KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Xiaomi 14 Pro’nun render görüntüleri paylaşıldı: İşte tasarımı

Xiaomi 14 Pro Nun Render Goruntuleri Paylasildi Iste Tasarimi169205 0 Akıllı telefon pazarının savlı oyuncularından Xiaomi, Xiaomi 14, 14 Pro ve 14 Ultra modellerinden oluşacak Xiaomi 14 serisi için hazırlıklara başladı. O denli ki yeni kuşak telefonların bu yılın sonlarında tanıtılacağı söyleniyor. Bu bağlamda heyecanlı bekleyiş sürerken, Xiaomi 14 Pro’nun dizaynını gösteren yeni manzaralar ortaya çıktı. 

Xiaomi 14 Pro’nun tasarımı sızdı

Bilmeyenler için geçtiğimiz haftalarda sızdırılan şema imgeleri, Xiaomi 14 ve 14 Pro’nun daha ince ekran çerçevelerine ek olarak daha büyük kamera sensörlere sahip olacağını bizlere gösterdi. Bugünki sızıntıda Xiaomi 13 Pro’ya kıyasla daha rafine bir tasarım yer alıyor. O denli ki aygıtın ön yüzünde neredeyse çerçevesiz dört taraftan kavisli bir ekran tercih edilmiş. 

Xiaomi 14 Pro Nun Render Goruntuleri Paylasildi Iste Tasarimi169205 1 Xiaomi14 Pro’nun üst çerçevesinde hoparlör, IR blaster ve gürültü önleyici mikrofon üzere bileşenler için ek çıkışlara yer verilmiş. Çerçevenin altında ise, hoparlör ızgarası, ana mikrofon ve bir USB-C irtibat noktası bulunuyor. SIM yuvası görsellerde görünmüyor lakin büyük ihtimalle alt tarafa yerleştirilmiş durumda. Sağ kısımda ise ses ve güç tuşları pozisyonlandırılmış.

Xiaomi 14 Pro beklenen özellikler

Mevcut raporlara nazaran Xiaomi 14 Pro, ön yüzünde 2K çözünürlük ve 120Hz yenileme suratı sunan CrystalRes AMOLED ekrana sahip olacak. Bu ekrana ise, 24GB’A kadar LPDDR5x RAM ve 1TB’a kadar UFS 4.0 depolama ile eşleştirilen Snapdragon 8 Gen 3 platformu eşlik edecek. Ek olarak yakın vakitli 3C listesi, aygıtın 120W süratli şarj dayanağına sahip olacağını doğruladı. Pil kısmında ise kuvvetle beklenen 5.000mAh kapasite ile karşılaşacağız. 

Xiaomi 14 Pro’nun uydu ilişkisini desteklemesi ve MIUI 15 tabanlı Android 14’ü çalıştırması bekleniyor. Art kısımda ise, Leica imzalı dörtlü bir sensör suramı yer alacak. Xiaomi 14 serisinin Kasım ayının birinci yahut ikinci haftasında tanıtılması bekleniyor. Hasebiyle önümüzdeki haftalarda daha fazla ayrıntının paylaşılacağını söyleyebiliriz. 

İçerik
Spotify Supremium aboneliği netleşmeye başladı

Kullanıcı sayısını arttırsa da gelir tarafında külfet yaşamaya devam eden Spotify, yeni bir abonelik seçeneği1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
Şaka gibi: Düz iPhone 15’ler 23 yıllık teknolojiyle geliyor, USB 3.0 sadece Pro’da

Apple, çok kısa bir müddet önce iPhone 15 ve 15 Plus ile birlikte iPhone 151

2 dk. 3 Okundu
İçerik
Samsung Galaxy S24 serisinin boyutları ortaya çıktı

Samsung tarafından önümüzdeki yıl tanıtılması beklenen Galaxy S24, S24 Plus ve S24 Ultra, yavaş yavaş1

2 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.