KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Formula 1 yarışlarında öpücüğe duyarlı kupa dönemi

Formula 1 Japonya Yarislarinda Surpriz169231 0 Yıllarca geleneklere bağlı kalan pek çok alışkanlığın artık teknolojiye yenik düştüğünü görüyoruz. Tarihi çok eskilere dayanan kupa merasimleri bunlardan birisi. Artık ihtişamlı kupalar yerine teknolojik kupalar geliyor.

Formula 1 kupasına teknoloji öpücüğü

Formula 1 Japonya yarışlarını izleyenler, Verstappen’in kupa merasiminde kıymetli bir ayrıntısı kesinlikle fark etmiştir. Verstappen’in kaldırdığı kupa klâsik dizayndan epey uzaktı ve üstelik LED aydınlatma ile donatılmıştı.

İşte Lenovo ve Pininfarina iştiraki bu değişik kupayı karşımıza çıkardı. LED modüller ile donatılan bu kupa üstüne üstlük öperek etkin hale getiriliyor. Kullanıcı evvel belirlenmiş olan noktadaki yüzeye dokunuyor ve sonra da kupayı öpüyor. Bu sayede ilişkin olduğu grubun renkleri kupa üzerinde LED aydınlatma ile yansıtılıyor.

Dünyanın birinci öpücük ile etkin edilen kupası unvanına sahip bu yeni teknolojik oyuncak Formula 1 ABD yarışlarında da kullanılacak. Bununla birlikte tertibin standart kupası olacak mı net bir bilgi yok.

İçerik
Düşük gecikme ile 12 saat pil ömrü: Karşınızda Sony InZone Buds

Sony, geçtiğimiz gün gayriresmi olarak PS5 Slim olarak isimlendirilecek yeni PS5 modelini tanıttı. Firma tıpkı1

2 dk. 13 Okundu
İçerik
Çin’in ardından şimdi de Rusya yarı iletken atılımı yapıyor

Ukrayna'ya karşı yürüttüğü savaş nedeniyle dünyanın büyük bir kısmı tarafından dışlanan ve yaptırımlara maruz kalan1

2 dk. 8 Okundu
İçerik
Galaxy S24 Ultra Geekbench’te test edildi: Sonuçlar şaşırtıcı

Samsung‘un 2024 yılında tanıtmaya hazırlandığı Galaxy S24 serisiyle ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor. Bildiğiniz üzere yeni1

2 dk. 4 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.