde hakimiyet kurduğuna dikkat çeken haber, JPMorgan’ın tüm çalışmalarını onay alarak kaydetmek zorunda kalacağını belirtti.

Dijital token ödeme ve mutabakat sistemi, mevduatların dijital versiyonunu temsil eden mevduat token’ı aracılığıyla süreç görecek.

Banka geçen yıl mevduat token ödeme sistemini test etmek için Singapur Para Otoritesi ile işbirliği yapmıştı.

İçerik
Nükleer füzyonun kilidi yapay zekada mı yatıyor?

Atomları parçalayarak güç elde edebiliyor. Pekala lakin neden yıldızlar üzere pak, yenilenebilir ve radyoaktif atıklardan1

3 dk. 1 Okundu
İçerik
Apple, macOS Sonoma final öncesi sürümü yayınladı: İşte desteklenen Mac’ler

Apple, 18 Eylül’de iPhone’lar için iOS 17, iPad’ler için iPadOS 17, Apple Watch'lar için watchOS1

1 dk. 4 Okundu
İçerik
Assassin’s Creed Nexus VR 16 Kasım’da çıkıyor

Oyun dünyasının en ünlü serilerinden olan Assassin’s Creed, yakında birinci sanal gerçeklik üretimine kavuşacak. Ubisoft’un1

1 dk. 7 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.