KATEGORİLER
Kripto Al Sat

JPMorgan, blockchain tabanlı ödeme sistemine odaklandı

Jpmorgan Blockchain Tabanli Odeme Sistemine Odaklandi168604 0 Dev bankacılık kuruluşu JPMorgan, blockchain tabanlı ödeme sistemleri için araştırma yapıyor. Bankacılık devinin, blockchain çalışmaları aracılığıyla süreçleri daha süratli ve daha ucuz hale getirmeyi amaçladığı bildirildi.

JPMorgan, dijital varlıklara ve blockchain teknolojisine yakın durmasıyla biliniyor. Dev bankanın planları ortasında, klâsik finans sisteminin blockchain ile entegrasyonu yer alıyor.

Bankacılık devi JPMorgan, blockchain tabanlı ödeme ve mutabakat sistemi üzerinde araştırmalarını sürdürüyor. Bloomberg’ün yapmış olduğu bir haberde, JPMorgan’ın blockchain teşebbüslerinde süreç suratına ve düşük maliyete odaklandığı tabir edildi.

JPMorgan, bu teşebbüsleri sonucunda dijital bir mevduat token’ı geliştirmeyi hedefliyor. Proje için gerekli altyapının büyük kısmı geliştirildi.

ABD’li düzenleyicilerin ağır bir halde bölüm üzerinde hakimiyet kurduğuna dikkat çeken haber, JPMorgan’ın tüm çalışmalarını onay alarak kaydetmek zorunda kalacağını belirtti.

Dijital token ödeme ve mutabakat sistemi, mevduatların dijital versiyonunu temsil eden mevduat token’ı aracılığıyla süreç görecek.

Banka geçen yıl mevduat token ödeme sistemini test etmek için Singapur Para Otoritesi ile işbirliği yapmıştı.

İçerik
WhatsApp Kanallar dünya geneline yayılıyor

Telegram platformundan aşina olduğumuz Kanal konsepti yakın periyotta WhatsApp üzerinde de testlere başlamıştı. Meta bu1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Vodafone Pay’in limiti 30 bin TL’ye yükseltildi

Vodafone’un dijital ödeme platformu Vodafone Pay’in limiti yükseltildi ve yeni özellikler eklendi. Vodafone’dan yapılan açıklamaya1

2 dk. 4 Okundu
İçerik
Uygun fiyatlı Apple Vision Pro iptal edilmiş olabilir

Bildiğiniz üzere Apple'ın WWDC 2023'te tanıttığı karma gerçeklik gözlüğü Vision Pro için bekleyiş sürüyor. Lakin tanıtıldığı günden1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.