KATEGORİLER
Kripto Al Sat

TÜBİTAK SAGE tesisinde patlama! 1 kişi hayatını kaybetti

Tubitak Sage Tesisinde Patlama 1 Kisi Hayatini Kaybetti169145 0 Savunma sanayi eserlerinin geliştirildiği TÜBİTAK SAGE tesisinde patlama yaşandı. Patlamada bir kişi hayatını kaybetti.

Bozok, Göktüğ, SOM, Hassas Güdüm Kiti, Nüfuz Edici Bomba (NEB) üzere mühimmatların üretildiği Ankara’daki TÜBİTAK SAGE tesisinin atıklarının süreksiz olarak depolandığı kısmında bugün saat 16.40 sularında kimyasal tepkiden kaynaklı patlama gerçekleşti. Patlamadan ötürü yangın meydana geldi. Yangında bir kişi hayatını kaybederken, itfaiye takımları tarafından yangın söndürüldü.

TÜBİTAK Lideri Hasan Mandal, hususla ilgili olarak şu paylaşımı yaptı:

“TÜBİTAK SAGE yerleşkemizde Yakıt, Patlayıcı ve Astar Tasarım Altyapısında (YAPATA) bugün birinci tespitlere nazaran kimyasal tepki sonucu meydana çıkan yangın büyümeden denetim altına alınmış fakat yangından etkilenen bir çalışma arkadaşımız maalesef olay yerinde hayatını kaybetmiştir.

Olayla ilgili gerekli isimli ve idari inceleme süreci başlatılmıştır.

Yaşanan bu elim olayda vefat eden çalışma arkadaşımıza Allah’tan rahmet yakınlarına ve sevenlerine sabır ve baş sıhhati dilerim.

Hepimizin başı sağ olsun.”

Ankara Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, “Mamak Gökçeyurt Mahallesi’nde bulunan TÜBİTAK SAGE tesisinde saat 16.40’da atık kimyasallardan kaynaklandığı bedellendirilen patlama sonucunda bir vatandaşımız olay yerinde eks olmuştur. Gerekli isimli ve idari inceleme derhal başlatılmıştır” tabirleri kullanıldı.

İçerik
Yeni Wi-Fi yöntemi ile duvarların arkasındaki harfler okunabiliyor

Yakın vakitte yapılan bir çalışma, duvarların gerisini Wi-Fi ile görmeden bir çığır açıyor. Yeni yol1

2 dk. 3 Okundu
İçerik
Vivo X100 Pro uydu bağlantısı desteği ile geliyor

Akıllı telefon kesimi daima olarak gelişiyor ve üreticiler de buna ayak uydurmak için önemli bir1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
Huawei’nin işletim sistemi HarmonyOS, 600 milyon kullanıcıya ulaştı

2019 yılında ABD, Huawei Technologies'e karşı sert yaptırımlar uygulayarak bu Çinli şirketin gelişmiş çip teknolojilerinin1

1 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.