KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Starfield’dan tarihi başarı: 6 milyon oyuncuya ulaşıldı!

Starfield Dan Tarihi Basari 6 Milyon Oyuncuya Ulasildi168584 0 Ünlü geliştirici Bethesda Game Studios‘un son RPG oyunu Starfield, yalnızca birkaç gün evvel resmi olarak piyasaya sürüldü ve şimdiden stüdyonun listetelerinde doruktaki yerini aldı. Oyunun hem Steam hem de Xbox mağazasının en çok satan listelerinde daima olarak yer aldığı düşünüldüğünde bu büyük bir sürpriz değil fakat kıymetli bir muvaffakiyet. Çünkü oyunun PlayStation’a çıkmadığını belirtelim.

Starfield, 6 milyona ulaştı

Bethesda’nın paylaşımına nazaran Starfield, halihazırda 6 milyondan fazla oyuncu tarafından oynanıyor. Bu sayıya Xbox Series X|S, PC, Xbox Game Pass, PC Game Pass ve muhtemelen bulut oyuncuları da dahil. Öte yandan geçtiğimiz gün Xbox Lideri Phil Spencer, Starfield’ın bir milyon eş vakitli oyuncuya ulaşıldığını açıklamıştı.

Bununla birlikte bu açıklama oyunun çarşamba günkü lansmanı için yapılmıştı, yani önümüzdeki hafta sonu yoğunluğu bu sayısı muhtemelen alt üst edecek. Starfield’ın önümüzdeki hafta 10 milyon oyuncuya ulaşma ihtimali epey yüksek diyebiliriz.

Ek olarak oyun 6 Eylül’de resmi çıkışını yapmış olsa da Premium sürümü yahut Game Pass’deki sürümü Premium’a yükseltenler Starfield’ı 1 Eylül’den bu yana oynuyor. Şimdi platforma özel resmi sayılar açıklanmamış olsa da, sırf bu erken erişim devrinde Starfield, Steam’de birebir anda 230.000’den fazla oyuncunun oyuna girdiğini gördü. Game Pass’deki Premium yükseltme bile o devirde Xbox Store’un en çok satan eseri olmuştu.

Üçüncü taraf datalarına nazaran Starfield, yalnızca beş gün erken girmek isteyen hayranlardan iki milyondan fazla premium sürüm/yükseltme satmış olabilir. Starfield artık Xbox Series X|S’in yanı sıra Steam ve Microsoft Store aracılığıyla PC’de de mevcut. Xbox ve PC Game Pass aboneleri ve Game Pass Ultimate üzerinden Xbox Cloud Gaming kullanıcıları da hiçbir ek fiyat ödemeden oyuna erişebiliyorlar.

İçerik
James Dyson Ödülü’nün Türkiye kazananı açıklandı

James Dyson Vakfı tarafından her yıl düzenlenen ve sürdürülebilirlik odaklı mühendislik müsabakası olan James Dyson1

4 dk. 1 Okundu
İçerik
Xbox Mobile Store için tarih verildi: Yakında geliyor

Bildiğiniz gibi Microsoft'un bir süredir Xbox Mobile Store üzerinde çalıştığı söyleniyor. Hatta geçtiğimiz Mart ayında Xbox lideri Phil1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
WhatsApp, aramalarda güvenliği artırıyor: İşte yeni özellik

WhatsApp, bilinmeyen aramaları sessize alma özelliğinin akabinde aramalarda IP adresinizi koruyacak yeni bir özelliği kullanıma1

1 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.