KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Nintendo Switch 2’nin çıkış tarihi ve fiyatı sızdırıldı

Merakla Beklenen Nintendo Switch 2 Nin Cikis Tarihi Ortaya Cikti169520 0 Wii U ile büyük bir başarısızlığa imza atan Nintendo, 2017 yılında hem taşınabilir hem de konut konsolu olan Switch’i piyasaya sürmüştü. Hibrit konsol, kısa müddette popülerlik kazandı ve gelmiş geçmiş en çok satan konsollardan biri olmayı başardı. Lakin Switch’in performans konusunda yaşadığı meşakkatler, yeni bir konsolun yakın vakitte tanıtılacağına işaret ediyor. Bir müddettir sızıntılara mevzu olan yeni Nintendo konsolundan değerli ayrıntılar geldi.

Yeni Nintendo Switch Eylül 2024’te satışa çıkacak

Rise of the Ronin sızıntıları ile bilinen SoldierDelta, Discord üzerinden yeni Nintendo konsolu hakkında bilgiler paylaştı. Bu rapora nazaran Nintendo’nun yeni jenerasyon konsolu, şirket içerisinde NG ismiyle geliştiriliyor lakin konsolun son ismine şimdi karar verilmemiş. Ayrıyeten NG kod isimli konsolun 2024 yılının eylül ayında satıla çıkacağı belirtiliyor. Konsolun dijital sürümünün 399$ fizikî sürümünün ise 449$ olacağı da gelen bilgiler ortasında.

Merakla Beklenen Nintendo Switch 2 Nin Cikis Tarihi Ortaya Cikti169520 1 Tüm bunların yanı sıra SoldierDelta, yeni Nintendo konsolunun ufak bir gecikme yaşayabileceğini ve Kasım 2024’te satışa çıkabileceğini de belirtti. Bu bilgiler, Nintendo Switch 2 hakkında daha evvel ortaya atılan sızıntıları takviyeler nitelikte. Argümanlara nazaran Nintendo, haziran-ağustos arasında önemli bir pazarlık kampanyası başlatmayı planlıyor, bu da demek oluyor ki Switch’in yeni versiyonu önümüzdeki aylarda tanıtılabilir.


Nintendo Switch 2 neler sunacak?

Switch’in dünyada en çok satan üçüncü konsol olması Nintendo’nun planlarını epey değiştirmişe benziyor. Olağanda her konsolu ile yeni fikirler deneyen firma, yeni kuşak konsolu ile Nintendo Switch’in izinden gidecek. Taşınabilir ve konut konsolu formatı sunacak olan bu sistem, baştan aşağı yenilenmiş donanımı ile dikkatleri üzerine çekecek. Tezlere nazaran firmanın yeni platformu, Playstation 4 ve Xbox One seviyesinde bir performans sunacak. Nvidia tarafından tasarlanacak özel bir Tegra işlemcisine sahip olacak bu konsolun DLSS ve ışın izleme üzere yeni jenerasyon teknolojileri desteklemesi de bekleniyor.

Bütün bu yeniliklere karşın yeni jenerasyon Switch’in OLED ekran yerine LCD ekrana sahip olacağı belirtiliyor. Ayrıyeten raporlara nazaran Nintendo, geriye dönük uyumluluk konusunda şimdi bir karara varmamış. Bakalım Nintendo, yeni jenerasyon konsolu ile oyun pazarını nasıl etkileyecek.
 

İçerik
Türkiye Kart kullanıma sunuluyor: Her şey tek kartta toplanıyor

Ülkemizin çabucak her kentinde genelde toplu ulaşımda lakin kimi kentlerde daha geniş alanda olmak üzere1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Apple etkinliği: Apple Watch 9 ve Watch Ultra 2’den tüm beklenenler

Apple, 12 Eylül’de Türkiye saatiyle 20:00’da düzenleyeceğiz Wanderlust isimli aktiflik kapsamında iPhone 15 serisiyle birlikte1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Cep Telefonu Kaskosu Nedir?

Cep Telefonu Kaskosu Nedir? Telefon kaskosu, telefonu çarpma ya da düşürme, sıvı teması, yüksek voltaj,1

2 dk. 18 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.