KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Google’ın yazılımla devre dışı bıraktığı Pixel 8 özelliği ortaya çıktı

Google In Devre Disi Biraktigi Pixel 8 Ozelligi Ortaya Cikti169815 0 Google, Pixel 8 ve Pixel 8 Pro telefonun DisplayPort temasını desteklemediğini tabir etmişti fakat birtakım kullanıcılar bu özelliğin çalıştığını tespit etti. Mishaal Rahman’ın paylaşımına nazaran, Google, bu dayanağı yazılım güncellemesiyle devre dışı bıraktı.

DisplayPort irtibatını destekliyor!

Mishaal Rahman, Pixel 8’in ekranını USB-C kullanarak başarılı bir halde yansıtmayı başardı. Lakin, USB-C üzerinden ekran yansıtmayı aktifleştirmek için telefonun rootlanması ve birtakım yapılandırma değişikliklerinde yapılması gerekiyor. Alışılmış ki bunun için uyumlu USB-C kablosunun da kullanılması gerekiyor. Diğer bir kullanıcı da DisplayPort özelliğini kullanarak ekranı yansıtmayı muvaffakiyete gerçekleştiriyor.

Google, kullanıcıların işine yarayabilecek bir özelliği neden devre dışı bıraktığı bilinmiyor. Şirket, önümüzdeki yılın başlarında QPR1 ve QPR2 güncellemesi aracılığıyla DisplayPort uyumluluğunu getirebilir. Özelliğe erken erişmek isteyen kullanıcılar için tek yol root atmak.

İçerik
Alibaba’nın fintech şirketi blockchain faaliyetlerine başladı

Alibaba, çeşitli teşebbüsleri aracılığıyla blockchain ve dijital varlıklar alanında faaliyetlerini yürütüyor. Bu teşebbüslerden birisi olan1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
Milli helikopter Gökbey’e yurt dışından 1 milyar dolarlık teklif

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) tarafından geliştirilen ve Türkiye’nin birinci genel amaç helikopteri1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Apple etkinliği: Apple Watch 9 ve Watch Ultra 2’den tüm beklenenler

Apple, 12 Eylül’de Türkiye saatiyle 20:00’da düzenleyeceğiz Wanderlust isimli aktiflik kapsamında iPhone 15 serisiyle birlikte1

2 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.