KATEGORİLER
Kripto Al Sat

watchOS 10 bugün çıkıyor: İşte Apple Watch’lara gelen yenilikler

Watchos 10 Bugun Cikiyor Iste Apple Watch A Gelen Yenilikler168913 0 Apple, 18 Eylül’de TSİ 20.00’den itibaren yeni yazılımlarını indirmeye açacak. iOS 17, iPadOS 17, tvOS 17 ve watchOS 10 güncellemesi uyumlu aygıtlar içi sunulacak. Mac’ler için macOS Sonoma 26 Eylül’de çıkacak. iOS 17 ile birlikte en çok beklenen güncelleme watchOS 10. Yeni Apple Watch Series 9 ve Watch Ultra 2’nin birçok özelliği eski modellere gelecek.

Yeni saat yüzleri, yeni sıhhat araçları, Akıllı Gruplama ve çok daha fazlasını getiren WatchOS 10 güncellemesi, bugün yayınlanacak. Apple Watch Series 4 ve daha yeni saatler watchOS 10’a güncellenecek. watchOS 10 için iOS 17 yüklü iPhone XS ve daha yeni iPhone modeli gerekiyor. Her zamanki üzere, iPhone’da Watch uygulaması üzerinden Genel – Yazılım Güncelleme yolu izlenerek watchOS 10 indirme ve yükleme süreci yapılabilecek. İşte watchOS 10 ile gelen yenilikler:

1. Apple uygulamaları yeni görünümleriyle karşınızda

Watchos 10 Bugun Cikiyor Iste Apple Watch A Gelen Yenilikler168913 1 Yıllar geçtikçe Apple Watch’ların ekran alanı genişledi. Fakat, Apple ekstra alanı verimli bir halde kullanmadı. watchOS 10 ile Apple uygulamaları, bir bakışta daha fazla bilgiyi görmenizi sağlayacak halde değerli tasarım değişikliklerine tabi tutuldu. Örneğin; Fitness, Saat, Hava Durumu uygulamları artık çok daha fazla bilgi içeriyor.

2. Günün saatine nazaran uygulamaları sıralayan Akıllı Gruplama

Watchos 10 Bugun Cikiyor Iste Apple Watch A Gelen Yenilikler168913 2 Apple Watch’ta araç grupları unutuldu derken watchOS 10, orijinal akıllı gruplama özelliğiyle widget’ları daha ön plana çıkarıyor. Rastgele bir saat yüzünde dijital crown’u çevirdiğinizde erişebileceğiniz bu özellik, yaptığınız işe ve günün saatine nazaran ayarlanan bilgileri gösteriyor. Örneğin; günün başlangıcında hava durumu kestirimi, gün sonunda takvimi görebilirsiniz. Akıllı Gruplama, ayrıyeten Apple Müzik üzere açık uygulamalar hakkında da bilgi veriyor. Akıllı gruplamanın üst kısmında analog saat ve tarih de yer alıyor.

3. Kontrol Merkezi’ne erişmenin yeni yolu

watchOS 10 ile Denetim Merkezi’ne farklı bir yolla erişiyorsunuz. Artık yan düğmeye dokunmanız gerekiyor. Dijital Crown’a süratlice çift dokunursanız daha evvel kullandığınız uygulamalar ekranına geçiyorsunuz.

4. Dört yeni saat yüzü

Watchos 10 Bugun Cikiyor Iste Apple Watch A Gelen Yenilikler168913 3 watchOS 10, iki saat kadranı tanıtılmıştı: Palet ve Snoopy. Palet, saat kadranının farklı öğelerini vurgulamak için dinamik renk kullanıyor. Snoopy, dünyaca ünlü köpeğin şakacı ruhunu öne çıkaran animasyonlu bir saat yüzü. Klasik saat işaretlerini parlak bir art planda sunan Solar Analog, güneşin pozisyonuna nazaran ışık ve gölgeyi ayarlıyor. Apple Watch Series 9 tanıtımında gösterilen Nike Globe, özel sayılarla saat ve dakikayı gösterirken dünyanın çizgilerini geçen her bir saniyede aydınlatıyor ve bilhassa atletlerin güzeline gidecek bir saat yüzü.

5. NameDrop

Aynı vakitte iOS 17 özelliği olan NameDrop, yakınınızdaki biriyle irtibat bilgilerinizi paylaşmanın en süratli yolu. Tek yapmanız gereken saatinizi karşıdaki kişinin iPhone’una değdirmek. Şahıslar uygulamasının Kartım kısmındaki Paylaş butonuna dokunarak yahut Kartım komplikasyonunu kullanarak da NameDrop özelliğinden faydalanabilirsiniz.

