KATEGORİLER
Kripto Al Sat

AMD ekran kartı sahipleri Starfield’da yıldızları göremiyor

Amd Ekran Karti Sahipleri Starfield Da Yildizlari Goremiyor168709 0 Starfield, karşılaması istenen çok fazla beklentiyle çıkışını yaptı. Starfield, geniş kozmostan etkileşimli çevresel ögelere kadar oyun, oyuncuları sonsuz bir galaksiler ortası görünüme büsbütün kaptırmak için tasarlandı. Bethesda‘nın en küçük detaylara bile gösterdiği ihtimam göz önüne alındığında, rastgele bir gezegenin gökyüzünü aydınlatan yıldızların AMD ekran kartlarında olmaması görünüşe nazaran gözden kaçmış. Bethesda’nın en az sıkıntılı çıkışını yapan Starfield’ın birtakım hayat kalitesi güncellemelerine gereksinimi var üzere görünüyor.

AMD ekran kartlarında Starfield’ın yıldızları eksik

Oyunca geçen haftadan beri AMD ekran kartlarının bulunduğu sistemlerde rastgele bir gezegende güneşi daha doğrusu gezegenin yıldızını göremediklerini bildirmeye başladı. Toplumsal mecralarda paylaşılan ekran manzaralarında ışık kaynağından beklendiği üzere ışığın geldiği görülüyor lakin kaynağın kendisi görünmüyor. Bir gezegen için de elbette bu kaynak yıldızlar.

Amd Ekran Karti Sahipleri Starfield Da Yildizlari Goremiyor168709 1 Radeon 6000 ve 7000 serisi kullanıcıları rastgele bir gezegenin gün ışığı tarafında yıldızların ve güneşlerin tamamını göremezken, tıpkı pozisyonlardaki Nvidia ve Intel kullanıcıları ise olağan bir formda işlenmiş yıldızları ve öteki atmosferik efektleri gözlemleyebiliyorlar. Bu paragrafın üstündeki ekran görüntüsü AMD RX 7800 XT’ye ilişkin. Görüldüğü üzere gölgeler ve aydınlatmalarda bir zahmet yok. Lakin çabucak altta yan ayna olarak verdiğimiz Nvidia RTX 4070 ve Intel Arc A770’te ışık kaynağı, yani yıldız da görülüyor.
Amd Ekran Karti Sahipleri Starfield Da Yildizlari Goremiyor168709 2 Bununla birlikte bu sorun birçok gezegen sisteminde bulunuyor lakin hepsinde bulunmuyor. Örneğin New Atlantis’te tüm kartlarda yıldız olması gerektiği üzere işleniyor. Elbette bu oyun bozan bir sorun değil lakin bir kere fark edince görmemek çok sıkıntı.

Öte yandan sorunun AMD’den mi yoksa Bethesda’dan mı kaynaklandığı belgisiz. AMD’nin partneri olduğu oyunda bu türlü bir sorunun olması da enteresan. Tüm bunların yanında Starfield, performans olarak AMD kartlarda epeyce başarılı çalışıyor. Lakin birebir şey Nvidia ve Intel kartlar için geçerli değil. Şayet bu sistemlerde performans sorunu yaşıyorsanız şoförlerini güncellemeniz ve Bethesda’nın bir yama yayınlamasını bekleyebilirsiniz.

İçerik
iPhone 15 Pro ne kadar hızlı olacak? İşte yeni A17 Bionic yongası

iPhone 15 serisinin ilgi odağı olacağı 12 Eylül 'Wonderlust' etkinliğinde yeni A17 Bionic yongasının da1

4 dk. 4 Okundu
İçerik
iPhone 15 Pro Max, görünüşe göre iPhone 14 Pro Max’i zar zor geçiyor

Dünyanın birinci 3nm işlemcisi olan A17 Pro’da Apple için geniş bir oyun alanı olması bekleniyordu.1

2 dk. 4 Okundu
İçerik
Geliştiricilere kötü haber: Unity indirme başına ücret kesecek

Oyun dünyasının en kıymetli geliştirme motorlarından Unity, reaksiyon çekecek bir karara imza atıyor. Unity tabanlı1

1 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.