KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Whatsapp’tan mesaj gitmiyor sorunu (Çözüldü)

WhatsApp, yıllar içinde tanınan iletileşme uygulaması haline geldi ve birçok insan için birincil iletileşme uygulaması. Kimi işletmeler büsbütün WhatsApp üzerinden yönetiliyor. Hasebiyle WhatsApp’ta iletilerin iletilmemesi birçok sorunu neden olabilir. Neyse ki WhatsApp’ta iletiler gitmiyor vb. bir sorun yaşadığınızda tahlili ismine yapabileceğiniz birkaç şey var. WhatsApp ileti gitmiyor ünlem işareti yahut saat işareti çıkıyor ise işte yapmanız gerekenler:

WhatsApp ileti gitmiyor tahlili ✅

Whatsapp Mesaj Gitmiyor Gelmiyor Sorunu Cozumu169149 0 WhatsApp’ta bildiri gitmiyor tek tik çıkıyor neden?” sıklıkla soruluyor. WhatsApp tek tik, gönderdiğiniz bildirisi karşı tarafın şimdi almadığı manasına gelir. Pekala, WhatsApp’ta bildiriler gitmiyor ise ne yapacaksınız? İşte WhatsApp ileti iletilmiyor sorunu tahlil yolları 👇🏻

1️⃣ İnternet irtibatınızı denetim edin

WhatsApp’ta iletileriniz gitmiyorsa yapacağınız birinci şey WiFi yahut telefonun internetinin düzgün çalışıp çalışmadığını denetim etmektir. İnternet temasınızın açık olduğundan eminseniz, öteki uygulamalarınızın olması gerektiği üzere çalışıp çalışmadığını denetim edin. YouTube’da bir görüntü açıp problemsiz bir formda izleyip izleyemediğinize bakın. Sorun internetinizden kaynaklanıyorsa ve hiçbir şey yüklenmiyorsa modemi kapatıp açmayı deneyebilir yahut internet servis sağlayıcınızla bağlantı geçebilirsiniz. Bağlantı sorunları genelde bir mühlet sonra zaten düzelir.

2️⃣ Bilgi tasarruf modunu kapatın

iPhone ve Android telefonlarda data tasarruf modu, WhatsApp’ın olağan formda çalışmasını engelliyor olabilir. Telefonda düşük data modunu açtıysanız WhatsApp bildiri gitmiyor ve gelmiyor sorunu yaşamanıza neden olabilir. iPhone’larda WiFi ismine akabinde i simgesine dokunarak yahut Hücresel akabinde seçenekler altında düşük data modunu bulabilirsiniz. Android telefonlarda da Ağ ve internet ayarları altında data müdafaa moduna erişebilirsiniz.

3️⃣ WhatsApp için art planda data kullanımını etkinleştirin

WhatsApp iletilerinizi direkt bildirim merkezinden mi yanıtlıyorsunuz? WhatsApp için art plan data kullanımını devre dışı bıraktıysanız bildirileri alamayabilirsiniz. iPhone’da Ayarlar uygulamasını açıp WhatsApp’a girin, akabinde “Arka planda yenileme” seçeneğinin açık olduğundan emin olun. Android telefonda WhatsApp uygulama bilgilerine girin ve taşınabilir data ve WiFi seçeneğine dokunun, arka plan verisinin açık olup olmadığını denetim edin.

4️⃣ WhatsApp’ın taşınabilir bilgiyi kullanmasına müsaade verin (iPhone)

iOS, ayarlar menüsünden belirli uygulamalar için taşınabilir bilgi kullanımını kısıtlamanıza imkan tanır. Bu seçenek WhatsApp uygulaması için etkinleştirilmişse bildiri gönderip alamayabilirsiniz. Denetim etmek için Ayarlar’ı açıp WhatsApp’a girin, mobil bilgi seçeneğinin açık olduğundan emin olun.

5️⃣ Düşük güç modunu kapatın

Düşük güç modu, pil gücünden tasarruf etmek için uygulamaların art planda çalışmasını engellemeyi maksatlar. Bu seçenek, genelde pil düzeyi %20 altına düştüğünde otomatik olarak açılıyor. Ayarlar – Pil kısmına giderek düşük güç modunu kapatabilirsiniz.

6️⃣ WhatsApp önbelleğini temizleyin

WhatsApp önbelleğini temizlemek ferdî bilgileri etkilemez; sırf süreksiz ve yanlışlı evrakları siler. Önbelleği temizlemek için WhatsApp simgesine uzun basıp uygulama bilgilerini açın. Depolama ve önbelleğe gelin ve önbelleği temizleyin. WhatsApp’a açıp saklama alanı ve bilgiler altından saklama alanına girerek de gereksiz evrakları silebilirsiniz.

