KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Google’ın yazılımla devre dışı bıraktığı Pixel 8 özelliği ortaya çıktı

Google In Devre Disi Biraktigi Pixel 8 Ozelligi Ortaya Cikti169815 0 Google, Pixel 8 ve Pixel 8 Pro telefonun DisplayPort temasını desteklemediğini tabir etmişti fakat birtakım kullanıcılar bu özelliğin çalıştığını tespit etti. Mishaal Rahman’ın paylaşımına nazaran, Google, bu dayanağı yazılım güncellemesiyle devre dışı bıraktı.

DisplayPort irtibatını destekliyor!

Mishaal Rahman, Pixel 8’in ekranını USB-C kullanarak başarılı bir halde yansıtmayı başardı. Lakin, USB-C üzerinden ekran yansıtmayı aktifleştirmek için telefonun rootlanması ve birtakım yapılandırma değişikliklerinde yapılması gerekiyor. Alışılmış ki bunun için uyumlu USB-C kablosunun da kullanılması gerekiyor. Diğer bir kullanıcı da DisplayPort özelliğini kullanarak ekranı yansıtmayı muvaffakiyete gerçekleştiriyor.

Google, kullanıcıların işine yarayabilecek bir özelliği neden devre dışı bıraktığı bilinmiyor. Şirket, önümüzdeki yılın başlarında QPR1 ve QPR2 güncellemesi aracılığıyla DisplayPort uyumluluğunu getirebilir. Özelliğe erken erişmek isteyen kullanıcılar için tek yol root atmak.

İçerik
Daha piyasaya sürülmemiş Google Pixel 8 Pro’nun kutu açılımı paylaşıldı: İşte o görseller

Teknoloji devlerinden Google, şimdilerde yeni eserlerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. 4 Ekim'de gerçekleşecek olan lansmanda Pixel1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
Lenovo oyuncular için RGB kablosuz kulaklık duyurdu

Steam Deck rakibi Legion Go taşınabilir konsolunu duyuran Lenovo, bu konsol özelinde kullanılacak fakat öteki1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
PowerPoint’in geliştiricisi Dennis Austin hayatını kaybetti

PowerPoint'in 1987 yılında yayınlanan birinci sürümünü geliştiren Dennis Austin hayatını kaybetti. The Washington Post'un haberine1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.