KATEGORİLER
Kripto Al Sat

GTA 6 hakkında can sıkıcı iddia: Fiyatı cep yakacak

Gta 6 Hakkinda Can Sikici Iddia Fiyati Cep Yakacak168512 3 Rockstar Games’in merakla beklenen oyunu Grand Theft Auto 6’nın 150 dolar üzere yüksek bir fiyat etiketine sahip olabileceği bildiriliyor. Hatırlarsanız geçtiğimiz aylarda stüdyonun oyuna 2 milyar dolar bütçe ayırdığı ve GTA 6‘nın tüm vakitlerin en kıymetli cümbüş eseri olacağı bildirilmişti.

Geliştiriciler ortasındaki konuşmaların internete sızdırılması, GTA 6’nın 2014’ten beri imal basamağında olduğunu ve şimdiye kadar çok fazla geliştirme parası harcandığını ortaya koydu. Rockstar bu sızıntıları internetten kaldırmak için epeyce titiz bir çalışma yürüttü ve sızıntıyı yapan şahsa karşı yasal işlem başlattı. Şirketin bu reaksiyonu sızdırılan bilgilerde doğruluk payı olabileceğini düşündürüyor.

Gta 6 Hakkinda Can Sikici Iddia Fiyati Cep Yakacak168512 1

Yüksek fiyat bütçe yatırımını telafi etmek için

Rockstar Games’in devasa bütçe yatırımını telafi etmek için oyunu 150 dolar olarak fiyatlandırmayı planladığı kestirim ediliyor. Geliştirme maliyetleri göz önüne alındığında bunda şaşılacak birşey yok. Fakat bu mutlaka bu derece yüksek bir fiyat etiketini kabul edilebilir kılmıyor.

Bu noktada GTA yayıncısı Take-Two’nun işvereni Strauss Zelnick‘in “oyun başına 70 dolar normal” ve “geliştirme pahalılaşıyor” sözlerini hatırlıyoruz. Görünüşe bakılırsa kendisi artık oyun başına 150 dolar üzere bir fiyatı olağan karşılıyor.

Gta 6 Hakkinda Can Sikici Iddia Fiyati Cep Yakacak168512 2 Kelam konusu fiyatlandırma stratejisi gerçeğe dönüşürse, oyuncular ortasında olumsuz bir reaksiyona neden olacağı açık. Rockstar Games, bilhassa son periyotta öteki oyunlardaki fiyat artışlarıyla ilgili canları bir epey sıkkın olan oyuncuların sert eleştirilerine hazırlıklı olmalı.

Gelelim Türkiye’ye… Bahsi geçen 150 dolar an itibariyle 4.000 TL civarında bir paraya denk geliyor. Fakat istikrarsız döviz kurları ve enflasyon artışı nedeniyle oyunun ülkemizdeki fiyatının daha da yüksek olacağı kesin. Tabii daha evvel de belirttiğimiz üzere bu fiyatlandırma gerçeğe dönüşürse.

İçerik
iPhone 15 yurt dışı fiyatları: iPhone 15 Pro Max en ucuz hangi ülkede?

Apple, 12 Eylül’de düzenlediği Wonderlust etkinliğinde iPhone 15 serisini tanıttı. Lansmandan çabucak sonra iPhone 151

5 dk. 6 Okundu
İçerik
Android Mağazasına Uygulama Ekleme

Bir uygulamanız bulunuyorsa bu uygulamayı Google Play Store’a yükleme işlemini yapabilirsiniz. Uygulamayı mağazaya gönderebilmek için1

2 dk. 18 Okundu
İçerik
Samsung telefonların yeni arayüzü One UI 6.0 resmen tanıtıldı: Yenilikler neler?

Samsung, geliştirici konferansı etkinliğinde (SDC23) Android 14 tabanlı yeni arayüz One UI 6.0’ı tanıttı. Bir1

2 dk. 4 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.