7️⃣ WhatsApp’ı güncelleyin

WhatsApp iOS ve Android uygulaması sık sık güncellenir. WhatsApp bildiri gelmiyor sorunu yaşamanızın nedenlerinden biri de son kusurlu sürümden kaynaklı olabilir. iPhone’da App Store, Android’de Google Play Store’dan (APK olarak indirmeniz tavsiye edilmez) WhatsApp’ın son sürümünü inançlı bir biçimde indirebilirsiniz. WhatsApp beta programına dahilseniz, ileti gönderme yanlışı ile karşılaşabilirsiniz. iPhone’da TestFlight uygulaması üzerinden, Android’de Play Store’dan beta programını bırakabilirsiniz.

8️⃣ WhatsApp çöktü mü denetim edin

WhatsApp kümelere ileti gitmiyor durumunu yaşamanızın nedeni WhatsApp sunucuları da olabilir. Downdetector sitesi üzerinden WhatsApp’ı aratarak son 24 saat içinde WhatsApp kaynaklı kesinti olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

WhatsApp iletiler gitmiyor sorunu neden yaşanır ☹️

Whatsapp Mesaj Gitmiyor Gelmiyor Sorunu Cozumu169149 1 Pekala, WhatsApp bildirileri neden gelmiyor? WhatsApp iletilerinizin gitmemesinin birçok farklı nedeni olabilir. Bu durum birden fazla vakit sizin yahut ileti attığınız kişinin internet irtibatından kaynaklanır. Fakat, WhatsApp’ta bildirilerin iletilmemesinin öbür nedenleri de olabilir. İşte bildirilerin ulaşmamasının mümkün nedenleri 👇🏻
  • Telefon ağ irtibat sorunları
  • Güncel olmayan sürüm kullanımı
  • Bozuk WhatsApp önbelleği
  • Hatalı beta sürümü
  • Veri tasarruf modunun açılması
  • WhatsApp sunucu taraflı sorunlar
  • Mobil bilgi müsaadesi verilmemesi

Peki, WhatsApp bildiri gitmiyor saat işareti çıkıyor ne manaya gelir? İletinin altında saat simgesi görüyorsanız bu, mevcut temasınızın iletisi göndermek için kâfi olmadığı manasına gelir. Öteki bir deyişle internet kontağınız bildirisi iletecek kadar güçlü değildir. Uygulama büsbütün kapatıldığında da saat işareti görebilirsiniz.

WhatsApp bildiri gitmiyor ünlem işareti çıkıyor neden? Mesajın yanında çıkan kırmızı ünlem işareti, iletinin gönderilmediği manasına gelir. Ünlem işaretine dokunarak bildirisi tekrar göndermeyi deneyebilir yahut iletisi iptal edebilirsiniz.

WhatsApp tek tık neden olur ✔️

Whatsapp Mesaj Gitmiyor Gelmiyor Sorunu Cozumu169149 2 WhatsApp’ta ileti gönderdiğiniz anda (internet kontağınız iyiyse) iletinizin altında gri onay işareti görünür. Bazen gri tikin çabucak iki gri tike dönüştüğünü, bazen de vakit aldığını fark etmişsinizdir. Tek tık işareti, bildirinin muvaffakiyetle gönderildiği fakat şimdi iletilmediği manasına gelir. Bu durum sizden kaynaklanmaz; iletisi attığınız kişinin telefonunun kapalı olduğu yahut o anda interneti kullanmadığı manasına gelir. Saatlerce geçmesine karşın hâlâ tek tık işareti varsa bu, öbür kişinin sizi görmezden geldiği manasına gelmez. Meşgul olabilir yahut çevrimiçi olma talihi bulamamıştır ya da sizi engellemiştir.

WhatsApp, dünyanın en değerli anlık iletileşme platformu. Kullanımı kolaylığı, kapalılık özellikleri ve topluluklar üzere kullanışlı özellikleriyle WhatsApp’ın faal kullanıcı sayısı her geçen gün daha da artıyor. Lakin, iletileşme tecrübesi harika değil. İletiler bazen çok süratli iletilemiyor. Neyse ki WhatsApp bildiri gitmiyor sorunu tahlili kolay. WhatsApp’tan bildiri gitmiyor gelmiyor, iletinin yanında çıkan soru işareti, ünlem işareti ve tek tık manası nedir? buradan öğrenebilirsiniz.

İçerik
WordPress Nedir?

Wordpress (wordpress.org), insanların herhangi bir kodlama bilgisi olmadan içerik paylaşmalarını sağlayan bir içerik yönetim sistemidir.1

1 dk. 19 Okundu
İçerik
Adobe eski video ve GIF’lerin kalitesini artıran yapay zeka aracı geliştirdi: İşte performansı

Adobe, düşük çözünürlüklü GIF'lerin ve görüntülerin kalitesini büyük ölçüde artıran yapay zeka tabanlı deneysel bir1

1 dk. 5 Okundu
İçerik
Epic Games Store’da Eylül indirimleri başladı: İşte öne çıkan oyunlar

Bildiğiniz üzere oyuncuların en büyük ikinci kalesi olan Epic Games Store, Steam'e karşı sunduğu fiyatsız oyun1

2 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.