KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Huawei ve Xiaomi çapraz patent lisans anlaşması imzaladı

Huawei Ve Xiaomi Capraz Patent Lisans Anlasmasi Imzaladi168756 0 Huawei ve Xiaomi, birbirlerinin patentlerinin karşılıklı kullanımı konusunda bir mutabakat imzaladı. Böylece iki firma ortasındaki patent lisanslama uyuşmazlığı tahlile kavuştu. Çinli teknoloji devleri ortasında yapılan çapraz patent lisans muahedesi, 5G de dahil olmak üzere birçok bağlantı teknolojisini kapsıyor.

Huawei’nin fikri mülkiyet departmanı lideri Alan Fan “Xiaomi ile bu lisans muahedesini yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu lisans mutabakatı bir kere daha bölümün Huawei’nin iletişim standartlarına yaptığı katkıları kabul ettiğini yansıtıyor ve geleceğin taşınabilir bağlantı teknolojilerini araştırmaya yönelik yatırımlarımızı artırmamıza yardımcı olacak” sözlerini kullandı.

Huawei Ve Xiaomi Capraz Patent Lisans Anlasmasi Imzaladi168756 1

İki şirket davalık olmuştu

Xiaomi’nin kurumsal iş geliştirme genel müdürü Ran Xu ise “Huawei ile patent çapraz lisanslama mutabakatına varmaktan memnuniyet duyuyoruz. Bu, her iki tarafın da birbirlerinin fikri mülkiyet haklarını tanıdığını ve hürmet duyduğunu gösteriyor. Xiaomi, her vakit olduğu üzere fikri mülkiyete hürmet gösterecek ve daha fazla insanın teknolojiden yararlanmasına imkan sağlayacak” dedi.

Huawei geçtiğimiz aylarda kendisine ilişkin dört patenti ihlal ettiği gerekçesiyle ezeli rakibi Xiaomi’ye dava açmıştı. Çin’de açılan davanın akabinde bir açıklama yapan Xiaomi ise her iki tarafın da patent lisansı için müzakere masasında olduğunu söyledi. Orta yol bulunmuş görünüyor.

İçerik
Raspberry Pi 5 tanıtıldı: Serinin en güçlüsü

Bilgisayar dünyasına istikamet veren projelerden birisi olan Raspberry Pi, yıllardır istikrarlı bir biçimde hayatına devam1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
Epic Games’in bu haftaki ücretsiz oyunu belli oldu!

Bildiğiniz üzere Epic Games Store, rakibi Steam'e karşı her hafta fiyatsız oyun fırsatları sunmaya devam ediyor.1

1 dk. 7 Okundu
İçerik
Galaxy A15 performans testinden geçti: Neler sunuyor?

Galaxy S24, S24 Plus ve S24 Ultra içinhazırlıklarını sürdüren Samsung, bir yandan giriş ve orta segment1

1 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.