KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Turkcell’in yeni CEO’su belli oldu: Dr. Ali Taha Koç

Turkcell In Yeni Ceo Su Belli Oldu Dr Ali Taha Koc169725 0 Bildiğiniz üzere 11 Eylül’de 2019’da Turkcell CEO’su olarak atanan Murat Erkan‘ın misyonu yakın vakitte sonlandı. Bu süreçte CEO’luk koltuğuna Bülent Aksu geçmiş ve 11 gün oturabilmişti. Bugün ise Turkcell’in yeni CEO’su aşikâr oldu. Turkcell’de genel müdürlük misyonuna Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi eski Başkanı Dr. Ali Taha Koç getirildi. 

Ali Taha Koç, Turkcell’in yeni CEO’su oldu

Aktarıldığı kadarıyla idare şurası kararıyla atanan Dr. Ali Taha Koç, bugünden itibaren Turkcell’de CEO’luk misyonuna başladı. Lakin bundan öncesinde değerli başarılara imza attığını belirtmekte yarar var. Bilkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği kısmını bitiren Dr. Ali Taha Koç, Dallas Texas Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nde yüksek lisans ve doktora tahsilini tamamladı.

Bunun akabinde Intel’de AR-GE mühendisi olarak vazife yapan Koç, 2013’te en çok patent üreten ve ödül alan 10 mühendisten biri oldu. 2014 yılında ise Türkiye’ye dönen isim, TÜRKSAT Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş. idare konseyi üyesi olarak vazife yaptı ve 2018’de Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanlığı’na atandı. Tıpkı vakitte mezun olduğu kısımda yüksek lisans ve doktora dersleri veriyor.

İşte Turkcell’den yapılan açıklama;

Şirketimiz İdare Konseyi, Sayın Dr. Ali Taha Koç’un 13 Ekim 2023 tarihinden geçerli olmak üzere Turkcell Genel Müdürü olarak atanmasına oybirliği ile karar vermiştir.

İçerik
Oyunculara müjde: Starfield için resmi DLSS desteği yolda

Bildiğiniz üzere 2023’ün beklenen oyunlarından olan Starfield, çıkışından bu yana olumlu tenkitler alarak ismini doruğa yazdırmayı1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Pentagon UFO’lar hakkındaki bilgileri ve görüntüleri halka açtı: İşte web adresi

ABD Savunma Bakanlığı UFO'lar hakkında bilgi ve görüntüler içeren bir web sitesi açtı. Artık dileyen1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Elon Musk’un uydu interneti Starlink’in kazancı belli oldu

Elon Musk’ın önderliğinde SpaceX’in uydu tabanlı genişbant internet hizmeti Starlink, her geçen devir global kapsamını1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.