KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Akbank Hackathon: DisasterTech Başlıyor

Akbank Hackathon Disastertech Basliyor169505 0

75 yıldır Türkiye’nin gelişimi için çalışan Akbank, teknoloji ile onarıcı tahliller geliştirilmesi için sürdürdüğü Hackathon yarışını bu yıl ‘afet teknolojileri’ teması ile gerçekleştiriyor. Akbank LAB ve imece iş birliğiyle düzenlenen Akbank Hackathon: DisasterTech teknolojinin gücünü afet idaresi alanında kullanarak daha inançlı, dirençli ve kapsayıcı bir toplum yaratma maksadıyla yola çıkıyor. Geliştirici, yazılımcı, dizayncı profesyonelleri ve bu alanlarda meslek planlayan öğrencileri bir ortaya getirecek yarış, afet teknolojilerinde yenilikçi tahlilleri desteklemeyi amaçlıyor. Müsabakaya katılmak için son müracaat tarihi ise 8 Ekim.

Akbank Hackathon: DisasterTech, farklı zihinlerin bir ortaya gelerek geleceğin afet teknolojilerini şekillendireceği kolektif uğraşın bir kesimi olma fırsatı sunuyor. Topluma katkı sağlamak için teknolojiyi olumlu bir değişim katalizörü olarak kullanarak hayatları müdafaamızı ve kurtarmamızı sağlayacak inovatif fikirlerin yarışacağı aktiflikte geniş bir destekçi kurum ve mentor ağı ise iştirakçileri bekliyor.

Teknoloji tarafında kurtarma ve izleme çözümlerindeki yetkinliğiyle Microsoft ve Türkiye’yi bilgi toplumuna dönüştürme maksadıyla Türkiye Bilişim Vakfı (TBV), saha tarafında sarsıntı bölgesindeki toparlanmaya yönelik takviyeleriyle Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), yatırım tarafında projelerin finansal kaynağa erişimindeki uzmanlığıyla Startups.watch yer alırken; yaptıkları çalışmalarla afet idaresi alanına toplumsal tesir perspektifinden yaklaşan, alanda karşılaşılan zorluklara dair iç görüler sunarak STK’ların sorun ve gereksinimlerinin tespit edilmesini sağlayan Atölye, Impact Hub Ankara, Muhtaçlık Haritası, Mahalle Afet Gönüllüleri (MAG), Temel Gereksinim Derneği (TİDER), Teyit.org ve Toplum Gönüllüleri Vakfı’ndan (TOG) uzmanlar, ekiplere proje fikirlerinin geliştirilmesinde dayanak verecek.

Yarışmanın Türkiye’de kritik bir muhtaçlığa karşılık sunmak üzere değerli bir misyon üstlendiğini belirten Akbank Kişisel Bankacılık ve Dijital Tahliller Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Aziz; “Teknolojinin gücünü toplumsal yarar için kullanma gayesiyle yola çıktık. Böylelikle her yıl düzenlediğimiz yarışımızda bu yıl ‘afet teknolojileri’ temasını ele alıyoruz. Akbank Hackathon: DisasterTech, afet teknolojileri konusunda inovasyonu desteklemek ve daha inançlı bir dünya için tahliller üretmek maksadıyla büyük bir misyona sahip. 6 Şubat’ta yaşadığımız ve hepimizi derinden üzen afetin akabinde yaralarımızı sararken bir yandan da gelecekte emsal acıların önüne geçecek teknolojilere yatırım yapmalıyız. İştirakçilerimizin, yaratıcı fikirleri ve teknolojik maharetleriyle Akbank’ın onarıcı finans ve yeni jenerasyon teknolojiler alanındaki tecrübesini bir ortaya getirerek bu katkıyı topluma sunmayı hedefliyoruz. Bu misyona ortak olmak isteyen tüm geliştirici profesyonelleri ve öğrencileri birlikte daha iyiyi yaratmaya davet ediyoruz” dedi.

Afet Teknolojisinin Geleceğini Şekillendirmek için Davet

Akbank Hackathon: DisasterTech, 14 Ekim’de çevrimiçi başlayacak ve 22 Ekim’de Sabancı Center’da gerçekleşecek sunumlarla sona erecek. 3-5 kişilik kadrolar halinde müsabakaya katılmak isteyen geliştirici, yazılımcı ve dizayncılar; Web2’nin temellerinden Web3’ün olasılıklarına kadar ehil oldukları teknolojileri kullanarak afet idaresi süreçlerinin rastgele bir basamağında Tedbire, Risk ve Ziyan Azaltma, Hazırlık, Karşılık ve Müdahale, Bağlantı ve Haberleşme, Uygunlaştırma ve Yine Yapılandırma alanlarına odaklanan yaratıcı projeler geliştirebilecek.

Başvuruların değerlendirilmesinin akabinde seçilecek kadrolar, kendi fikirlerini geliştirme ve teknoloji dünyasında kendilerini kanıtlama fırsatı yakalayacaklar. Heyet sunumuna çıkma hakkı kazanan projelerle 22 Ekim’de gerçekleşecek final etkinliğinde ise en başarılı ekipler, tecrübeli heyet grubu tarafından kıymetlendirilerek ödüllendirilecek. Müsabakada birinci takım
100.000 TL, ikinci ekip 60.000 TL ve üçüncü ekip da 40.000 TL para ödülünün sahibi olacak.

Başvuru ve detaylı bilgi için: www.akbanklab.com/tr/akbank-hackathon-disastertech

Yoruma Kapalı: Bu içeriğe yorum eklenemiyor.

İçerik
Intel Meteor Lake-S masaüstü işlemciler doğrulandı

Bildiğiniz üzere Intel, önümüzdeki haftalarda 14.Nesil Meteor Lake ve Raptor Lake Refresh masaüstü işlemcilerini duyuracak. Lakin1

1 dk. 5 Okundu
İçerik
Google Fotoğraflar, Android 14 ile gelen Ultra HDR formatını destekleyecek

Mayıs ayında Google, Android 14 Beta 2'yi piyasaya sürmüştü. Android 14 Beta 2 ile standart JPEG imgelerle1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Radeon RX 7800 XT ve RX 7700 XT oyun performansı belli oldu: İşte sonuçlar

AMD, Radeon RX 7800 XT ve RX 7700 XT ekran kartlarının tanıtımında rakip kartlar ile1

2 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.