KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Valve, SteamVR için büyük bir revizyona hazırlanıyor

Valve Steamvr Icin Buyuk Bir Revizyona Hazirlaniyor169115 0 Valve Index, 2019’da piyasaya sürüldüğünde, SteamVR biçimindeki eksiksiz yazılım dayanağıyla desteklenen, piyasaya çıkan en gelişmiş VR başlıklarından biriydi. Göz başına 1440 x 1600 piksel çözünürlük, geniş görüş alanı (FOV) ve yüksek yenileme suratı dayanağı ile hala yetenekli bir başlık. Valve’ın VR için özel olarak tasarlanmış özel denetimcileri de rakiplerine nazaran fark yaratıyordu. Lakin kullanım zorluğu altında Valve Index, toz tutmaya mahkûm oldu. Artık ise SteamVR’da bir şeyler oluyor.

Valve, SteamVR’ı güncelliyor

Umut vadeden Valve Index, başlığı bağlamak için birden fazla kablo ve suram zorluğu gerektirdiği için daha tüketici dostu olan Meta Quest 2 tarafından geride bırakıldı. Quest 2, PlayStation 5 için yeni PSVR 2 başlığı üzere, tek kablolu bir tahlille içten dışa izleme yaklaşımını benimsiyordu. Quest 2’de ayrıyeten kablosuz temas seçeneği de mevcut.

Bu da SteamVR’daki son güncellemeleri ve değişiklikleri heyecan verici kılıyor ve büyük bir revizyona işaret ediyor. Yeni batarya bilgileri ve Valve’ın “Deckard” isimli başlık donanımıyla ilgili söylentiler de eklenince Steam VR 2.0 ve Index 2.0 çok yakında burada olabilir. Kuşkusuz kelam konusu olan firmanın Valve olduğunu düşündüğümüzde bir şeylerin somutlaşması için bir müddet beklemek gerekebilir. Son güncellemelerle birlikte Steam VR istemcisi yeni kullanıcı arayüzü öğeleri, simgeler, ayarlar, gösterge paneli için pil göstergeleri, genişletilmiş durum bilgileri ve hatta kimi yeni Valve VR uygulamaları için takviyeyle güncellendi.

Özellikle pil konusu, kablosuz bir kulaklık kelam konusu olduğunda mana kazanıyor ve bu da bizi Valve’ın Deckard’ına geri getiriyor. Bununla birlikte, son birkaç ay içinde gerçekleşen SteamVR değişiklikleriyle birlikte, Valve en azından kablosuz VR başlığı ve Index’in devamı için yazılım ve dayanak test ediyor/geliştiriyor üzere görünüyor.

İçerik
ABD yaptırımlarını delen Huawei Kirin 9000s’in kalıp görüntüsü ortaya çıktı

Huawei'nin HiSilicon Kirin 9000s yonga üzeri sisteminin yayınlanan birinci kalıp imgesi bu gizemli mühendislik muvaffakiyetinin1

3 dk. 4 Okundu
İçerik
Dünyanın ilk yapay enerji adası için düğmeye basıldı

Güç alanındaki atılımlar sürmeye devam ediyor. Artık santral tipi sistemler demode kalırken gelecek, güç adaları1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
Disksiz Xbox Series X ve yeni kontrol cihazı ortaya çıktı

FTC (Federal Ticaret Komisyonu) ve Microsoft arasında gerçekleşen yasal uğraşın evrakları ortaya çıktı. Bu dokümanlarda1

2 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.