KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Valve, SteamVR için büyük bir revizyona hazırlanıyor

Valve Steamvr Icin Buyuk Bir Revizyona Hazirlaniyor169115 0 Valve Index, 2019’da piyasaya sürüldüğünde, SteamVR biçimindeki eksiksiz yazılım dayanağıyla desteklenen, piyasaya çıkan en gelişmiş VR başlıklarından biriydi. Göz başına 1440 x 1600 piksel çözünürlük, geniş görüş alanı (FOV) ve yüksek yenileme suratı dayanağı ile hala yetenekli bir başlık. Valve’ın VR için özel olarak tasarlanmış özel denetimcileri de rakiplerine nazaran fark yaratıyordu. Lakin kullanım zorluğu altında Valve Index, toz tutmaya mahkûm oldu. Artık ise SteamVR’da bir şeyler oluyor.

Valve, SteamVR’ı güncelliyor

Umut vadeden Valve Index, başlığı bağlamak için birden fazla kablo ve suram zorluğu gerektirdiği için daha tüketici dostu olan Meta Quest 2 tarafından geride bırakıldı. Quest 2, PlayStation 5 için yeni PSVR 2 başlığı üzere, tek kablolu bir tahlille içten dışa izleme yaklaşımını benimsiyordu. Quest 2’de ayrıyeten kablosuz temas seçeneği de mevcut.

Bu da SteamVR’daki son güncellemeleri ve değişiklikleri heyecan verici kılıyor ve büyük bir revizyona işaret ediyor. Yeni batarya bilgileri ve Valve’ın “Deckard” isimli başlık donanımıyla ilgili söylentiler de eklenince Steam VR 2.0 ve Index 2.0 çok yakında burada olabilir. Kuşkusuz kelam konusu olan firmanın Valve olduğunu düşündüğümüzde bir şeylerin somutlaşması için bir müddet beklemek gerekebilir. Son güncellemelerle birlikte Steam VR istemcisi yeni kullanıcı arayüzü öğeleri, simgeler, ayarlar, gösterge paneli için pil göstergeleri, genişletilmiş durum bilgileri ve hatta kimi yeni Valve VR uygulamaları için takviyeyle güncellendi.

Özellikle pil konusu, kablosuz bir kulaklık kelam konusu olduğunda mana kazanıyor ve bu da bizi Valve’ın Deckard’ına geri getiriyor. Bununla birlikte, son birkaç ay içinde gerçekleşen SteamVR değişiklikleriyle birlikte, Valve en azından kablosuz VR başlığı ve Index’in devamı için yazılım ve dayanak test ediyor/geliştiriyor üzere görünüyor.

İçerik
Starfield’a beklenen DLSS 3 modu geldi

Bethesda'nın açık dünya RPG oyunu Starfield, modcuların da takviyesiyle tam manasıyla eksiksiz ve güçlü bir1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Gözler burada: Huawei, merakla beklenen etkinliğinin tarihini açıkladı

Huawei geçtiğimiz haftalarda tüm beklentileri altüst ederek 5G destekli, uydu kontağına sahip Mate 60 ve1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
iPhone 15 serisi için dinamik ada ve Aksiyon tuşu kesin gibi

iPhone 15 serisinin tanıtımına az bir mühlet kala aksesuar üreticileri için hazırlanan birebir maketler internete1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.