KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Steam Deck için yeni sürüm yolda olabilir: FCC’de göründü

Steam Deck Icin Yeni Surum Yolda Olabilir Fcc De Gorundu169496 0 Bildiğiniz üzere bilhassa el konsolu pazarında büyük bir hareketlilik yaşanıyor. O denli ki yeni markalar rekabete dahil olurken, bir müddettir Steam Deck 2’ye dair sızıntılar duymaya başladık. Ancak Valve, Steam Deck 2’den evvel mevcut model üzerine bir güncelleme yapılabilir. Yenilenen sürüm, sertifikasyon sitelerinde görünmeye başladı. 

Steam Deck için yeni sürüm yolda olabilir

Bildiğiniz üzere Steam Deck 2’ye dair savlar uzun vakittir konuşuluyor. Lakin geçtiğimiz haftalarda Valve’dan Pierre-Loup Griffais, Steam Deck 2 ya da gibisi yeni bir oyun aygıtının yakında olmadığını belirtti. Bunun gerisindeki neden ise epey açık. Pil ömründe düşüş olmadan performansta önemli bir sıçrama bekleniyor olması.

Steam Deck Icin Yeni Surum Yolda Olabilir Fcc De Gorundu169496 1 Bu açıdan yeni model için şimdilik 2025 sonuna hatta 2026’nın başına işaret ediliyor. Lakin bugün sızdırılan FCC evraklarında, şirketin mevcut model üzerine bir güncelleme üzerinde çalıştığı keşfedildi. O denli ki FCC’den alınan manzaralar, sertifikasyon sürecine 13 Ağustos’ta yeni bir Steam Deck sürümü dahil edildiğini gösteriyor. Bu sürümdeki en büyük yenilikse 6 Ghz takviyeli bir WiFi çipi. Münasebetiyle bilhassa irtibat odaklı bir güncelleme görebiliriz. 

Öte yandan yeniden de Valve, birtakım yeni özellikleri Wi-Fi çip sertifikasyonunun gerisine gizlemiş olabilir. Çünkü bilhassa FCC üzere kurumlar, aygıt özelliklerinin yanı sıra sadece radyo emisyonlarını düzenliyor. Ayrıyeten ROG Ally üzere Steam Deck’in daha güçlü rakiplerini düşünürsek, yakın gelecekte sürpriz bir duyuru ile karşılaşabiliriz. 

İçerik
iPhone 15 Pro almak için Türkiye’de kaç gün çalışmak gerekiyor?

Geçtiğimiz hafta tanıtılan iPhone 15 ve iPhone 15 Pro serisi önümüzdeki günlerde raflardaki yerini almaya1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
iPhone 15 etkisi: Apple Acil SOS daha fazla ülkeye geliyor

Apple'ın hayat kurtaran Acil SOS (Emergency SOS) özelliği, iki ülkede daha kullanıma açılıyor. Hatırlayacak olursak hücresel ve1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Uzun ve tarihi yolculuk: Asteroit Bennu’dan alınan örnekler Dünya’ya getirildi!

NASA'nın uzayın derinliklerindeki bir asteroitten aldığı birinci örnekler, bilim dünyası için tarihi bir unsur imza1

3 dk. 4 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.