KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Steam Deck için yeni sürüm yolda olabilir: FCC’de göründü

Steam Deck Icin Yeni Surum Yolda Olabilir Fcc De Gorundu169496 0 Bildiğiniz üzere bilhassa el konsolu pazarında büyük bir hareketlilik yaşanıyor. O denli ki yeni markalar rekabete dahil olurken, bir müddettir Steam Deck 2’ye dair sızıntılar duymaya başladık. Ancak Valve, Steam Deck 2’den evvel mevcut model üzerine bir güncelleme yapılabilir. Yenilenen sürüm, sertifikasyon sitelerinde görünmeye başladı. 

Steam Deck için yeni sürüm yolda olabilir

Bildiğiniz üzere Steam Deck 2’ye dair savlar uzun vakittir konuşuluyor. Lakin geçtiğimiz haftalarda Valve’dan Pierre-Loup Griffais, Steam Deck 2 ya da gibisi yeni bir oyun aygıtının yakında olmadığını belirtti. Bunun gerisindeki neden ise epey açık. Pil ömründe düşüş olmadan performansta önemli bir sıçrama bekleniyor olması.

Steam Deck Icin Yeni Surum Yolda Olabilir Fcc De Gorundu169496 1 Bu açıdan yeni model için şimdilik 2025 sonuna hatta 2026’nın başına işaret ediliyor. Lakin bugün sızdırılan FCC evraklarında, şirketin mevcut model üzerine bir güncelleme üzerinde çalıştığı keşfedildi. O denli ki FCC’den alınan manzaralar, sertifikasyon sürecine 13 Ağustos’ta yeni bir Steam Deck sürümü dahil edildiğini gösteriyor. Bu sürümdeki en büyük yenilikse 6 Ghz takviyeli bir WiFi çipi. Münasebetiyle bilhassa irtibat odaklı bir güncelleme görebiliriz. 

Öte yandan yeniden de Valve, birtakım yeni özellikleri Wi-Fi çip sertifikasyonunun gerisine gizlemiş olabilir. Çünkü bilhassa FCC üzere kurumlar, aygıt özelliklerinin yanı sıra sadece radyo emisyonlarını düzenliyor. Ayrıyeten ROG Ally üzere Steam Deck’in daha güçlü rakiplerini düşünürsek, yakın gelecekte sürpriz bir duyuru ile karşılaşabiliriz. 

İçerik
En İyi Bilgisayar Temizleme Programları

Bilgisayarlar zaman içinde ağırlaşmaya başlayabiliyor. Basit bir işlemi yaparken dahi donmalar ortaya çıkabiliyor. Web üzerinde,1

2 dk. 17 Okundu
İçerik
Bilim insanlarına göre insanlık, nüfus çöküşüyle yok oluşun eşiğine gelmişti

Bilim beşerlerine nazaran, insanın birinci ataları 800.000 ila 900.000 yıl evvel ciddi bir evrimsel darboğazda1

3 dk. 2 Okundu
İçerik
Üretken yapay zekayı 2024’te “soğuk duş” bekliyor

Bilhassa 2022’nin son ayları -özellikle ChatGPT’nin kasım ayında çıkışı- üretken yapay zeka alanında bir kırılma1

2 dk. 9 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.