KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Steam Deck için yeni sürüm yolda olabilir: FCC’de göründü

Steam Deck Icin Yeni Surum Yolda Olabilir Fcc De Gorundu169496 0 Bildiğiniz üzere bilhassa el konsolu pazarında büyük bir hareketlilik yaşanıyor. O denli ki yeni markalar rekabete dahil olurken, bir müddettir Steam Deck 2’ye dair sızıntılar duymaya başladık. Ancak Valve, Steam Deck 2’den evvel mevcut model üzerine bir güncelleme yapılabilir. Yenilenen sürüm, sertifikasyon sitelerinde görünmeye başladı. 

Steam Deck için yeni sürüm yolda olabilir

Bildiğiniz üzere Steam Deck 2’ye dair savlar uzun vakittir konuşuluyor. Lakin geçtiğimiz haftalarda Valve’dan Pierre-Loup Griffais, Steam Deck 2 ya da gibisi yeni bir oyun aygıtının yakında olmadığını belirtti. Bunun gerisindeki neden ise epey açık. Pil ömründe düşüş olmadan performansta önemli bir sıçrama bekleniyor olması.

Steam Deck Icin Yeni Surum Yolda Olabilir Fcc De Gorundu169496 1 Bu açıdan yeni model için şimdilik 2025 sonuna hatta 2026’nın başına işaret ediliyor. Lakin bugün sızdırılan FCC evraklarında, şirketin mevcut model üzerine bir güncelleme üzerinde çalıştığı keşfedildi. O denli ki FCC’den alınan manzaralar, sertifikasyon sürecine 13 Ağustos’ta yeni bir Steam Deck sürümü dahil edildiğini gösteriyor. Bu sürümdeki en büyük yenilikse 6 Ghz takviyeli bir WiFi çipi. Münasebetiyle bilhassa irtibat odaklı bir güncelleme görebiliriz. 

Öte yandan yeniden de Valve, birtakım yeni özellikleri Wi-Fi çip sertifikasyonunun gerisine gizlemiş olabilir. Çünkü bilhassa FCC üzere kurumlar, aygıt özelliklerinin yanı sıra sadece radyo emisyonlarını düzenliyor. Ayrıyeten ROG Ally üzere Steam Deck’in daha güçlü rakiplerini düşünürsek, yakın gelecekte sürpriz bir duyuru ile karşılaşabiliriz. 

İçerik
iPhone 17, Apple’ın 5G modemini kullanan ilk model olabilir

Apple’ın beş yılı aşkın müddettir kendi modemini üretmeyi planladığı, 2019’da Intel’in akıllı telefon modem işinin1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
THY’deki güvenlik açığı Airbus’ın hassas bilgilerinin çalınmasına neden oldu

Siber akınlar ve bilgi hırsızlığı her geçen gün daha da kompleks hale geliyor. Artık siber1

3 dk. 1 Okundu
İçerik
Galaxy S24 serisi Galaxy S23’ten yüzde 50 daha hızlı olabilir!

Samsung Galaxy S24 serisi muhakkak pazarlarda Snapdragon 8 Gen 3 for Galaxy yongasıyla birlikte gelirken1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.