KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Twitter (X), kan kaybediyor: İndirmeler ve kullanıcı sayısı hızla düşüyor!

Twitter Kan Kaybediyor Indirmeler 10 Yilin En Dusuk Seviyesinde168643 0 Twitter, X marka değişikliğinin akabinde indirme sayısında son on yılın en düşük düzeyine ulaştı. 60 gün içinde indirmeler %30 oranında düştü. Lakin, bununla da sonlu değil.

İndirmeler son on yılın en düşük seviyesinde

Twitter, bir devir gündemi takip etmek için en düzgün toplumsal platformlardan biriydi. Hatta haber uygulamaları ortasında en tanınan olandı. Elon Musk, idareye geldikten bir müddet sonra tekrar markalaşma sürecini başlattı ve artık Twitter ve tweet üzere temaslı tabirler büsbütün ortadan kalktı. Tanınan toplumsal ağ, büsbütün X oldu. Apptopia tarafından hazırlanan yeni rapora nazaran, bu isim değişikliği yeni CEO’nun açıklamalarının tersine olumsuz sonuçlar doğurdu. Twitter, yine markalaşmadan sonraki iki ay içinde indirmelerde yaklaşık %30 oranında düşüş yaşadı.

Yeni hesap açanlar açıklanandan alt seviyede

Twitter.com üzerinden de erişilebilen web platformu için de trafikte azalma kelam konusu. Dünyanın dört bir yanından X’e giren kullanıcıların sayısı Ağustos ayında bir evvelki yıla nazaran %10 oranında azaldı. Twitter, 2011’den bu yana ayda 15 – 30 milyon yeni kullanıcının platforma giriş yaptığını söylese de son bilgilere nazaran X, Ağustos ve Eylül ayları ortasında sırf 10 milyon kullanıcıya ulaştı.

Aktif kullanıcı sayısında düşüş: Maksattan çok uzak!

X, kullanıcıları tutma konusunda da düşük performans sergiliyor. Temmuz ayında günlük faal kullanıcı sayısı 253 milyon iken Eylül ayında 249 milyona düştü. Birebir vakit diliminde aylık faal kullanıcı sayısı da 398 milyondan 393 milyona düştü. Bu sayılar Musk’ın hedeflediğinden çok düşük düzeyde. Musk, 2024 yılına kadar aylık 1 milyar kullanıcıya ulaşmayı hedefliyordu.

İçerik
Evlerdeki camlardan yüksek enerji elde etmede 2. perde

Avustralya merkezli pak güç şirketi ClearVue, birden fazla kişinin olmaz dediği hem ışığı geçirip hem1

2 dk. 3 Okundu
İçerik
Linkedln gelirleri arttı: 1384 çalışanını işten çıkardı

Microsoft'un iş ağı platformu LinkedIn, bu yıl ikinci defa büyük bir işten çıkarma atılımı yapıyor.1

1 dk. 23 Okundu
İçerik
Xbox Series S daha ucuz versiyonuyla piyasada

Konsol savaşlarında her iki rakibinin de gerisinde kalan Microsoft, stokları temizlemek ismine değerli bir atak1

1 dk. 6 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.