6. Bisiklet için özel ölçümler

Watchos 10 Bugun Cikiyor Iste Apple Watch A Gelen Yenilikler168913 4 watchOS 10, bisiklet için gelişmiş ölçümler, görüntülemeler ve tecrübeler sunuyor. Saatteki bilgiler otomatik olarak iPhone’unuza canlı aktiflik olarak aktarılıyor. Basitçe ekrana dokunduğunuzda Kalp Atış Suratı Bölgeleri, Yükseklik, Yarış Rotası, Özel İdmanlar ve büsbütün yeni Bisiklet Suratı görünümü üzere çeşitli idman ölçümleri karşınıza çıkacak. Artık Bluetooth özellikli bisiklet aksesuarlarını da Apple Watch’a bağlayabiliyorsunuz.

7. Pusula uygulamasında orijinal görünümler

Watchos 10 Bugun Cikiyor Iste Apple Watch A Gelen Yenilikler168913 5 watchOS 10, Apple Watch Pusula uygulamasına yürüyüşçüler için epey yararlı olacak yeni özellikler ekliyor. Bu özellikler ortasında iki yeni orta nokta var. Bunlardan birincisi, hücresel irtibatla son pozisyonu iddia eden Hücresel İrtibat Orta Noktası. Bu bilgi, iletilerinize bakmak yahut rahatça arama yapmak için hücresel kontağın olduğu bir yer bulmanıza yardımcı oluyor. İkinci orta nokta, Apple Watch’un rotanızdaki mevcut rastgele bir operatörün ağına en son bağlandığı yeri kestirim eden Son Acil Durum Davet Noktası. Bu özellik, acil aramaları nerede yapacağınızı bilmenize yardımcı oluyor.

watchOS 10 güncellemesi ayrıyeten rotaları hazırlamanıza yardımcı olacak altimetre bilgilerini kullanan yeni Yükseklik görünümü de getiriyor. Ek olarak, Apple Haritalar ABD’de artık izohipsler, zirve gölgelemesi, yükseklik detayları ve ilgi cazibeli noktaları içeren bir topoğrafik harita gösteriyor.

8. Zihin sıhhati ve Göz sağlığı

Watchos 10 Bugun Cikiyor Iste Apple Watch A Gelen Yenilikler168913 6 watchOS 10, zihinsel ve görme sıhhati araçlarını getiriyor. Zihinsel sıhhat araçları, hislerinizi ve günlük ruh halinizi nizamlı olarak takip edebileceğiniz Apple’ın Farkındalık uygulamasında yer alıyor. Uygulama, vakitle bu bilgileri ruh halinizi etkileyen faktörleri belirlemenize ve özelleştirilmiş tahliller almanıza yardımcı olabilecek pahalı bilgiler oluşturmak için kullanıyor.

Miyopi yani uzağı görememe, ekseriyetle çocuklukta başlıyor. Araştırmalar, çocukların günde 80 – 120 dakikayı dışarıda geçirmesi durumunda miyopinin daha âlâ denetim altına alındığını gösteriyor. Apple Watch’un yeni görüş sıhhati aracı, saatin ortam ışığı sensörünü kullanarak günde kaç dakika dışarıda olduğunuzu takip ediyor. Bu bilgilerle günlük rutininizi ayarlayabilirsiniz.

watchOS 10 alacak saatler

 • Apple Watch Series 4
 • Apple Watch Series 5
 • Apple Watch SE
 • Apple Watch Series 6
 • Apple Watch Series 7
 • Apple Watch Series 8
 • Apple Watch Series 9
 • Apple Watch Ultra
 • Apple Watch Ultra 2
İçerik
Google Pixel Buds Pro’nun yeni görselleri ortaya çıktı

Teknoloji devlerinden Google, şimdilerde 4 Ekim'de gerçekleştireceği aktiflikte yeni cihazları Pixel 8 ve 8 Pro'yu duyuracak. Bu1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
Dünyanın ilk MagSafe akıllı aydınlatması ile tanışın

Apple’ın iPhone 12 ile birlikte tekrar hayata geçirdiği MagSafe temas teknolojisi farklı fikirlere konut sahipliği1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Kahve Makinesi alırken pahalıya gerek var mı? Phillips 5400 serisi vs Coffee maker

Bu videomuzda Phillips'in fiyat performans diyebileceğimiz kahve makinesi ve yüksek fiyatlı olan lakin hünerleri bitmeyen1

1 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.