KATEGORİLER
Kripto Al Sat

WhatsApp, yapay zeka özellikleriyle güncelleniyor

Whatsapp Yapay Zeka Ozellikleriyle Guncelleniyor169254 0 Meta, gerçekleştirdiği Connect etkinliği kapsamında yapay zeka merkezli birçok duyuru gerçekleştirdi. Yapay zeka özellikleri, kişilikleri ve sohbet araçları Meta’nın tüm uygulamalarına, eserlerine ve hizmetlerine artık girmeye başlıyor. Bu uygulamalardan birisi de WhatsApp. Yapılan duyuruda WhatsApp’a üç yeni yapay zeka özelliğinin geleceği açıklandı.

WhatsApp’a yapay zeka özellikleri geldi

WhatsApp, kısa bir müddet evvel Meta takviyeli üç yeni yapay zeka hizmetini tanıttı. Bugünden itibaren, kimi kullanıcılar arkadaşlarıyla ve aileleriyle yaptıkları sohbetlerde bu özellikleri test etmeye başlayacak:

  • Yapay zeka çıkartmaları: Artık sohbetinize kusursuz ahenk sağlayacak bir kanıyı yahut fikri temsil eden özel bir çıkartma oluşturabilirsiniz.
  • Yapay zeka sohbetleri: Meta’nın yapay zekaları sayesinde istediğiniz husus hakkında daha fazla bilgi edinmek ya da küme sohbetinizdeki bir tartışmaya son noktayı koymak için soru sorabilir ve hatta Meta’nın yarattığı onlarca karakterden enteresan cevaplar alarak her birinin farklı bakış açılarını öğrenebilirsiniz.
  • Fotogerçekçi İmaj Üretimi: Yapay zekalar, /imagine istemini yazarak bir fikri, yeri yahut kişiyi temsil eden imajlar oluşturmanıza imkan tanır.
Whatsapp Yapay Zeka Ozellikleriyle Guncelleniyor169254 1 Bu yapay zeka özellikleri Meta’nın duyurduğu “Meta AI” işlevleriyle kontaklı. Bu özellikler tıpkı vakitte Instagram’a ve Facebook Messenger’a da geliyor. Firma, bu özellikleri oluşturmak için Llama 2 dil modelini ve öteki yapay zeka araçlarını kullanıyor. Sizinle sohbet edebilen yapay zeka aracının yanında birebir zamanda 28 yapay zeka kişiliğiyle de durum bazlı sohbetler sağlanabilecek. Bu 28 kişiliğin kimileri ise epey ünlü isimlerden oluşuyor: Dwyane Wade, Kendall Jenner, MrBeast, Snoop Dogg, Paris Hilton ve dahası. Mesela Dwyane Wade, Ironman triatloncusu Victor rolünde sizi en yeterli haliniz olmaya motive edecek bir yapay zeka kişiliği olacak.

WhatsApp tarafından yapılan açıklamada “arkadaşlarınız ve ailenizle aranızdaki ferdî bildirilerin büsbütün size özel” olduğu vurgulanıyor. Yapay zekalar kendilerine gönderilen iletileri okuyabilecek fakat ferdî iletileriniz uçtan uca şifrelenmiş olarak inançta kalacak. WhatsApp ayrıyeten işletmelerin, seçtikleri yapay zeka aracılığıyla insanlara sundukları hizmetlerin kalitesini ve suratını artırmalarına da yardımcı olmak istiyor. Firma halihazırda birkaç firma ile perde ardında çalışıyor ve ayrıntılar ilerleyen aylarda paylaşılacak.

İçerik
Samsung, darbelere dayanıklı ve hızlı taşınabilir SSD’sini tanıttı

Samsung’un yeni taşınabilir SSD'si “Portable SSD T9” birkaç hafta evvel ortaya çıkmıştı, artık resmî olarak1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
Libya’yı vuran kasırga, Sahra Çölü’nde göller ve nehirler oluşturdu

Uydu imgeleri ender görülen bir Akdeniz fırtınası olan Medicane tropikal siklonunun Kuzey Afrika ülkesi Libya'da1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Huawei MatePad Pro 13,2 tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

Teknoloji devi Huawei, Çin'de düzenlenen aktiflikte en yeni tableti Huawei MatePad Pro 13,2 (2023) modelini1

3 dk. 4 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.