KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Twitter gizli reklamlara başlıyor, Elon Musk’ın başı ağrıyabilir

Twitter De Gizli Reklam Devri168609 0 Yeni ismiyle X eski adıyla Twitter platformu, bilhassa Elon Musk’ın gelişi ile birlikte mali olarak sıkıntı vakitler yaşıyor. Elon Musk’ın siyasetlerini beğenmeyen pek çok reklam veren platformdan çekilince gelirlerde de kıymetli düşüşler yaşanmıştı.

Twitter’da kapalı reklamlar

Twitter Blue ücretli abonelik seçenekleri ile gelir modelini çeşitlendirmeye çalışan Elon Musk şaşırtan bir halde bâtın reklamlara da başladı. Bir yanılgı sonucu mu oldu yoksa siyaset değişikliği mi bilinmez lakin Elon Musk’ın başı ağrıyabilir.

Yaklaşık bir haftadır, kullanıcılar takip etmedikleri hesaplardan gelen gönderiler tespit ediyor. Bu gönderilerde sponsorlu olduğuna dair rastgele bir işaret yer almıyor. Gönderinin sağ üst tarafında 3 nokta menüsüne tıklandığında reklam olduğuna dair ibare görülebiliyor.

Otoriteler zımnî reklam uygulamasının düzenleyici kuruluş yönetmeliklerine alışılmamış olduğunu lisana getiriyor çünkü direkt kullanıcı yanıltılış oluyor. Bu da bir soruşturmaya yol açabilir. Birtakım topluluklar bu usul reklamlarla karşılaşan kullanıcıların kendilerine ekran imajı atmasını istiyor.

İçerik
Western Digital ile Kioxia birleşmeyi planlıyor

NAND bellek pazarının iki büyük oyuncusu birleşiyor. Western Digital NAND bellek işini Kioxia ile birleştiriyor. Western1

1 dk. 5 Okundu
İçerik
Valve’ın yeni VR başlığı ortaya çıktı: Valve Index 2 olabilir

Bildiğiniz üzere 2019 yılında Valve tarafından tanıtılan Valve Index, bilhassa Half-Life: Alyx ile kullanıcılardan olumlu1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
ÖSYM, sınav süreçlerinde yapay zeka kullanmaya başlıyor

ÖSYM Lideri Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, imtihan süreçlerini daha verimli hale getirmeyi amaçlayarak "Ölçme1

1 dk. 4 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.