KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Windows 12, abonelik tabanlı işletim sistemi olabilir

Windows 12 Abonelik Tabanli Isletim Sistemi Olabilir169475 0 Öncelikle abonelik tabanlı Windows kullanıcılar ortasında aslında uzunca bir müddettir konuşulan bir şey lakin bu konuşmalar bir önseziden öteye gidememişti. Ortaya çıkan yeni bir sızıntı ise Microsoft’un Windows 12 olarak isimlendirilen yeni jenerasyon işletim sisteminin abonelik tabanlı sürüm olabileceğine dair ispatları biraz daha sağlamlaştırıyor üzere görünüyor.

Windows 12, abonelik tabanlı olabilir

Alman medya kuruluşu Deskmodder, WinMerge kullanarak Windows 11 23H2 önzileme sürümü yapısıyla karşılaştırdığında Canary sürümünün derinliklerinde INI yapılandırma dosyasında abonelikle ilgili birkaç bulguya rastladı. Geçtiğimiz ocak ayında Microsoft, yapay zekanın Windows’un geleceğini nasıl şekillendireceğinden bahsetmişti. Copliot üzere bu özelliklerden kimileri şu anda önizlemede mevcut ve şu ana kadar bu özelliğin üçüncü taraf reklamları sunduğu görüldüğü için kullanıcılar için ortada karışık bir tecrübe olduğunu söylemekte sakınca görmüyorum.

Windows 12 Abonelik Tabanli Isletim Sistemi Olabilir169475 1 Yapay zeka dışında Microsoft, Windows’u ya da en azından büyük bir kısmını web’e nasıl taşımayı umduğunu da yavaş yavaş netleştiriyor. Mart ayında, Cloud PC seçenekleri Ayarlar içinde görünmeye başladı. Bunu takiben, Cloud PC ile ilgili daha fazla sızıntı ortaya çıkmaya başladı. Farklı bir rapor, Microsoft’un bir sonraki Windows sürümü için “CorePC” isimli modüler ve özelleştirilebilir bir Windows çeşidi üzerinde çalıştığını öne sürdü. Son olarak bir FTC evrakı, Microsoft’un Windows 11’i giderek daha fazla buluta taşımak için dahili olarak nasıl çalıştığını ortaya çıkarmıştı.

Hatta geçtiğimiz günlerde Microsot’un Windows 12 işletim sisteminin bulut takviyeli sürümünü hazırladığı gündeme gelmişti. Elbette bunların hiçbiri Microsoft tarafından doğrulanmadı (veya yalanlanmadı da) fakat, Windows 12 ile birlikte Microsoft’un kimi temel değişiklikler yapması muhtemel görünüyor. Yahut yazılım devi, yapay zeka özelliklerini (Copilot gibi) abonelik tavanlı bir hizmet haline getirebilir.

İçerik
F/P odaklı Xiaomi Redmi Pad SE, Türkiye’de satışa çıktı

Xiaomi’nin fiyat/performans odaklı yeni tableti Xiaomi Redmi Pad SE, Türkiye’de satışa sunuldu. 30 Eylül’e kadar1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
Apple Watch’un sevilen özelliği Galaxy Watch 5 ve Watch 4’e geliyor

Hatırlayacak olursak Google, bu yılın Ocak ayında tanıtılan Wear OS 4 ile birlikte Watch Unlock1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
iPhone 15 Pro ve Pro Max, Thread özellikli ilk akıllı telefonlar oldu

Apple, iPhone 15 etkinliğinde yaptığı açıklamada, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max'in açık1

2 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.