KATEGORİLER
Kripto Al Sat

DALL-E 3 çıktı! İşte örnekler, ChatGPT entegrasyonu ve tüm detayları

Populer Yapay Zeka Araci Dall E 3 Cikti Chatgpt De De Calisacak168991 0 OpenAI, üretken yapay zeka görsel sanat platformu DALL-E’nin üçüncü sürümünü duyurdu; bu sürüm artık kullanıcıların istem oluşturmak için ChatGPT kullanmasına müsaade veriyor ve daha fazla güvenlik seçeneği içeriyor. DALL-E 3, birebir vakitte evvelki sürümüne nazaran de görsel açıdan çok daha gelişmiş durumda.

DALL-E 3 çıktı

Populer Yapay Zeka Araci Dall E 3 Cikti Chatgpt De De Calisacak168991 1 Günümüzün en ileri teknolojiye sahip, yapay zeka dayanaklı manzara oluşturma araçları, görsellerin açıklamaları olan istemleri alıyor ve bunları fotogerçekçilikten fantastikliğe kadar uzanan bir dizi tarzda sanat yapıtına dönüştürüyor. Fakat gerçek istemi yahut prompt’u hazırlamak sıkıntı olabiliyor, o denli ki bunun için “prompt mühendisliği” mesleği ortaya çıktı.
Populer Yapay Zeka Araci Dall E 3 Cikti Chatgpt De De Calisacak168991 2 DALL-E, tıpkı Stable Diffusion yahut Midjourney üzere metin istemlerini görsellere dönüştüren bir yapay zeka. DALL-E 2 uzunca bir müddettir hayatımızda olsa da birtakım şeyleri yanlış anlıyor ve rakiplerine nazaran de kalite açısından geride kalıyordu. OpenAI araştırmacıları, DALL-E 3’ün artık bağlamı çok daha uygun anladığını söylüyor.

 

Populer Yapay Zeka Araci Dall E 3 Cikti Chatgpt De De Calisacak168991 3 DALL-E 3’ün yeni bir özelliği de ChatGPT ile olan entegrasyonu. Artık direkt ChatGPT üzerinden DALL-E3’e erişmek ve görseller oluşturmak mümkün olacak. DALL-E grubunun baş araştırmacısı ve lideri Aditya Ramesh, bir demoda ChatGPT’den dağlardaki bir ramen restoranı için bir logo bulmasına yardımcı olmasını istedi. ChatGPT, uzun bir istem yazdı ve DALL-E dört logo seçeneği sundu.

ChatGPT sayesinde istem hazırlamak böylelikle ortadan kalkmış oluyor. Siz yapmak istediğiniz görseli söylüyorsunuz, ChatGPT ise bunu DALL-E’nin anlayacağı lisana çeviriyor. DALL-E 3 ile gelen tek yenilik ChatGPT entegrasyonu değil. OpenAI, DALL-E 3’ün bilhassa uzun istemlerle uğraşırken istemleri daha yanlışsız bir halde yansıtan daha yüksek kaliteli görüntüler de ürettiğini söylüyor. Artık insan eli, yüzü yahut yazılarla da daha güzel başa çıkabiliyor.

DALL-E 3 çıkış tarihi

Populer Yapay Zeka Araci Dall E 3 Cikti Chatgpt De De Calisacak168991 4 DALL-E’nin bu yeni sürümü birinci olarak Ekim ayında ChatGPT Plus ve ChatGPT Enterprise kullanıcılarına, akabinde da sonbaharda araştırma laboratuvarlarına ve API hizmetine sunulacak. OpenAI, DALL-E 3’ün yayınlanmasını kademelendirmeyi planlıyor, fakat ücretsiz genel sürümün ne vakit yayınlanacağı konusunda bir açıklama şimdi yapılmadı.

OpenAI, DALL-E 3’te müstehcen yahut potansiyel olarak nefret dolu imajların oluşturulmasını önlemek için sağlam güvenlik önlemleri oluşturma konusunda çok fazla çalışmaya odaklandığını tez ediyor. DALL-E 3 ayrıyeten – istemde bilhassa bir isim belirtilmesi şartıyla – kamuya mal olmuş şahısların imgelerini yine yaratamayacak. Bununla birlikte DALL-E 3’ün yaşayan sanatkarların üslubunda manzaralar üretmeyi reddetmek üzere eğitildiği de belirtiliyor. Lakin DALL-E 2’nin bilakis, istendiğinde muhakkak sanatkarların usulündeki sanatı taklit edebiliyor.

Halihazırda Midjourney ve Stable Diffusion üzere rakipler DALL-E 2’nin çok önünde yer alıyor. Her iki araç da fotogerçekçi düzeyinde sahneler oluşturabiliyor. Ayrıyeten bunlar yalnızca tek bir sahne değil, sahnenin devamı yahut geniş hali üzere versiyonlarını da üretebiliyor. Hasebiyle DALL-E 3’ün kanıtlayacak çok şeyi var.

İçerik
Galaxy Z Flip 5 rakibi Tecno Phantom V Flip tanıtıldı

Geçtiğimiz aylarda uygun fiyatlı katlanabilir akıllı telefon sloganıyla yola çıkan ve Tecno Phantom V Fold1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
Apple, macOS Sonoma final öncesi sürümü yayınladı: İşte desteklenen Mac’ler

Apple, 18 Eylül’de iPhone’lar için iOS 17, iPad’ler için iPadOS 17, Apple Watch'lar için watchOS1

1 dk. 4 Okundu
Nedir
Whois Nedir?

Whois kelimesi Türkçede alan adı sorgulama anlamına gelmektedir. Domain adresinin veya IP numarasının, ait olduğu1

2 dk. 44 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.