KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Türkiye’ye gelmesi gündemde olan Starlink’in abone sayısı 2 milyonu geçti

Starlink Uydu Internet Hizmetinin Abone Sayisi 2 Milyonu Gecti169188 2

SpaceX, uydu internet hizmeti Starlink’in 2 milyon aboneye ulaşarak kıymetli bir kilometre taşını geride bıraktığını duyurdu. Şirket, birinci milyon barajını geçtiğimiz Aralık ayında geçmişti. Yayınlanan datalar Starlink’in Mayıs-Eylül devrinde yaklaşık 500 bin yeni abone kazandığını gösteriyor.

Uydu internet sağlayıcısı 2 milyon aboneyi geçmesinin akabinde 599 dolar olan standart ekipman setinde %50 indirim sunmaya başladı. Şimdilik sadece Avustralya’da uygulanan bu promosyon yenilenmiş, yani daha evvel kullanılmış ekipmanlar için geçerli. Şirket yenilenmiş ekipmanların büsbütün temizlendiğini ve gözden geçirildiğini söylüyor.

Starlink Uydu Internet Hizmetinin Abone Sayisi 2 Milyonu Gecti169188 0

Tüketiciler kullanılmış ekipman gönderilmesinden şikayetçi

Bu ortada birtakım tüketiciler, SpaceX’in Starlink abonelerine haber vermeden yenilenmiş aygıtlar sattığını tez etti. Hatta birtakım kullancılara bu aygıtlar evvelki sahibinin ismiyle teslim ediliyor ve bu da terminallerin fabrika ayarlarına sıfırlanmasını gerektiren bir durumu ortaya çıkarıyor.

Starlink Uydu Internet Hizmetinin Abone Sayisi 2 Milyonu Gecti169188 1

Starlink web sitesinde, açıkça belirtilmediği sürece abonelere mutlaka yenilenmiş ekipman satışı yapılmadığını belirten bir yazı var. Ayrıyeten şirket kitin ambalajının bazen nakliye sırasında hasar gördüğünü, bunun da ekipman üzerinde toza ve kasada çiziklere yol açabileceğini kabul ediyor.

Bu ortada 60’tan fazla ülkeye geniş bant internet sağlayan Starlink’in Türkiye’ye gelmesi de gündemde. Bu bahisle ilgili son gelişmeleri buradaki haberimizden okuyabilirsiniz.

İçerik
Yandex AppMetrica SDK, açık kaynak kodu ile geliştiricileri başrole taşıyor

  Yandex uygulama geliştiricileri ve kullanıcılarının işlerini daha kolay ve esnek hale getirmek için açık1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Google, şifrelerin fişini çekti! Artık geçiş anahtarları kullanılacak

Google, kullanıcıların Google hesaplarındaki şifrelerden vazgeçerek, aygıtlarınızda yerleşik olarak bulunan pin, yüz yahut parmak izi1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
ABD yaptırımlarını delen Huawei Kirin 9000s’in kalıp görüntüsü ortaya çıktı

Huawei'nin HiSilicon Kirin 9000s yonga üzeri sisteminin yayınlanan birinci kalıp imgesi bu gizemli mühendislik muvaffakiyetinin1

3 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.