KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Turkcell’in yeni CEO’su belli oldu: Dr. Ali Taha Koç

Turkcell In Yeni Ceo Su Belli Oldu Dr Ali Taha Koc169725 0 Bildiğiniz üzere 11 Eylül’de 2019’da Turkcell CEO’su olarak atanan Murat Erkan‘ın misyonu yakın vakitte sonlandı. Bu süreçte CEO’luk koltuğuna Bülent Aksu geçmiş ve 11 gün oturabilmişti. Bugün ise Turkcell’in yeni CEO’su aşikâr oldu. Turkcell’de genel müdürlük misyonuna Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi eski Başkanı Dr. Ali Taha Koç getirildi. 

Ali Taha Koç, Turkcell’in yeni CEO’su oldu

Aktarıldığı kadarıyla idare şurası kararıyla atanan Dr. Ali Taha Koç, bugünden itibaren Turkcell’de CEO’luk misyonuna başladı. Lakin bundan öncesinde değerli başarılara imza attığını belirtmekte yarar var. Bilkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği kısmını bitiren Dr. Ali Taha Koç, Dallas Texas Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nde yüksek lisans ve doktora tahsilini tamamladı.

Bunun akabinde Intel’de AR-GE mühendisi olarak vazife yapan Koç, 2013’te en çok patent üreten ve ödül alan 10 mühendisten biri oldu. 2014 yılında ise Türkiye’ye dönen isim, TÜRKSAT Uydu Haberleşme Kablo TV ve İşletme A.Ş. idare konseyi üyesi olarak vazife yaptı ve 2018’de Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanlığı’na atandı. Tıpkı vakitte mezun olduğu kısımda yüksek lisans ve doktora dersleri veriyor.

İşte Turkcell’den yapılan açıklama;

Şirketimiz İdare Konseyi, Sayın Dr. Ali Taha Koç’un 13 Ekim 2023 tarihinden geçerli olmak üzere Turkcell Genel Müdürü olarak atanmasına oybirliği ile karar vermiştir.

İçerik
Google’ın yazılımla devre dışı bıraktığı Pixel 8 özelliği ortaya çıktı

Google, Pixel 8 ve Pixel 8 Pro telefonun DisplayPort temasını desteklemediğini tabir etmişti fakat birtakım1

1 dk. 7 Okundu
İçerik
Microsoft 15.000 $’a varan ödülleri ile AI hata bulma programını başlattı!

Microsoft Perşembe günü yaptığı duyuruda, yapay zeka takviyeli Bing hizmetleri ve uygulamalarındaki güvenlik açıklarını bulup1

1 dk. 7 Okundu
İçerik
Pixel Watch 2’nin yüksek kaliteli render görüntüleri paylaşıldı

Google, 4 Ekim tarihli "Made by Google" aktifliği için hazırlıklarını sürdürüyor. Daha evvel bu etkinlikte Pixel 8, Pixel1

1 dk. 6 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.