KATEGORİLER
Kripto Al Sat

WhatsApp arayüzü yenileniyor: İşte yeni tasarımı

Whatsapp Arayuzu Yenileniyor Iste Yeni Tasarimi169685 0 Dünyanın önde gelen iletileşme platformlarından WhatsApp, hem tasarım hem de yeni özellikler ile güncellenmeye devam ediyor. O denli ki bunlardan biri yenilenen arayüz tasarımı olacak. Bu noktada bekleyiş sürerken, geçtiğimiz saatlerde WhatsApp beta sürüm 2.23.21.12 yayınlandı. Bu yeni sürüm, uygulamanın yeni dizaynına erken bir bakış fırsatı sunuyor.

WhatsApp arayüzü yenileniyor: İşte yeni tasarımı

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi WhatsApp, daima olarak geliştiriliyor ve güncelleniyor. Bu bağlamda bir müddettir uygulamanın yeni bir arayüze kavuşağı söyleniyor. Bugünse WABetaInfo, hudutlu sayıda kullanıcı için erişime açılan bu yeni arayüzden imajlar paylaştı. 

Whatsapp Arayuzu Yenileniyor Iste Yeni Tasarimi169685 1 Üstte da görüldüğünü üzere WhatsApp, bilhassa genel kullanıcı kısmında daha çağdaş bir dizayna kavuşacak. Bu noktada uygulamanın gezinme çubuğunda dört farklı sekme ile karşılaşıyoruz. Bunlar Sohbetler, Güncellemeler, Topluluklar ve Arama. Böylece sekmeler ortası geçiş kolaylaşırken, daha kullanışlı bir arayüz dizaynına imza atılmış. 

Görünüşe nazaran WhatsApp, hem açık hem de karanlık modlar için yeni bir yeşil rengin yanı sıra karanlık tema için yenilenmiş bir sohbet balonu rengi ve kayan aksiyon düğmesi sunacak. Ayrıyeten artık ana sayfada KameraArama ve profil fotoğrafınının sağ üst köşeye taşındığını görüyoruz. Ek olarak platformun kullanıcı adları ve yenilenmiş ayarlar sekmesi gibi bir dizi özelliğe daha kavuşacağını hatırlatmakta yarar var.

WhatsApp arayüzünde yapılan bu değişikliğin şimdi genel kullanıma açılmadığını belirtelim. Şu an için sırf sonlu sayıda beta test kullanıcısına sunuluyor. 

İçerik
iPhone 15 serisi için dinamik ada ve Aksiyon tuşu kesin gibi

iPhone 15 serisinin tanıtımına az bir mühlet kala aksesuar üreticileri için hazırlanan birebir maketler internete1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Google Pixel 8a ilk kez canlı olarak görüntülendi

Bildiğiniz üzere Android ekosisteminin başında yer alan Google, yeni telefonları Pixel 8, Pixel 8 Pro ve Pixel 8a için1

1 dk. 10 Okundu
İçerik
Pixel 8 ve 8 Pro’nun tanıtım videosu paylaşıldı: Değişim yok

Android ekosisteminin başında yer alan Google, yeni jenerasyon telefonları Pixel 8 ve Pixel 8 Pro için hazırlıklarını sürdürüyor. Bu bağlamda1

2 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.