KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Xiaomi 13T ve 13T Pro’nun alacağı Android güncelleme desteği belli oldu

Xiaomi 13T Ve 13T Pro Nun Alacagi Guncelleme Destegi Belli Oldu168525 0 Xiaomi, geçtiğimiz gün Xiaomi 13T ve Xiaomi 13T Pro akıllı telefonlarını 26 Eylül’de Berlin’de tanıtacağını duyurdu. Bunlar sırasıyla Xiaomi 12T ve 12T Pro’nun halefleri olarak piyasaya giriş yapacak. Yaklaşan aygıtların teknik özellikleri son vakitlerde internette zati ortaya çıkmıştı. Artık lansmandan evvel, bir Xiaomi yöneticisi Xiaomi 13T ikilisi hakkında, muhtemelen gelecek aygıtlarla ilgilenen müşterileri heyecanlandıracak kıymetli bir ayrıntıyı açıkladı.

Xiaomi 13T ve 13T Pro, uzunca bir müddet yazılım takviyesi alacak

Xiaomi’nin İrtibat Yöneticisi Daniel Desjarlais, X’te yaptığı paylaşımda Xiaomi 13T ve Xiaomi 13T Pro’nun dört Android yazılım güncellemesi sürümü ve beş yıllık güvenlik güncellemesi desteği alacağını açıkladı. Hasebiyle Xiaomi 13T ikilisi kutudan evvelden yüklenmiş Android 13 işletim sistemi ile çıkarsa, Android 14, 15, 16 ve 17 işletim sistemi sürümlerini alacak.

Genişletilmiş yazılım güncellemesi, kullanıcıların aygıtlarına uzun müddet bağlı kalmalarını sağlıyor. Çinli marka ekseriyetle daha uzun yazılım dayanağıyla tanınmıyor lakin görünüşe nazaran Xiaomi ile birlikte bu durum değişmeye başlıyor. Lakin yalnızca güncelleme dayanağı sunmak değil, birebir vakitte bunları süratli bir formda sunmak gerekiyor. Xiaomi’nin bu alanda da kendisini geliştirmesi gerekmekte.

Öte yandan Xiaomi’nin portföyündeki öteki aygıtlar için daha uzun bir yazılım dayanağı sunulup sunulmayacağını ise ilerleyen günlerde göreceğiz. Halihazırda en uzun müddet güncelleme takviyesi sunan Samsung, bu alanda başkan durumda. Ancak  Google’ın da yeni Pixel 8’ler ile birlikte beş yıllık işletim sistemi güncellemeleri sunmayı hedeflediği belirtiliyor.

İçerik
Uygun fiyatlı Vivo T2 Pro 5G modeli tanıtıldı: İşte özellikleri

Vivo, T serisinin yeni modelini Hindistan pazarında tanıttı. Genç kullanıcıları hedefleyen Vivo T2 Pro 5G,1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
Yazılım güncelleme desteğinde MediaTek ilk kez Snapdragon’u geçti

2010'lu yıllarda MediaTek destekli Android akıllı telefonlara yalnızca 1 yahut 2 yıl dayanak verilirken, Snapdragon cihazlara 2 yahut1

1 dk. 7 Okundu
İçerik
Kirin 9000s gizemi: Huawei’nin tarihi başarısı çok ciddi sorunlarla karşı karşıya

Huawei ve Çin, açıkça tarihi bir muvaffakiyete imza atarak tümüyle kendi imkanlarıyla Kirin 9000s yongasını1

4 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.