KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Turkcell, KKTC’de 3G’den 4.5G’ye geçiş yaptı

Turkcell Kktc De 3G Den 4 5G Ye Gecis Yapti168596 0 Uzun müddettir 4.5G’ye geçiş yapmaya çalışan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde merakla beklenen geçiş tamamlandı. Turkcell, 7 Eylül’de 3G’den 4.5G’ye geçiş yaparak bölgede 4.5G’yi birinci sunan operatör oldu.

KKTC’deki Turkcell kullanıcıları internete 10 kata kadar daha süratli biçimde bağlanabilecek. Ayrıyeten 100 Mbps sürat sunabilen Superbox hizmetinden faydalanabilecek.

Geçtiğimiz yıl, KKTC 4G ve 5G frekans ihale sürecindeki en geniş frekans bandı alımı sayesinde 2,5 kat kapasite artışı yakalayan Kuzey Kıbrıs Turkcell, 4.5G’nin devreye alınmasıyla nüfusun yüzde 99,6’sında kapsama sağlıyor ve baz istasyonlarının tümünde LTE servisini erişilebilir hale getiriyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Turkcell İdare Şurası Lideri Bülent Aksu, şunları söyledi:

“Turkcell’in kuruluşundan yalnızca beş sene sonra faaliyetlerine başlayan Kuzey Kıbrıs Turkcell, kurulduğu günden bu yana bizlerin göz bebeği. Birçok yeni eser ve servisimizi birinci defa burada deneyimledik ve muvaffakiyetlerini sizlerle paylaştık. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde 24 yıldır yürüttüğümüz faaliyet ve gerçekleştirdiğimiz yatırımlarla ülke iktisadına yaklaşık 1,1 milyar dolar katkı sunduk. Bununla birlikte bugüne kadar sağladığımız binlerce kişilik istihdamla ülkenin en büyük patronlarından de biri olduk. Türkiye’de olduğu üzere Kuzey Kıbrıs’ta da en son teknolojileri ve en yüksek suratları sunmak her vakit en büyük önceliğimiz. Bugün de Kuzey Kıbrıs Turkcell’in Kuzey Kıbrıs’ta 4.5G teknolojisini birinci sunan operatör olmasının gururunu yaşıyoruz. Hem en yüksek frekans genişliği hem de en yüksek 4.5G kapasitesiyle hizmet verecek olması da bizim için başka bir kıvanç. Bundan sonra da Kuzey Kıbrıs Turkcell’in yanında olmaya ve ülkeye katkı sunmaya devam edeceğiz. Tüm müşterilerimize ve bu işe hem gönlünü hem emeğini koyan Kuzey Kıbrıs Turkcell çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum. 4.5G Kuzey Kıbrıs’a ve tüm müşterilerimize şimdiden iyi olsun.”

İçerik
Dünyanın en büyük rüzgar türbini fırtına sırasında üretim rekoru kırdı

Dünyanın en büyük açık deniz rüzgar türbini, 24 saatlik bir müddet içinde tek bir rüzgar1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Google Bard kişiselleşiyor: Bilgileriniz Bellek isimli yeni birimde tutulacak

Tanınan yapay zekâlardan Google Bard'a yeni bir özelliğin geldiği ortaya çıktı. Yeni gelen bu özellik sayesinde1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
BenQ, yeni 4K HDR projektörü ile oyuncuları hedefliyor

BenQ, geçtiğimiz eylül ayının ortalarında güncellenmiş X3100i oyun projektörünü tanıtmıştı. Birçok özellik ve etkileyici yüksek1

2 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.